Fórum - Zobrazit téma - TomTom 6 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

TomTom 6
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rOMAN007
nováček
nováček


Registrace: 27.7. 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne 17. prosinec, 2006 13:18    Předmět: Citovat

chaoos napsal:
Na Treo 650 mi jede TT6 v pohode bez sekajici sipky a predrestartu Překvapený)
Na Zodiacovi2 mi funguje TT5 taktez v pohode ...


Tak to mas asi nejaky specialni tero 650... me to skube jako ze dost ve meste kde je ulice za ulici nemam sanci podle toma ject. TT5 v pohode.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 17. prosinec, 2006 15:57    Předmět: Zire72 Citovat

S pameti je to na palmech takovy sizeni. Kdyz si to vezmete, tak zadny palm uz nikdy nemel tolik prave RAMky jako T3 a TC? (64MB). S NVFS se to vse zkomplikovalo... ja nevim jak TomTom6 ale na Zire72 mam Toma5 a nikdy jsem neresil zadne problemy s pameti, vzdy ho pustim bez jakehokoli resetu.
Nakonec je tu otazka, zda ma cenu mit Toma6 pokud je zatim nedoladeny pro PalmOS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: ne 17. prosinec, 2006 17:31    Předmět: Tady Citovat

Badel napsal:
Je tady někdo, kdo rozchodil TomTom Navigator 6 na Treu 680? Hlasí to nekompatibilitu a končí to reset. Nešťastný


http://www.pdasoft.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=6444633#6444633
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 18. prosinec, 2006 0:29    Předmět: Citovat

Díky. Úprava souboru - hmm, to ale neni zrovna řešení pro prodej TT6 přes eShop. Navíc to vlastně ani není legální. Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 19. prosinec, 2006 0:06    Předmět: Citovat

Taky máte problémy s ukládáním oblíbených míst V TT6 na TX. Uložit lze bez problémů, ale po ukončení aplikace a jejím opětovném spuštění jsou uloženy vždy již jen dvě pozice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: út 19. prosinec, 2006 7:43    Předmět: Oblibene Citovat

Ukladani Oblibenych mi poradne nefunguje ani na Treu 650 - nekdy tam po ukonceni/spusteni TomToma jsou a nekdy zmizi Smutný
Proto radeji vse ukladam do bodu zajmu a je to v poho
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 19. prosinec, 2006 11:37    Předmět: Citovat

Možná to bude dost amatérský dotaz, ale ono lze nějak uživatelsky vytvořit úplně nový bod zájmu, aniž bych vybíral z předdefinované databáze?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: út 19. prosinec, 2006 11:53    Předmět: Postup Citovat

Vytvorim si novou Kategorii bodu zajmu (vcetne jmena a ikony) a tam cpu veskere body zajmu ktere potrebuji.

Ze by sel vytvorit pouze bod zajmu sam o sobe tak to nee - je treba jej dat do nektere Kategorie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 20. prosinec, 2006 12:00    Předmět: Citovat

Tak mi nejde vytvořit tu novou kategorii. Když dám "Přidat kategorii BZ" ve Správě BZ, pojmenuju ji treba "Moje", vyberu nějakou značku, tak mi to napíše "Nelze vytvořit ´Moje´". Nešťastný Help
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mareka
plavčík
plavčík


Registrace: 27.10. 2005
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: st 20. prosinec, 2006 12:46    Předmět: Hm Citovat

Tak s vytvorenim nove kategorie bodu zajmu u Treo 650 rozhodne nemam (Sprava bodu zajmu-Pridat kategorii BZ a fertig).

Akorat nechce TomTom pridat novy bod do teto kategorie kdyz je aktivni navigace - musim ukoncit navigaci, otevrit mapu a ulozit aktualni GPS souradnice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: st 20. prosinec, 2006 23:32    Předmět: Citovat

Když to tak čtu, tak se mi snad ani nechce zkoušet na palmu pokročilejší věci Vysmátý Už takhle se kousne nebo resetuje při každé nevhodné příležitosti Vysmátý
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 21. prosinec, 2006 1:00    Předmět: Citovat

TomTom 6 běhá perfektně, tohle je jedinej problém, na kterej jsem narazil, ale s tim se i dá žít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 04. leden, 2007 0:02    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Tak mi nejde vytvořit tu novou kategorii. Když dám "Přidat kategorii BZ" ve Správě BZ, pojmenuju ji treba "Moje", vyberu nějakou značku, tak mi to napíše "Nelze vytvořit ´Moje´". Nešťastný Help


Máte na T|X někdo stejnej problém?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 12. únor, 2007 22:35    Předmět: Citovat

Nevíte někdo, jestli běhá na Tungstenu T2 TomTom 6?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: út 13. únor, 2007 12:01    Předmět: Citovat

Badel: Na TX + TT6 výše popsaným postupem novovou kategorii bodů zájmu bez problémů vytvořím. Ale těch kategorií (co já vím) může být jenom limitovaný počet, víc jich to neumožní vytvořit. Není tohle příčina?

T2 má pro tomtoma malou heap memory, TT5 na něm nefungoval, takže nebude ani TT6. Té heap paměti je potřeba cca 2 MB, na TE2 se tomtom dá provozovat jenom po resetu, kterým se heap vyčistí. A třeba s DBk5 mi tomtom5 na TE2 nechodil vůbec, mohl jsem resetovat do zblbnutí. Subjektivně se mi zdálo, že TT6 na TE2 ten reset nevyžaduje pokaždé, možná má o fous menší nároky na heap, ael to by chtělo vyzkoušet.

Ještě jeden postřeh, proti TE2 je tomtom 6 na TX výrazně rychlejší při výpočtu trasy, konkrétně z brna do benátek počítal TE2 trasu skoro 20minut, TX necelých 10.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 13. únor, 2007 13:35    Předmět: Citovat

Díky. Co se týče těch kategorií, tak je právě ten problém, protože na palmu je možné vytvořit tuším maximálně jenom 4 nebo 5 záložek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: st 14. únor, 2007 16:33    Předmět: Citovat

DR napsal:
Ještě jeden postřeh, proti TE2 je tomtom 6 na TX výrazně rychlejší při výpočtu trasy, konkrétně z brna do benátek počítal TE2 trasu skoro 20minut, TX necelých 10.


Jestli to nebude proto, že TX má procák na 416ti MHz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: st 14. únor, 2007 17:37    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
DR napsal:
Ještě jeden postřeh, proti TE2 je tomtom 6 na TX výrazně rychlejší při výpočtu trasy, konkrétně z brna do benátek počítal TE2 trasu skoro 20minut, TX necelých 10.


Jestli to nebude proto, že TX má procák na 416ti MHz.


Myslím že ne, Time Mrkající , bo TX má CPU na 312 MHz, TE2 na 200Mhz. Ale jsou to různé typy CPU, možná má TX rychlejší pamět, prostě experimentálně jsem došel k výše uvedenému poznatku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
karob
nováček
nováček


Registrace: 17.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne 03. červen, 2007 2:44    Předmět: Citovat

Před asi 10 dny mi přišla GPSka tak TT6 na T-E2 pořádně zkoumám.
Poskakování kurzoru a jeho opožděnost se mi taky děje, ale je to v závislosti na mapách, které mám zapnuté. Cen EUR plus, co mají cca 470MB to dělají znatelně, asi 200m zpět. PLCZSKHU plus WE cca 180MB jsou ve 3D mírně zpět a ve 2D OK. PLCZSKHU cca 56MB jedou rychle i ve 3D. Řekl bych, že tu hraje roli velikost datového souboru map a asi s tím souvisí i rychlost karty, ale s tím zkušenost nemám, jak moc se rychlosti karet na Palmech projevují.
S bodama zájmu jsem na žadné problémy zatím nenarazil, naopak je to báječná funkční věc.

Řešil jsem taky problémy s funkčností a se zamrzáním TT6. Je potřeba mít min 15MB volného místa v paměti, ale to stačí stejně jen na krátkou trasu. Takže jsem zkoumal přesuny na kartu za pomocí CardLauncheru a dostal se i na 22MB volna, ale tahle metoda je stejně pořád taková nouzovka. Dneska jsem to vyzkoušel tak, že jsem zazálohoval NVbackupem, hard resetnul E2, smazal ještě ňáký věci jako Blazer atd. Tohle jsem si taky nahrál NVbackupem a na dlouhou trasu na dovču bych to viděl spíš na tuhle metodu. S práznym Palmem je to naprosto Ok a hlavně neni třeba resetit, TT6 nabíhá v pohodě i když použiju aplikace na kartě klasicky z Luncheru.

Zkoušel jsem i to Brno-Benátky. S mapou PLCZSKHU plus WE cca 180MB mi to E2 počítal i se zápisem trasy v modu prázdný Palm 7:20 s volnem 22,4MB asi 9:30.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DR
nováček
nováček


Registrace: 12.2. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: ne 03. červen, 2007 11:45    Předmět: Citovat

karob: náhodou teď svou starou TE2 předávám otci jako navigaci, tzn bez aplikací, jen ty vestavěné + TT6.
Cestu do benátek mi spočítá za 19 minut, jak na Central europe plus najor roads WE (466MB), tak na Italia plus (323MB). Na PLCZSKHU plus WE (cca220MB) trasu do benátek (italských) plánoval 15minut. Někd eje chyba. Buď ten rozdíl dělá odlišný výchozí bod (v mém případě Brno), nebo rychlost karty (A-Data 60x), nebo už fakt nevím ....

Musím potvrdit, že na prázdném palmu TT6 nepotřebuje reset, asi proto, že tam nespouštíš nic jiného a tak se nemá jak zaplnit potřebná HEAP memory.

GPS používám Nokia LD-3W
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412