Fórum - Zobrazit téma - Po upgrade na webOS 2.1 nefunguje Mobile Hotspot - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Po upgrade na webOS 2.1 nefunguje Mobile Hotspot

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> webOS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ojesko
nováček
nováček


Registrace: 15.9. 2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Trnava, SK

PříspěvekZaslal: út 01. březen, 2011 20:00    Předmět: Po upgrade na webOS 2.1 nefunguje Mobile Hotspot Citovat

Odkedy som upgrade-ol Pre Plus na WebOS 2.1, prestalo mi fungovat pripojenie na internet cez Mobile Hotspot. Notebook najde wifi siet, aj sa do nej pripoji, Mobile Hotspot ukazuje uspesne pripojene zariadenie. Ale z notebooku sa na internet nedostanem, ziadna internetova adresa nie je dostupna (vsetko skonci timeout-om).
Priamo na Pre mi web funguje. Pred upgrade-om to fungovalo aj z notebooku...
Vyzera to ako keby pripojenie inych zariadeni bolo blokovane operatorom. Ked som skusil pripojit notebook na Pre cez Bluetooth a pripojit sa tak na internet, vyskocila mi na Pre hlaska, ktora tvrdila prave to - vas operator nedovoluje pripojenie dalsich zariadeni (mam T-mobile SK).
Stretol sa uz niekto z vas s tymto? Nemate nejaky tip, ako to obist?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 01. březen, 2011 22:24    Předmět: Citovat

Zajímavý. Až se dokopu k updatu, tak poreferuju, jak jsem dopadnul já.
_________________
www.palm.cz - www.palmhelp.cz - www.windowsmobile.cz - www.wmhelp.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ojesko
nováček
nováček


Registrace: 15.9. 2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Trnava, SK

PříspěvekZaslal: st 02. březen, 2011 8:13    Předmět: Citovat

tak som sa s tym este trochu hral a zistil som ze dns funguje - ked dam 'ping www.google.com', tak vyresovuje IP adresu, ale ziadne packety sa nevratia. rovnako aj s hocijakou inou adresou. to iste sa udeje aj ked sa pripojim cez mobile hotspot aj ked sa pripojim cez bluetooth.
ale aj tak neviem co s tym...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ojesko
nováček
nováček


Registrace: 15.9. 2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Trnava, SK

PříspěvekZaslal: čt 03. březen, 2011 17:57    Předmět: Citovat

Tu su moje zistenia po dalsom dni patrania v hlbinach filesystemu a na roznych forach:
- dobra sprava je, ze zoznam nastaveni mobilnych operatorov je vo WebOS 2.x ulozeny v "obycajnom" textovom subore (/etc/carrierdb/carrierdb.json)
- zla sprava je, ze v nom opat chyba O2 SK (t-mobile aj orange tam su)
- este horsia sprava je, ze vsetky nastavenia pre datove prenosy su ulozene zasifrovane, takze nevidim velku sancu ich nejako upravit. Aj pridanie noveho zaznamu pre ineho operatora (naprilad pre to O2) bude asi vacsi problem...
- podla vsetkeho je v tychto zasifrovanych nastaveniach ulozeny aj priznak, ktory hovori ci u daneho operatora je povoleny Mobile Hotspot alebo nie. A vyzera to tak, ze povoleny je len u tych operatorov, s ktorymi sa Palm/HP oficialne dohodol (to uz su ale len moje dohady...)
V tomto momente som pokusy rozchodit Mobile Hotspot vzdal.
Nastastie som pocas hladania vo forach nasiel alternativu - FreeTether. Nainstaloval som ho cez Preware a FUNGUJE! Ale aj ten ma svoje muchy - napr. Wifi hotspot sa mi vzdy spusti ako otvoreny, bez hesla, aj napriek tomu ze v nastaveniach vyberiem WPA2 sifrovanie+heslo. Pripjenie cez Bluetooth vsak funguje, dokonca FreeTether podporuje aj pripojenie cez USB (ale to som este neskusal).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jakuje
nováček
nováček


Registrace: 17.5. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: po 07. březen, 2011 11:19    Předmět: Citovat

To jsou také dobré veselosti. Já jsem si od začátku říkal, proč v té americe řeší ty speciální tarify pro použití mobile hotspot (když to operátor nemá šanci poznat, dokud to nenabonzuje telefon) a teď vidím, že to ve dvojce konečně nějak zamčeli. Každopádně dobré o tom vědět, že FreeTether jede.
_________________
Palm m130 [X] -> Palm Zire 72 [X] -> [Palm T|X] + [Palm Treo 680] -> [Palm Pre] -> Palm Pre 3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
k3dAR
nováček
nováček


Registrace: 10.3. 2011
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt 10. březen, 2011 16:43    Předmět: freeTether Citovat

ojesko napsal:

...
Wifi hotspot sa mi vzdy spusti ako otvoreny, bez hesla, aj napriek tomu ze v nastaveniach vyberiem WPA2 sifrovanie+heslo.
...
dokonca FreeTether podporuje aj pripojenie cez USB (ale to som este neskusal).


s wifi nastavenim je problem, pri kazde zmene je potreba nejdrive vypnout a zapnout freeTether nez se povoli wifi, pak se nastaveni uchova

freeTether pouzivam tak pul roku prave pres USB a funguje spolehlive, pod webOS 2.1 jsem musel rucne zapnout v Pre usbnet (usbnet enable), jinak pri zapnuti USB Pre totalne zkolabovalo Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> webOS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412