Fórum - Zobrazit téma - Telefon - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Telefon

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cubra
nováček
nováček


Registrace: 22.2. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 07. prosinec, 2006 9:40    Předmět: Telefon Citovat

Rozhodl jsem se pořídit si k tungstenu t5 mobil s BT. Rozhoduji se mezi repasovaným Treem 650 a Nokií 6230i. Nedokážu si vybrat. Treo jsem měl v ruce, ale připadalo mi na telefon příliš komplikované, ale zase mě láká představa druhého palmu k mé T5 (na jednom palmu slovník a na druhém překládaný text atd.). Má někdo s takovouto kombinací zkušenosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: čt 07. prosinec, 2006 14:35    Předmět: Citovat

Treo komplikovane vubec neni, ale pokud jsi majitelem uz jednoho PDA, tak ti z vlastni zkusenosti mohu rict ze tahat sebou dve PDA je zbytecnost. Pokud by jsi to tedy nepouzival na ty texty, to je dobry napad. Ale to by asi tak nejspise bylo jedine vyuziti... Šipka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 07. prosinec, 2006 17:56    Předmět: Citovat

pouzivam k palmu TX mobilni telefon s BT, konkretne SE k700i, Treo by mi absolutne nevyhovovalo jako telefon pro svou velikost, telefon si beru sebou na kolo atd, a tahat treo by se mi sebou nechtelo, kazdy to ma vsak jinak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubra
nováček
nováček


Registrace: 22.2. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 08. prosinec, 2006 8:43    Předmět: Citovat

Děkuji, asi si tedy k ježíškovi nadělím tu nokii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xXx
nováček
nováček


Registrace: 4.4. 2005
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: so 09. prosinec, 2006 21:37    Předmět: Citovat

cubra napsal:
Děkuji, asi si tedy k ježíškovi nadělím tu nokii.

S tou nokií bacha. Mám Palm Zire 72s a Nokii 6230i a nemůžu dostat z telefonu sms zprávy do palmu. Tekže jestli to nebude potřeba tak ten mobil je v pohodě. PS zprávy fungují pouze přes infra ale BT ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 10. prosinec, 2006 0:15    Předmět: Citovat

xXx napsal:
cubra napsal:
Děkuji, asi si tedy k ježíškovi nadělím tu nokii.

S tou nokií bacha. Mám Palm Zire 72s a Nokii 6230i a nemůžu dostat z telefonu sms zprávy do palmu. Tekže jestli to nebude potřeba tak ten mobil je v pohodě. PS zprávy fungují pouze přes infra ale BT ne.

Mám stejný problém, akorát místo Zire mám E2.. S novějšíma Nokiema je to problém do mého zařízení SMS dostat... Na vině asi bude ta "bezpečnost" BT u Nokií..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xXx
nováček
nováček


Registrace: 4.4. 2005
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: ne 10. prosinec, 2006 9:00    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
xXx napsal:
cubra napsal:
Děkuji, asi si tedy k ježíškovi nadělím tu nokii.

S tou nokií bacha. Mám Palm Zire 72s a Nokii 6230i a nemůžu dostat z telefonu sms zprávy do palmu. Tekže jestli to nebude potřeba tak ten mobil je v pohodě. PS zprávy fungují pouze přes infra ale BT ne.

Mám stejný problém, akorát místo Zire mám E2.. S novějšíma Nokiema je to problém do mého zařízení SMS dostat... Na vině asi bude ta "bezpečnost" BT u Nokií..


Jo asi jo. Zlatý SE T630. Tam fungovalo všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pavelbures
nováček
nováček


Registrace: 4.8. 2005
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: ne 10. prosinec, 2006 10:59    Předmět: Re: Telefon Citovat

Nokii nedoporučuji. Už jsem několika lidem se snažil rozchodit SMS nebo data a s minimálním úspěchem. Ve srovnání s SE je to úplně něco jiného, pokud si nechcete zničit nervy, tak tuhle Nokii v kombinaci s Palmem ne. Co vás tak zaujalo na té nokii? Imho to bude mít i některý z SE.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 10. prosinec, 2006 11:04    Předmět: Re: Telefon Citovat

pavelbures napsal:
Nokii nedoporučuji. Už jsem několika lidem se snažil rozchodit SMS nebo data a s minimálním úspěchem. Ve srovnání s SE je to úplně něco jiného, pokud si nechcete zničit nervy, tak tuhle Nokii v kombinaci s Palmem ne. Co vás tak zaujalo na té nokii? Imho to bude mít i některý z SE.

Já tu Nokii nemám jako svůj telefon. Já mám rád opravdu telefony na které se mohu spolehnout, takže mi už hezkých pár let slouží jeden Samsung (heč, jako první v republice Machr )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cubra
nováček
nováček


Registrace: 22.2. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 11. prosinec, 2006 13:05    Předmět: Citovat

Nokia mě zaujala hlavně tím, že má kompatibilní paměťovou kartu s mou T5, to je důvod proč jsem zavrhnul SE D750I, i když se mi líbí více.
Psaní SMS v palmu považuji za nejdůležitější funkci, kvůli které jsem chtěl telefon s BT, takže tímto mi nokia odpadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: út 12. prosinec, 2006 0:27    Předmět: Citovat

Jak už tady padlo - kždému co jeho jest, ale...

TREO je hotové řešení, které odstraňuje výše vedenou diskuzi zda BT komunikace funguje nebo ne. A Koupit se dá za velmi slušný peníz a to jak bazar tak nové. Vysmátý

PS: Moje TREO umí (v tvrdém plastovém pouzdře od brýlí) jezdit i na kole a včetně současného využití jako MP3 přehrávače...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: út 12. prosinec, 2006 2:58    Předmět: Citovat

cubra napsal:
Nokia mě zaujala hlavně tím, že má kompatibilní paměťovou kartu s mou T5, to je důvod proč jsem zavrhnul SE D750I, i když se mi líbí více.
Psaní SMS v palmu považuji za nejdůležitější funkci, kvůli které jsem chtěl telefon s BT, takže tímto mi nokia odpadá.


Věř tomu, že paměťovku stejně prohazovat nebudeš a není žádný problém potřebné soubory přenést přes BT, nebo infraport. Mluvím z vlastní zkušenosti, D750i jsem měl déle než rok...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 12. prosinec, 2006 10:38    Předmět: Zdravíčko Citovat

Nokii také nedoporučuji, i když s Palmem T5 přes BT 6230i funguje po update. Určitě chodí s PalmemTX a to jak přes infra tak i BT.

Oficialni vyjadreni na palm.com pro Phone link update:

When paired with Nokia 6230 and Nokia 6820, SMS and Dialing from the handheld are not supported on the following devices: Tungsten T3, T2, T; Zire 72; and Palm Bluetooth Card. Note: SMS and Dialing are supported on other devices, such as Tungsten T5, E2; and LifeDrive

Takže tvoje kombinace půjde, o tom žádná. Ovšem Nokii stejně nedoporučuji. Já jsem si pořídil Siemens S75, jeho karta se dá strčit do palma (je tam RS-MMC) a s telefonem jsem dostal nástavec, se kterým se z RS-MMC udělá MMC, navíc dostaneš 128MB a k 6230i se tuším dává 32MB. Telefon mi vydrží týden na nabití, což u Nokie 6230i nehrozí.
Nicméně se vším, snad krom Nokií palmy chodí, Nokie si totiž drží svoje nestandarty Radostný
Se SE by taky neměl být problém, těm telefonům není co vytknout.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 12. prosinec, 2006 15:31    Předmět: Citovat

OT:
ad Nokie, standardy a příspěvek od Skorpiho.
Ještě bacha na Samsungy. Ty jsou sice nováček na poli BlueTooth, ale zhostili se toho "úkolu" rychle. Problém je, že se drží standardů tak strašně moc, že některá zařízení mají problém se s BT Samsungem dorozumět.. Rozpačitý Třeba SGH-P310 se snadno spáruje, ale bývají často problémy...
Dle neověřené zprávy (to nemohu opravdu potvrdit) nelze SGH-P310 spárovat s Nokií. Nokia to prý odmítá zase kvůli jejím nestandardům.. Rozpačitý
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 28. únor, 2007 9:42    Předmět: Re: Telefon Citovat

cubra napsal:
Rozhodl jsem se pořídit si k tungstenu t5 mobil s BT. Rozhoduji se mezi repasovaným Treem 650 a Nokií 6230i.


Když už chceš šetřit, tak bych si dovolil doporučit svoji někdejší kombinaci T5 + K750i + UWK klávesnice. Má to "jen" dva zádrhele:
1) nepůjdou ti na T5ce SMSky, protože i když připojení k netu a přenos souborů chodí, SMS kdovíproč ne. Musel bys dokoupit aplikaci jako třeba funSMS, která funguje bez problému, ale je placená
2) PiLOC pro T5ku má dvě dost trapné chyby, spočívající v tom že při přepnutí klávesnice na české rozložení se čísla posunou o klávesu vpravo (2ka se píše stiskem 3ky atd.) a nefunguje mrtvá klávesa, takže ď ť ň a podobná písmena (a velká s diakritikou) budeš muset psát přes graffitti, protože z klávesnice je nevytlučeš ("kupodivu" Treo 750ka a ostatní PPC s češtinou přes UWK problém nemá). Ale lokalizace od RedGrepu pro T5ku to prý umí, i když jsem to nezkoušel.

Naopak za velikou výhodu považuju to, že K750ka má 2mpix foťák, z něhož budeš moci fotky přehrnout do Palma, kde si je pohodlně nastrkáš do pošty nebo SplashBlog klienta a vylepíš na netu. Pošta je taky pohodlnější na Palmovi, i když občas se prasí čeština. Naopak paradoxně jsem měl lepší zkušenost s miniOperou na K750ce než na Palmovi a Java taky byla lepší v telefonu.

S Treem bys měl vlastně jen dvě výhody:
- zaměnitelné karty (ale pokud z K750ky budeš fotky odlívat pravidelně, nemáš šanci tu 64MB kartičku naplnit)
- stejný OS
Ale po přechodu z T5ky na Treo680ku si dovoluju prohlásit, že kromě toho že na čtvercovém displeji Trea nejde spustit Warfare Inc, nemám k čemu bych T5ku dál používal (i když ta klávesnice docela chybí, protože RedGrep lokalizace sice s klávesnicí funguje, ale neumí české rozložení kláves a jede jen US). Ten displej je sice menší jak rozlišením (320x320 proti 320x480), tak fyzickým rozměrem, ale je tak ostrý že to nevadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412