Fórum - Zobrazit téma - Místo, místo, místo - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Místo, místo, místo
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm OS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 10:26    Předmět: Citovat

Badel napsal:
RAM a NVFS je v případě nových palmů totéž.

Tak to je opravdu objev. Pokud vím, tak NVFS je souborový systém ve flash ROM, zatímco RAM se dělí na část vyhrazenou ROM, DB Cache a heap memory. V RAM jsou jen spuštěné soubory, nikoli celý obsah NVFS. Viz http://grack.com/blog/articles/2006/02/07/the-lowdown-on-dbcache-and-rom-size .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 10:33    Předmět: Citovat

Nějak přestávám chápat, o co ti vlastně běží. Chtěl jsi šetřit místo tím, že si nastrkáš rezidenťáky do ROM. A já ti řikám, že je to k ničemu, protože z tý ROM se ti stejně samy přesunout do RAM. Jestli se jedná o klasickou RAM nebo NVFS přitom z hlediska využití její kapacity nehraje žádnou roli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 10:38    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Nějak přestávám chápat, o co ti vlastně běží. Chtěl jsi šetřit místo tím, že si nastrkáš rezidenťáky do ROM. A já ti řikám, že je to k ničemu, protože z tý ROM se ti stejně samy přesunout do RAM. Jestli se jedná o klasickou RAM nebo NVFS přitom z hlediska využití její kapacity nehraje žádnou roli.

Hraje to roli, protože k tomu, abych pomocí ZLauncheru spustil nějaký program z karty, se musí nejdřív přesunout do NVFS. Když budu mít NVFS zaplácanou, tak se může stát, že třeba nějaký program nespustím, a o to mi jde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 10:44    Předmět: Citovat

Ještě bych chtěl dodat, že já v NVFS nemám jen rezidenťáky. A když je přesunu do ROM, tak nic neztratím, jen získám místo v NVFS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 10:50    Předmět: Citovat

...no ale tak to jsme zase na začátku diskuze, kdy většina přítomných dospěla myslím k smysluplnému názoru, že běžné aplikace je rozumnější strkat na paměťovku. Pochybující
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 11:10    Předmět: Citovat

Badel napsal:
...no ale tak to jsme zase na začátku diskuze, kdy většina přítomných dospěla myslím k smysluplnému názoru, že běžné aplikace je rozumnější strkat na paměťovku. Pochybující

Myslím, že jak kdy. Nevím, jestli tady někdo zkoušel používat např. takový Lingea Lexicon z karty, když se potřebujete každé 2 minuty podívat na nějaké slovíčko. Já jsem to zkoušel, a je to opravdu utrpení, protože Lexicon má cca 9 MB, a než by se to natáhlo, tak bych z toho měl smrt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 11:28    Předmět: Citovat

Badel napsal:
...no ale tak to jsme zase na začátku diskuze, kdy většina přítomných dospěla myslím k smysluplnému názoru, že běžné aplikace je rozumnější strkat na paměťovku. Pochybující


...v jednoduchosti je krása Posměváček
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 11:33    Předmět: Citovat

killinghawk napsal:
Myslím, že jak kdy. Nevím, jestli tady někdo zkoušel používat např. takový Lingea Lexicon z karty, když se potřebujete každé 2 minuty podívat na nějaké slovíčko. Já jsem to zkoušel, a je to opravdu utrpení, protože Lexicon má cca 9 MB, a než by se to natáhlo, tak bych z toho měl smrt.


Co to máš za "superpomalou" kartu? Já to mám na 2,5 roku starý nějaký noname 256 MB (ta, kterou jsem v úvodu nazýval jako systémovou) a spuštění trvá od tapnutí na ikonku cca 1,3 sec. Ale je pravda, že když to potřebuješ každé 2 minuty, je to trošku opruz, ale to není o paměti, ale o multitaskingu nebo o rezidentním běhu.
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 12:05    Předmět: Citovat

nosferatu135 napsal:
...ale to není o paměti, ale o multitaskingu nebo o rezidentním běhu.

No možná to je o multitaskingu, ale já si nemůžu na svoje Treo 650 nainstalovat systém s multitaskingem, a kupovat si kvůli tomu PDA s Windows taky nebudu. Ale myslím, že rezidentní běh je o paměti jako nic jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 12:10    Předmět: Citovat

Nee. Já měl na mysli jako pořád zapínat/vypínat Lingea Lexicon je opruz. Ne rychlost čtení z karty. Proto jsem psal, že by se hodil multitasking nebo rezidentní běh programu, ale to moc nesouvisí s tématem "paměť".
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 12:15    Předmět: Citovat

nosferatu135 napsal:
Co to máš za "superpomalou" kartu? Já to mám na 2,5 roku starý nějaký noname 256 MB (ta, kterou jsem v úvodu nazýval jako systémovou) a spuštění trvá od tapnutí na ikonku cca 1,3 sec.

Teď jsem to stopoval, a spuštění Lingea Lexiconu z karty trvá přesně 32 sec. Mám Transend 4 GB 150x a FAT32 ovladač.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 12:49    Předmět: Citovat

killinghawk napsal:
nosferatu135 napsal:
Co to máš za "superpomalou" kartu? Já to mám na 2,5 roku starý nějaký noname 256 MB (ta, kterou jsem v úvodu nazýval jako systémovou) a spuštění trvá od tapnutí na ikonku cca 1,3 sec.

Teď jsem to stopoval, a spuštění Lingea Lexiconu z karty trvá přesně 32 sec. Mám Transend 4 GB 150x a FAT32 ovladač.


Tak to máš pravdu, to je teda mazec. Používám i stejný typ, co máš (jen 2GB, bez FAT32 ovladače), ale nemám na ní aplikace. Jinak s ní problém nemám. Musím to upřesnit, Lexicon mám na Pretec, 256 MB HighSpeed. Být tebou, bych investoval do menší HighSpeed karty na aplikace nebo bych obětoval tu paměť. Protože 32 sec je opravdu síla.
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 12:56    Předmět: Citovat

nosferatu135 napsal:
Být tebou, bych investoval do menší HighSpeed karty na aplikace nebo bych obětoval tu paměť. Protože 32 sec je opravdu síla.

Já jsem to vyřešil tím, že Lexicon spouštím z NVFS. Jinak, mám i menší karty, ale nechce se mi je stále přehazovat, ikdyž jsou výrazně rychlejší než ten 4 GB Transcend. Hodně se o tom napsalo na zahraničních fórech (např. TreoCentral.com).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 13:01    Předmět: Citovat

killinghawk napsal:
Myslím, že jak kdy. Nevím, jestli tady někdo zkoušel používat např. takový Lingea Lexicon z karty, když se potřebujete každé 2 minuty podívat na nějaké slovíčko. Já jsem to zkoušel, a je to opravdu utrpení, protože Lexicon má cca 9 MB, a než by se to natáhlo, tak bych z toho měl smrt.


To chceš jako říct, že si v ROM vyrobíš 9 MB volnýho místo a to je řešení tvýho problému??? Sorry, ale fakt nějak nezvládám sledovat směr tvojí úvahy. Rozčarovaný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 13:03    Předmět: Citovat

Badel napsal:
To chceš jako říct, že si v ROM vyrobíš 9 MB volnýho místo a to je řešení tvýho problému??? Sorry, ale fakt nějak nezvládám sledovat směr tvojí úvahy. Rozčarovaný

Já si nevyrobím 9 MB místa v ROM, ale v NVFS. Nechápu, jak to může někdo nechápat. Pochybující


Naposledy upravil killinghawk dne út 05. září, 2006 13:06, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 13:06    Předmět: Citovat

Ty voe o čem to pořád mluvíš? V jaký NVFS - to je přeci normální RAM. Co tam chceš vyrábět? Co máš za model Palmu? Raději ne Závrať Prosím prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 13:16    Předmět: Citovat

Tak znova.

Vnitřní pamět Trea 650 je z hardwarového pohledu flash ROM rozdělená na NVFS a ROM partition. Já jsem udělal to, že jsem přesunul všechny rezidenťáky do ROM partition, protože ty jsou vždycky zamčené v RAM ať jsou v NVFS, nebo v ROM partition. Kromě toho jsem vyházel nepotřebné jazyky a Versa Mail, přidal Snapper Mail, ZLauncher a již zmíněné rezidenťáky. Zmenšil jsem ROM partition na 7 MB a zvětšil tím NVFS o 1,3 MB. V NVFS mám proto dost místa na Lingea Lexicon, který zabere cca 9 MB. Pořád mám ale zhruba 10,1 MB volného místa v NVFS, takže můžu pomocí ZLauncheru spustit v podstatě cokoli, protože jsem omezen jen velikostí RAM resp. DB Cache a heap memory.

Opravdu nechápu, co je na tom nepochopitelné. Šokovaný Pochybující Šokovaný Pochybující Šokovaný Pochybující
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 14:17    Předmět: Citovat

To nemá cenu, tohle by asi chtělo probrat mimo fórum. Prostě mi neni jasný, proč cpát jakýkoliv rezidenťáky do ROM, když se ti samy nakonec přesunou do RAM (ať už NVFS či normální paměti). Výsledek bude takový, že neušetříš žádný místo, jen si zprasíš ROM. Ovšem co se týče využití rozdělení paměti u Trea, to je něco jiného, od počátku jsi ale své úvahy směřoval trochu jinam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 15:18    Předmět: Citovat

Já taky nevím kam jsi myslel, že směřuji. Já jsem jenom řekl, že jsem ušetřil místo v NVFS, což se tady hojně zaměňuje za RAM. Nemá smysl dávat rezidenťáky do NVFS, když můžou být v ROM partition. V NVFS jenom zabírají místo jiným souborům. V NVFS totiž nejsou jenom rezidenťáky, ale taky datové soubory, které ty rezidenťáky potřebují. Proč bych měl mít něco v NVFS, když to můžu mít v ROM partition? Otázka

Já jsem jenom využil volný prostor v NVFS pro Lingea Lexicon, který bych jinak musel spouštět z karty, a případně kvůli tomu přehazoval více karet, což mi připadá trochu nepraktické.

Každý, kdo to chtěl pochopit, to pochopil. Myslím, že víc k tomu není co dodat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 05. září, 2006 15:25    Předmět: Citovat

Teď mě ještě napadlo, že tohle nepochopení vzniklo z toho, že RAM není totéž co NVFS. Programy se z ROM nekopírují do NVFS, ale do části RAM vyhrazené ROM partition.

Znova opakuji: NVFS není RAM. POZOR! Viz odkaz v jednom z mých předchozích příspěvků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm OS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412