Fórum - Zobrazit téma - Pojmy: USB Host, OTG - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Pojmy: USB Host, OTG

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Ostatní hardware
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Honza40
nováček
nováček


Registrace: 6.7. 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út 31. říjen, 2006 8:51    Předmět: Pojmy: USB Host, OTG Citovat

Může mi někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi USB Host a OTG (on the go), resp. v jakém jsou vztahu? Myslel jsem, že obojí slouží k připojení nějakého cizího zařízení přes USB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
UsiReV
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 30.6. 2006
Příspěvky: 90
Bydliště: DC

PříspěvekZaslal: út 31. říjen, 2006 10:30    Předmět: Citovat

USB host funguje jako klient/server, OTG jako peer2peer, jsi z toho moudřejší ? Radostný
_________________
Dude, that hot chick was so totally a Goa'uld!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Honza40
nováček
nováček


Registrace: 6.7. 2005
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út 31. říjen, 2006 11:24    Předmět: Citovat

No, trochu moudřejší jsem. CO nějaký příklad (hlavně dvou zažízení peer to peer)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
UsiReV
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 30.6. 2006
Příspěvky: 90
Bydliště: DC

PříspěvekZaslal: út 31. říjen, 2006 11:34    Předmět: Citovat

peer-to-peer = rovný s rovným

V případě OTG se jedná o spojení dvou USB zařízení, které působí současně jako klient i server a svůj režim mění dle potřeby komunikace (v závislosti na druhém zařízení).

V P2P režimu můžeš propojit třebas dva PC prostřednictvím USB kabelu.

Propojit takhle dva LifeDrive = extáze ? Radostný
_________________
Dude, that hot chick was so totally a Goa'uld!


Naposledy upravil UsiReV dne út 31. říjen, 2006 11:41, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
UsiReV
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 30.6. 2006
Příspěvky: 90
Bydliště: DC

PříspěvekZaslal: út 31. říjen, 2006 11:39    Předmět: Citovat

A pan Google s paní Wiki mi našli tohle...
http://en.wikipedia.org/wiki/USB_On-The-Go
třeba to pomůže Radostný
_________________
Dude, that hot chick was so totally a Goa'uld!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pavelbures
nováček
nováček


Registrace: 4.8. 2005
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: st 01. listopad, 2006 11:45    Předmět: Re: Pojmy: USB Host, OTG Citovat

Dovolím si dát příklad:
USB Host je fajn u PDA, protože je možné připojit obyčejnou USB klávesnici. Běžná PDA (bez USB host) fungují pouze jako klienti, tedy jsou něčím ovládáni - nejčastěji asi PC. PDA s USB Host mohou něco ovládat, třebas klávesnici, USB flash disky atp.

Propojit 2 PDA lze, Milan Švec takto propojil tuším dva Looxe 720.

USB Host zatím u Palm OS není, těšit se z něj mohou pouze majitelé Windows Mobile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nex555-penguin
nováček
nováček


Registrace: 23.6. 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út 30. prosinec, 2008 12:31    Předmět: Citovat

nejen uživatelé WM ale i palmisté.....ale jen v linuxu...PalmOS toto neumí ale já mám třeba na T|X v OPIE linuxu připojenou klávesnici a myš....a to je pak luxus..... Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
VaKu
nováček
nováček


Registrace: 29.3. 2006
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: st 31. prosinec, 2008 11:50    Předmět: Citovat

nex555-penguin napsal:
nejen uživatelé WM ale i palmisté.....ale jen v linuxu...PalmOS toto neumí ale já mám třeba na T|X v OPIE linuxu připojenou klávesnici a myš....a to je pak luxus..... Mrkající

Hi, je to hezky, ale KDE!!! schrastit nejakou vedu o tucnakovi na TX??? Existuje nejaky server kde by se dalo neco uceleneho stahnout? Zatim jsem videl jen nejake naznaky kdy se muselo tohle vymenit s timhle a pak zkompilovat tamto, ... a dal jsem ztratil zajem. Proste neco user friendly kde budou chodit i WiFi a Bluetooth. Pripadne kde by se naslo neco i pro Treo650. Posledni zprava o treo na Palmlinux.cz je z ledna 2008. Ale jde mi o uzivatelskou formu, programovani nerozumim.
Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nex555-penguin
nováček
nováček


Registrace: 23.6. 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st 31. prosinec, 2008 19:00    Předmět: Citovat

http://hackndev.com/ je web zabývající se přímo nasazováním linuxu na PDA ( a samořejmě i smartfouny od Palmu) ....systém se vydává v takzvaném bootpack-u......je ale nutno (tedy alespoň pro uspokojivý běh) následující (doporučil bych OPIE Linux- je tam napsáno co je pro dané zařízení nejlepší):
- přerozdělit kartu - vytvořit jeden oddíl ext2 (i když možná to pojede i s FATkou ale nevím..)- tam bude samotný systém a druhý FAT ze kterého bude číst PalmOS
-na oddíl ext2 rozbalíte ten soubor .tar.gz (pozn. když to nebude chtít zkopírovat něco z /dev nevadí zařízení se při bootu vytvoří sama) - to je tzv. rootovský filesystém - na něm je samostatný OPIE Linux a vše potřebné
- na oddíle vytvoříte složku PALM v ní složku Launcher a do ní nahrajete garux nebo cocoboot - program umožňující zavést linux
-a pak se jen modlit že jste to udělali dobře Vysmátý
mě například naposledy fungovala wifina i modrozubka....jen se suspendem jsem měl problémy.....ale to se může změnit - asi si stahnu novej bootpack a podívám se co udělali novýho....

!!!POZOR!!! JE TO VE FÁZI VÝVOJE!!! NENÍ VŠE PLNĚ FUNKČNÍ A NIKDO VÁM NERUČÍ ZA PŘÍPADNÉ ŠKODY!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nex555-penguin
nováček
nováček


Registrace: 23.6. 2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st 31. prosinec, 2008 19:04    Předmět: Citovat

omlouvám se za to odstrašování ale je tomu tak a když vám to nebude fungovat tak si s tim pohrát podívat se co tomu chybí.....a hlavně ZÁLOHOVAT!! vyzálohovat si data!! a přečíst si README ....(nebo tak nějak se to jmenuje - je to v tom bootbacku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
VaKu
nováček
nováček


Registrace: 29.3. 2006
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: st 31. prosinec, 2008 21:39    Předmět: Citovat

Vazeny kolego
tak tohle je prvni uceleny navod kde a jak zkusit Linucha na Palmiku. A take prvni Linuxak ktery mne neposlal tam kam slunce nesviti.
dekuji mnohokrat a podle tohohle navodu zkusim.
(zalohuju radeji trikrat nez jednou ne, uz jsem si nabil sosak)

Hezky novy rok a mnoho stesti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: čt 01. leden, 2009 16:23    Předmět: Citovat

Perfektni navod, ale myslim ze prerozdeleni karty je zbytecny. Nevim jak na ostatnich strojich ale na LD mam MD ve formatu FAT32 a soubory proste hozeny primo v korenu, a nabehne na 100%... A myslim ze by to melo i jinde fungovat bez prerozdeleni... Ale samozrejme v tom nebranim, jen je to (podle me) zbytecnost.
PS: flashdisk na kterym mam Pendrivelinux 08 mam taky ve FATu a jede Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 01. leden, 2009 20:42    Předmět: Citovat

VaKu napsal:
Vazeny kolego
tak tohle je prvni uceleny navod kde a jak zkusit Linucha na Palmiku. A take prvni Linuxak ktery mne neposlal tam kam slunce nesviti.
dekuji mnohokrat a podle tohohle navodu zkusim.
(zalohuju radeji trikrat nez jednou ne, uz jsem si nabil sosak)

Hezky novy rok a mnoho stesti


No podobny navod a jeste podrobnejsi je uz asi rok na hackndev.com a zatim jsme z fora ani z IRC nikoho nevyhodili (krome rypalu). A navod jak pouzit dany bootpack je obvykle v README (az desive kolik useru ma dotazy ktere jsou v readme o kterem se priznali ze jej ani neotevreli, pak samozrejme zbyva psat jen dokola RTFM). A aspon ja se snazim odpovidat do fora (na palmlinuxu) kazdemu jak muzu. Co se tyce palmlinuxu, tak tam pisu snad jen ja, ale nechci byt kontraproduktivni a tak nepisu to co je jiz na hackndev. Jinak hodne stesti. Ad. suspend na TX, mrzi me ze to co bylo a co slo opet nejde. Ale to neni v rozsahu tohoto fora, souvisi to s prechodem na nove jadro a oprosteni od jadra handhelds.org, ale to se casem vychyta.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lukas666
plavčík
plavčík


Registrace: 20.3. 2005
Příspěvky: 103

PříspěvekZaslal: st 07. leden, 2009 15:06    Předmět: linux na palmovi? co takhle trochu hledat... Citovat

http://www.google.cz/search?q=linux+palm&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a

doporucuji druhy nalezeny odkaz a sice stranky palmlinux.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Ostatní hardware Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412