Fórum - Zobrazit téma - [DOTAZ] FAT32 - druhá partition FAT - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

[DOTAZ] FAT32 - druhá partition FAT

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Ostatní software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 08. listopad, 2006 18:35    Předmět: [DOTAZ] FAT32 - druhá partition FAT Citovat

Mám takovej dotázek na ty, co používají FAT32 driver od Dmitryho (tedy ne oficiální již zabudovaný). Asi nemusím připomínat k čemu je, takže přejdu rovnou k věci..:
Pokud FAT32 nainstaluju do PALMu a zformátuju SD kartu na FAT32, po hard resetu mi karta nepůjde logicky načíst, protože PALM nepozná systém souborů.
Zajímá mě, jestli je by zařízení dokázalo přečíst SD/MMC kartu, kde by byly 2 partition. Mám 1GB kartu, z toho bych vytvořil 990MB FAT32 partition a 10MB FAT partition (jistota je jistota), kde by byla instalace FAT32 driveru a kterou (partition) by po hard resetu Palm našel.

Před cca rokem jsem totiž experimentoval s FAT32 driverem a všiml jsem si rychlejšího čtení/zápisu a zároveň jak známo lepší správa místa. Ale hard reset mi zkazil všechny naděje a musel jsem pracně přeformátovat kartu na PC a znova tam naházet data. A toto se v terénu použít prostě nedá, nehledě na to že potom člověk je opravdu závislý na PC..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pawlik
nováček
nováček


Registrace: 26.7. 2005
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st 08. listopad, 2006 21:13    Předmět: Citovat

keď som ja riešil tento problém mal som takéto -nevyskúšané- nápady :
- pomocou NVBackup - urobiť len malú zálohu kde by bol len driver FAT32 a tu exportovať na ftp server / neviem ako to funguje... nepoužívam /
- pripojím sa na free e-mail cez www a tam ho budem mať uložený / na atlas.cz sa cez www neviem dostať Smutný /
- na free e-maili si založím účet kde budem mať len jeden emailik, neprečítaný s FAT32 ktorý si cez pop3 prístup stiahnem do Palmu
- stále pri sebe ,(napr. v hard case) dalšiu SD kartu s FAT16 na ktorej bude FAT32
... nakoniec to dopadlo tak, že mám vďaka šikovným borcom na treu FAT32 v RAM ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pawlik
nováček
nováček


Registrace: 26.7. 2005
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: čt 09. listopad, 2006 6:27    Předmět: Citovat

zásadná chyba v mojej poslednej vete !
-- FAT32 mám teraz vo Flash ROM Stydící se
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 09. listopad, 2006 10:38    Předmět: Citovat

Bohužel, nemám SD kartu menší kapacity než je 1GB. A nosit u sebe 2 SD karty není nic moc.
Mobilní připojení již nemám, tudíž si nestáhnu zálohu z FTP. Nehledě na to že něco nastavovat po hard resetu je fakt otrava..

Stále tedy platí otázka ohledně té partition..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: čt 09. listopad, 2006 15:26    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
Bohužel, nemám SD kartu menší kapacity než je 1GB. A nosit u sebe 2 SD karty není nic moc.
Mobilní připojení již nemám, tudíž si nestáhnu zálohu z FTP. Nehledě na to že něco nastavovat po hard resetu je fakt otrava..

Stále tedy platí otázka ohledně té partition..


Mozna blby dotaz, proc to nezkusis?
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xmpetr
nováček
nováček


Registrace: 19.1. 2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: čt 09. listopad, 2006 16:01    Předmět: 2 partitions na 1 SD Citovat

Na 2 partitions na jedné SD kartě je návod zde ale na takovéto pumprnágle Pobavený s SD kartou je potřeba Linux Mrkající
http://www.oesf.org/index.php?title=Multiple_partitions_on_a_CF_/_SD_card

Jiná věc je jak je správně partitions nastavit aby Palm viděl vždy tu požadovanou a to chce otestovat na nějaký starý SD kartě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 09. listopad, 2006 20:50    Předmět: Citovat

lemik napsal:
jacktalking napsal:
Bohužel, nemám SD kartu menší kapacity než je 1GB. A nosit u sebe 2 SD karty není nic moc.
Mobilní připojení již nemám, tudíž si nestáhnu zálohu z FTP. Nehledě na to že něco nastavovat po hard resetu je fakt otrava..

Stále tedy platí otázka ohledně té partition..


Mozna blby dotaz, proc to nezkusis?


Protože zatím nemám PALM (moje E2 je opět v reklamaci, tentokrát studeňák na reproduktoru). Pak bych to snad i zkusil, jenže to bych musel pro jistotu zazálohovat celou SD kartu. Takže se ptám, jestli toto někdo už neprovozoval.
Jinak samozřejmě zastávám názor "co si neuděláš, to nemáš". První experimentuju a když se něco pose*e tak teprve se ptám Stydící se

xmpetr napsal:
Na 2 partitions na jedné SD kartě je návod zde ale na takovéto pumprnágle Pobavený s SD kartou je potřeba Linux Mrkající
http://www.oesf.org/index.php?title=Multiple_partitions_on_a_CF_/_SD_card

Jiná věc je jak je správně partitions nastavit aby Palm viděl vždy tu požadovanou a to chce otestovat na nějaký starý SD kartě.

Jj, udělat partition umím, software na to mám. Dělal jsem partition přítelkyni na USB flash disku, protože si tady ukládala názvy souborů s diakritikou a zároveň měla názvy souborů v korejštině a pak jí to v koreji nešlo přečíst najednou..

A to aby PALM viděl tu správnou.. Můj "dohad" je takový:
Standardně PALM bez FAT32 neumí FAT32 přečíst. Prostě to na E2 dám a neměl by kartu vůbec najít. Nebo nabídnout rovnou formátování. Do E2 hodím FAT32 driver a SD kartu rozdělím na 2 partition. Jedna bude FAT a druhá F32. FAT32 přečte i všechny předchozí, takže by teoreticky neměl vidět jakoukoliv partition (stále můj dohad). Pak provedu jednoho dne hard reset a E2 bude bez ovladače. FAT32 partition nepřečte, ale přečte tu FAT16... No a na tý FAT16 bude PRC soubor s fat32 ovladačem. Ten nainstaluju, udělám reset a mělo by to snad jít.. Ale prostě je to dohad..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Ostatní software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412