Fórum - Zobrazit téma - Palm Desktop 6.2 a W7 32bit - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm Desktop 6.2 a W7 32bit
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: st 12. leden, 2011 17:01    Předmět: Palm Desktop 6.2 a W7 32bit Citovat

Zdravím pánové, po dlouhé době jsem se rozhodl vrátit se k Palm Desktopu místo Outlooku na mém domácím PC a řeším následující problém. Stáhl jsem si Palm Desktop 6.2, v instalátoru jsem nechal volbu "Download latest settings from Internet" zatrženou. Vše se nainstalovalo jak má, synchronizace po kabelu chodí, Palm Desktop jde spustit. Problém však je uvnitř aplikace: jakmile chci otevřít detaily záznamu v kalendáři, Palm Desktop se zhroutí bez neupřesněné chyby (Program přestal pracovat). Položky kontaktů, úkolů a poznámek jdou otevírat normálně, jen položky kalendáře to vždycky shodí. Zkoušel jsem přeinstalovat PD, bez úspěchu, stejná chyba. Režimy kompatibility taky nic neřeší Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 12. leden, 2011 19:52    Předmět: Odpoved Citovat

Zkus starsi verzi 4.1.4E. Bohuzel na ne nefunguje instalace souboru do palmu, pokud mas zapnute UAC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 12. leden, 2011 23:46    Předmět: Citovat

Tohle je známá a i zde mnohokrát popsaná chyba, kterou už nikdo nikdy neodstraní. Prostě smůla.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: čt 13. leden, 2011 8:47    Předmět: Citovat

4.1.4e: funguje, ale nesynchronizuje přes kabel. Jen přes IrDA. Síť jsem nezkoušel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: čt 13. leden, 2011 9:17    Předmět: Citovat

Přišel jsem na uspokojivé řešení - Windows XP Mode. Vyzkouším a dám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 13. leden, 2011 18:18    Předmět: Citovat

Ano, to je jediné řešení. Funguje, sami jsme to ověřovali.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 13. leden, 2011 18:52    Předmět: Odpoved Citovat

lukee napsal:
4.1.4e: funguje, ale nesynchronizuje přes kabel. Jen přes IrDA. Síť jsem nezkoušel.


Ja mam TX, Win7 Home premium 32 bit, palmDesktop 4.1.4E a synchronizuji bez problemu pres kabel i pres Bluetooth. Jen ta instalace programu nefunfije, jak jsme psal - ale tam je na vine UAC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 13. leden, 2011 18:55    Předmět: Citovat

Zapomněl jsem uvést, že se jedná o jediné řešení pro 64bitové Win7, kterých už je dneska asi většina.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 13. leden, 2011 20:16    Předmět: Odpoved Citovat

Badel napsal:
Zapomněl jsem uvést, že se jedná o jediné řešení pro 64bitové Win7, kterých už je dneska asi většina.



Aha, na 64-bitech to jde skutecne tusim jen pres Irda nebo BT. Ja bral tech 32bitu z nazvu vlakna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: pá 14. leden, 2011 8:48    Předmět: Citovat

No, přes ten kabel mi u 4.1.4E sice proběhne synchronizace, ale nic se nepřenese. Když vytvořím nový testovací úkol v PDA, po syncu přes kabel se mi to v Palm Desktopu neobjeví. Jakmile to udělám přes IrDA, ejhle - úkol je i v Palm Desktopu. Kéž by Palm Desktop uvolnili aspoň jako opensource, když už s tím do budoucna nemají žádné plány Rozpačitý Chápu správně, že zdrojáky PalmOS i Palm Desktopu nyní vlastní ACCESS?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 14. leden, 2011 18:04    Předmět: Odpoved Citovat

lukee: Ale me to synceni fakt funguje. To uvolneni zdrojovych kodu jsi mi vzal primo z ust. No ono je otazka, zda neobsahuje castecne kod jeste nejake treti strany, ktery by uvolnit nesel. Ale predstava, ze to uvolni a nekdo opravi ty nejvetsi chyby a zkompatibilni to s Windows 7 je lakava.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: so 15. leden, 2011 12:34    Předmět: Citovat

Vyřešeno Radostný Nakonec jsem rozchodil 4.1.4E a všechny featury, včetně install toolu na Windows 7 Professional 32bit, plně záplatovaný.

1. Použil jsem tento návod z forums.palm.com:
Citace:
You should first make a copy of your data to have just in case something happens. You can find your data files by going to Start --> Documents --> Palm OS Desktop. Highlight your Palm Desktop username and right click and copy. Then go to your desktop right click on a blank spot and select paste.

Now you want to uninstall Palm Desktop and remove everything that has to do with Palm Desktop from your computer.
C:\Program Files\Palm or Palm One
C:\Users\[Vista Login Name]\appdata\local\virtualstore\Program Files\Palm or PalmOne
C:\Users\[Vista Login Name]\appdata\Palm or PalmOne
*Note you may need to few hidden folders to get to appdata. To do that go into your control panel and open folder options. Go to view tab and uncheck hide hidden files.
One this is done you will need to delete some registry keys from your registry.

Word of warning, going here and deleting the wrong thing can cause your PC from starting up, crashing and deletion of programs and data. If you feel you are unsure of your self see if you have a friend that can help you or a PC technician that you can pay to help you. This will show them everything they need to delete. To help against this we need to do a backup.

Go to start and in the search field type &#8220;regedit.exe&#8221; without quotes.

Highlight COMPUTER, go to File --> Export. Should pop up with a Save As box. Current location is fine should be in My Documents. In the file name on the bottom type "backup[todaysdate]" i.e. backup07072008. Next, the hard part.

Easiest way to make sure your doing the right one highlight the key and press the delete button on your keyboard. It will ask you are you sure. Say yes. Do the same thing for all keys below.

If you make a mistake, stop what you are doing. And call a PC technician. BUT do not turn off your computer.


The reg keys are as follows (Note: some of theses reg keys will not be here but if they are delete them)

* HKEY_CURRENT_USER\Software\U.S. Robotics\Palm Quick Install
* HKEY_CURRENT_USER\Software\U.S. Robotics\PalmOne File Transfer
* HKEY_CURRENT_USER\Software\U.S. Robotics\Pilot Desktop
* HKEY_CURRENT_USER\Software\Palm
* HKEY_CURRENT_USER\Software\Palm, Inc.
* HKEY_CURRENT_USER\Software\PalmDesktopAutorun
* HKEY_CURRENT_USER\Software\PalmOne
* HKEY_CURRENT_USER\Software\PalmSource
* HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\PalmSource or anything else that says palm


Next reboot your computer
Then reinstall your palm desktop from the CD and do a hotsync. If it asks you for a username and you synced your device before, put in 'test" if you did not sync before create a hotsync name.


2. Spustil jsem instalaci Palm Desktopu 4.1.4E pravým tlačítkem a 'Spustit jako administrátor'

3. V poinstalačním nastavení vložit stejný HotSync ID jako v Palmu

A funguje to Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 15. leden, 2011 14:51    Předmět: Odpoved Citovat

lukee: Nemohl bys ten navod strucne prelozit? Me pripada ze jde jen o to DUKLADNE smazat PalmDesktop a nainstalovat znova jako spravce.

Badel: Bylo by mozne do sekce "Novinky Tipy a triky" pridat jak a co vsechno funguje na Windows Vista/ Seven 32/64-bit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: so 15. leden, 2011 15:17    Předmět: Citovat

Klidně na toto téma vytvořím článek v češtině, včetně screenshotů jestli Badel dovolí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 15. leden, 2011 20:22    Předmět: Odpoved Citovat

lukee: To by bylo super.

Jiinak z toho co se mi zatim podarilo zjistit v diskuzich:

Verze 4.1.4E na Windows Vista/7 pracuje krome instalace souboru. Kdyz vypnete UAC, tak funguje i ta instalace. Ja to resim tak, ze si nove soubory do palmu posilam pres Bluetooth nebo ho odeslu k synchronizaci v programu Doc Reader (zajimave, ze to funguje co?).
Verze 6.2.2 na Windows Vista/7 pracuje, ovsem pada pri banalnich operacich typu vytvoreni zaznamu v kalendari.
Na 64-bitovych OS nefunguje synchronizace kabelem, funguje pouze pres Bluetooth nebo Irda. Dale plati vyse zminene.

Pokud pisu neco spatne, klidne me opravte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 15. leden, 2011 20:27    Předmět: Citovat

Píšeš to správně.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 15. leden, 2011 20:30    Předmět: Citovat

lukee napsal:
Klidně na toto téma vytvořím článek v češtině, včetně screenshotů jestli Badel dovolí.


Samozřejmě, že dovolím a bylo by to super. Akorát jsme stopli vyplácení honorářů za články, takže by to od Tebe musela být dobročinná záležitost. Rozpačitý
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: so 15. leden, 2011 20:52    Předmět: Citovat

Badel: samozřejmě, že to bylo myšleno pro komunitu a ne kvůli penězům Radostný Článek vypracuji a pošlu standardním formulářem, obrázky doručím na admin(na)palmhelp(tečka)cz.

nox: teď jsem zkoušel dát UAC na výchozí úroveň (první odshora) a instalace přes install tool mi pořád fungují (na zkoušku jsem zkusil 3X Commander) Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: so 15. leden, 2011 20:56    Předmět: Citovat

lukee napsal:
Badel: samozřejmě, že to bylo myšleno pro komunitu a ne kvůli penězům Radostný Článek vypracuji a pošlu standardním formulářem, obrázky doručím na admin(na)palmhelp(tečka)cz.


super
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz


Naposledy upravil Badel dne ne 16. leden, 2011 21:02, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: ne 16. leden, 2011 9:26    Předmět: Odpoved Citovat

lukee: No uvidim, az to nainstaluji podle tveho navodu. Budu se tesit a diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412