Fórum - Zobrazit téma - datové tafify T-mobile + T680 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

datové tafify T-mobile + T680

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aldy
nováček
nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá 22. srpen, 2008 20:41    Předmět: datové tafify T-mobile + T680 Citovat

Datové tarify T-mobile
ahoj, máte někdo zkušenosti s datovými tafify od T-mobile? Jedná se o zvýhodnění Surf, Suf&Mail, a pak ten nejdražší Internet+.
Surf má mít neomezený net v mobilu, mimo ftp, poštovní protokoly, icq a skype.
Surf&Mail to samé, ovšem pošta je neomezená.
A poslení ten je komplet neomezený a hlavně je možné se připojovat přes mobil na pc neomezeně. Všechny ostatní mají pc účtované zvlášť.
Já mám Surf&Mail a připojuji se via bluetooth na notebooku a s podivem mi operátor tyto spojení neúčtuje, ikdyž by měl. Ftp jo ale web na pc ne.
Otázka zní: je možné, že operátor špatně identifikuje to serfování a třeba kvůli palmu jako hardwaru nerozpozná jaky prohlíčeč serfuje? Něco se mi plete, že http v hlavičce posílá identifikační údaje.
Používáte někdo podobně palma, jaké máte zkušenosti?
Palm treo 680


Naposledy upravil Aldy dne so 23. srpen, 2008 10:53, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: pá 22. srpen, 2008 22:58    Předmět: Citovat

To mě hodně zajímá, pokud to tak opravdu je, tak si ten tarif pořídím taky Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá 22. srpen, 2008 23:07    Předmět: Citovat

Je to tak. Je to Twist Surf+ za 39,- Kč týdně vč. DPH. Platí to pro veškerý web a WAP přes EDGE/GPRS (viz T-Mobile CZ). Tj., není tam žádně omezení týkající se použitého prohlížeče. Jen musí jít o připojení přes výše zmíněný protokol.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Aldy
nováček
nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so 23. srpen, 2008 11:22    Předmět: Citovat

killinghawk napsal:
Je to tak. Je to Twist Surf+ za 39,- Kč týdně vč. DPH. Platí to pro veškerý web a WAP přes EDGE/GPRS (viz T-Mobile CZ). Tj., není tam žádně omezení týkající se použitého prohlížeče. Jen musí jít o připojení přes výše zmíněný protokol.


Právě že u všech datových tarifů píšou, že grátis se jedná o web prohlížeč v telefonu, a ne v pc. Na infolince tvrdí: pokud chci net v pc přes mobil tak jedině Internet+ za 832,-, jinak u těch levnějších se mi bude účtovat kB:
0,50 Kč APN WAP
0,06 Kč APN Internet
http://t-mobile.cz/Web/Residential/Internet/Ceny-pripojeni/internetova-zvyhodneni.aspx

Což mě se neděje a ve vyúčtováních mám proserfováno desítky až stovky MB dat na notebooku via bluetooth, všechno za 0,-Kč v rámci zvýhodnění.

Rád bych věděl je-li to technicky možné to rozeznat/nerozentat web na pc/mobilu, a jesli to někdo taky pozoroval.
Protože bych nerad jednou našel ve schránce účet za 100 000kB *0,06Kč.
Je pravda že si to hlídám přes "moje útrata", ale stejně mám u toho pocit, že dělám nějakou levárnu a bohužel na infolince všichni dokola tvrdí, že je to pouze web v mobilu. Prostě nechápu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so 23. srpen, 2008 12:48    Předmět: Citovat

Technicky není možné rozeznat, zda serfuješ z mobilu nebo z PC. Pořád to bude http protokol. Tudíž, pokud se připojuješ přes mobil a serfuješ na PC, tak platíš úplně stejně, jako bys' serfoval přímo z mobilu.

Jediné co by se dalo rozeznat, je připojení přes proxy server, jako to bylo v případě Opery. To teď ale neplatí, protože tarif není omezen na konkrétní prohlížeč v mobilu, a tedy ani na konkrétní prohlížeč v PC.
_________________
dlapa.cz
killinghawk.cz
Více zde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Aldy
nováček
nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so 23. srpen, 2008 13:26    Předmět: Citovat

killinghawk napsal:
Technicky není možné rozeznat, zda serfuješ z mobilu nebo z PC. Pořád to bude http protokol. Tudíž, pokud se připojuješ přes mobil a serfuješ na PC, tak platíš úplně stejně, jako bys' serfoval přímo z mobilu.

Jediné co by se dalo rozeznat, je připojení přes proxy server, jako to bylo v případě Opery. To teď ale neplatí, protože tarif není omezen na konkrétní prohlížeč v mobilu, a tedy ani na konkrétní prohlížeč v PC.


To zní rozumně a je pravda, že rozeznat protokol je pro poskytovatele jednodušší než číst hlavičky http (tam ta informace o prohlížeči a o operačním systému klienta je), ale proč to je tedy rozdělené na tarify, z kterých nelze grátis na pc aby to pak nemohl prověřit a vlastně zvlášť účtovat? Což na stránkách píšou viz. kB 0,06 Kč APN Internet
Je v tom pěknej binec Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gimli
plavčík
plavčík


Registrace: 15.1. 2008
Příspěvky: 163

PříspěvekZaslal: so 23. srpen, 2008 13:29    Předmět: Citovat

No ono i ty hlavičky by šlo fixlovat, kdyby na to přišlo Vysmátý Já měl za to, že to musí být jen z té vestavěné opery a že to přes nějaký proxy server. Pokud hlídají pouze http provoz, pak je to jasné. Ale nemusíme jim to říkat, ne? Mrkající Na druhou stranu, stejně ftp a další protokoly platíš, tak ty dvě stovky jsou při té mizerné rychlosti ažaž.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: so 23. srpen, 2008 22:18    Předmět: Citovat

Hoši, konec dohadům: jelikož měli akci, kdy nabízeli měsíc zdarma, (tedy bez paušálu) tak jsem Surf&Mail vyzkoušel: Na faktuře bylo sto šedesát korun za prodatování přes GPRS (jelikož jsem byl v zahraniční, kde jsem měl Treo 680 vypnuto, tak jsem to moc nevyužil) a tím pro mě tato služba skončila. Hlavně že na infolince tvrdila, že je jedno, jaký mám telefon (myslím, že slova Palm a Treo slyšela poprvé v životě...) a NENÍ třeba stahovat speciální prohlížeč. Mimochodem, používal jsem klasicky Blazer. Takže, jsem zvědav na vaše zkušenosti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Aldy
nováček
nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne 24. srpen, 2008 21:11    Předmět: Citovat

Ronoath napsal:
Hoši, konec dohadům: jelikož měli akci, kdy nabízeli měsíc zdarma, (tedy bez paušálu) tak jsem Surf&Mail vyzkoušel: Na faktuře bylo sto šedesát korun za prodatování přes GPRS (jelikož jsem byl v zahraniční, kde jsem měl Treo 680 vypnuto, tak jsem to moc nevyužil) a tím pro mě tato služba skončila. Hlavně že na infolince tvrdila, že je jedno, jaký mám telefon (myslím, že slova Palm a Treo slyšela poprvé v životě...) a NENÍ třeba stahovat speciální prohlížeč. Mimochodem, používal jsem klasicky Blazer. Takže, jsem zvědav na vaše zkušenosti...


Tak bych spíš řekl, že to je začátek Radostný
Tys měl tedy datový tarif kde je gratis z telefonu web + poštovní protokoly.
Pokud jsi měl něco navíc, bylo to co? Připadá v úvahu ftp i v mobilu, anebo nějaké práce v pc přes treo jako modem. Pokud to nevíš jistě co by to mohlo být, zase to jsou spekulace. Já si třeba ftp hlídám a myslím na to. Ale právě mě nejvíc zajímá internet na notebooku přes treo jako modem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: po 25. srpen, 2008 10:34    Předmět: Citovat

Ronoath napsal:
Hoši, konec dohadům: jelikož měli akci, kdy nabízeli měsíc zdarma, (tedy bez paušálu) tak jsem Surf&Mail vyzkoušel: Na faktuře bylo sto šedesát korun za prodatování přes GPRS (jelikož jsem byl v zahraniční, kde jsem měl Treo 680 vypnuto, tak jsem to moc nevyužil) a tím pro mě tato služba skončila. Hlavně že na infolince tvrdila, že je jedno, jaký mám telefon (myslím, že slova Palm a Treo slyšela poprvé v životě...) a NENÍ třeba stahovat speciální prohlížeč. Mimochodem, používal jsem klasicky Blazer. Takže, jsem zvědav na vaše zkušenosti...


Tak tohle bych klasicky reklamoval... Jestli sis ten hovor pres neco nahraval, tak tim muzes argumentovat, jinak oni si urcite vsechny rozhovory na infolince ukladaji...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 25. srpen, 2008 10:36    Předmět: Citovat

To ti kočka řekla jen půlku faktů. Sice existujou tarify, kde neplatíš měsíční paušál, ale pak se účtujou přenesená data, a to tak že pěkně zvostra.
Chce to flat-rate tarif, kdy máš sice nějaký paušál, ale data bez poplatku nebo příplatky po rámcově desítkách MB. Třeba Vodafone to má za 200,- do 10MB, pak pár skoků a maximum 730,- s DPH nad snad 45 mega za měsíc, nebo 625,- měsíčně bez omezení při FUP 3GB (můj případ - vyplatí se, pokud měsíčně přenseš pravidelně víc než 40MB). A všechny přenosy mít nastavené přes datový APN, protože jak ti to půjde přes WAPový, prosřelíš si po první faktuře hlavu (50 halířů / 1kB).
Jinak do Trea velice doporučuju stáhnout miniOperu a vypnout obrázky. Titulní stránka iDnesu má běžně 700kB, proxy pro Blazer stahuje kolem 530ti, ale Opera bez obrázků to zkompresí na 9kB (stahuješ jen text a jeho atributy). Když si navíc v Opeře nastavíš odběr novin přes RSS (vždycky když její proxy na stránce zjistí odkaz na RSS XML, vyhodí do prvního řádku ikonku pro otevření a přihlášení odběru), a pak nemáš vůbec problém se měsíčně vejít do pár MB.
A pamatuj, že Treo je bez dat poloviční (web, pošta, ICQ / Jabber, iKup, automatické aktualizace aplikací co to umí, atd.).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: po 25. srpen, 2008 11:46    Předmět: Citovat

No, myslím že to není poloviční informace: Tarif Surf&Mail, Treo nastaveno automaticky (neměl jsem důvod tam řešit nějaké wapové nastavení) a přistupoval jsem jen přes Blazer. Na infolince mi pouze osoba sdělila, že tam je omezení FUP, kolik, z hlavy nevystřelím.

Hovor jsem si nenahrával, to, že to bylo jen šedesát korun, si vysvětluji tím, že jsem tohle využíval jen sporadicky a navíc na konec měsíce zmizel do Francie, kde bylo treo povětšinou vypnuté úplně.

Reklamovat to nebudu, na to jsem příliš líný Vysmátý

Polovičatost Trea bez netu neřeším, protože jsem si ho pořídil hlavně kvůli klávesnici, jelikož jsem nebyl schopen přes Grafitti napsat dvě písmenka stejná Radostný , navíc jsem chtěl telefon a PDA v jednom, ať nemusím pořád řešit (a dávat pozor na) dva přístroje. Navíc doma mám poměrně slušné připojení, a na světě je opravdu velice málo věcí, které nemohou počkat. Popřípadě se nechají stáhnout za klasického placení za data.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sonikv
nováček
nováček


Registrace: 23.10. 2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt 23. říjen, 2008 22:44    Předmět: Data Citovat

Jeste k puvodni otazce - vynatek z pokynu pro dealery:


Upozornění
Jakékoliv datové přenosy mimo prohlížení WAPu a internetu budou zákazníkovi naúčtovány. Může se jednat např.
o čtení e-mailů nebo ICQ klienta, na smartphonech pak např. aktualizace software. Je odpovědností zákazníka nastavit svůj telefon tak, aby tato data negeneroval sám od sebe např. automatickými aktualizacemi.
Stejné riziko hrozí v případě, že zákazník použije telefon jako modem ke stolnímu počítači. Kromě toho, že je takové jednání v rozporu s Obchodními podmínkami služby, dojde k naúčtování všech těchto dat běžnou sazbou 0,06 Kč/kB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ronoath
plavčík
plavčík


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: pá 24. říjen, 2008 8:36    Předmět: Citovat

Zkrátka, mohu si za to sám. Prima Radostný

Nicméně mě překvapuje, že jsem na to nebyl na infolince upozorněn. Co už. Tím to pro mě hasne a v životě od ty debile žádné data nechci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412