Fórum - Zobrazit téma - VersaMail - nefunguje synchronizace s MS Exchange - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

VersaMail - nefunguje synchronizace s MS Exchange

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
haacee
nováček
nováček


Registrace: 26.6. 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st 23. srpen, 2006 16:04    Předmět: VersaMail - nefunguje synchronizace s MS Exchange Citovat

Zdravim,
mame ve firme MS Exchange server a rad bych si z nej pri HotSyncu stahoval postu do Trea 650. Vytvoril jsem si ve VersaMailu ActiveSync Exchange ucet, ale uz kdyz pri nastavovani uctu dam Test my settings dostanu hlasku "A connection to the inernet could not be estabilished". Coz je evidentne blbost, protoze pocitac jednak k inetu pripojeny je a jednak kdyz nastavim svuj POP3 ucet v pohode se na nej dostanu. Vypada to jakoby mel problem uz sam HotSync manager. Pritom mam jeho nejnovejsi verzi. Nesetkali jste se s tim nekdo.
Diky za pripadne odpovedi.
hc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 23. srpen, 2006 16:22    Předmět: Re: VersaMail - nefunguje synchronizace s MS Exchange Citovat

haacee napsal:
Zdravim,
mame ve firme MS Exchange server a rad bych si z nej pri HotSyncu stahoval postu do Trea 650. Vytvoril jsem si ve VersaMailu ActiveSync Exchange ucet, ale uz kdyz pri nastavovani uctu dam Test my settings dostanu hlasku "A connection to the inernet could not be estabilished". Coz je evidentne blbost, protoze pocitac jednak k inetu pripojeny je a jednak kdyz nastavim svuj POP3 ucet v pohode se na nej dostanu. Vypada to jakoby mel problem uz sam HotSync manager. Pritom mam jeho nejnovejsi verzi. Nesetkali jste se s tim nekdo.
Diky za pripadne odpovedi.
hc

Obávám se že došlo k nedorozumění...
- Stahování při Hotsync je jiné než to TEST. Při stahování mailů přes hotsync není PALM připojen k internetu, ale pouze k Hotsync, který se dál připojuje.

- Tlačítko "Test my settings" podle hlášky dělá to, že se chce připojit na internet (většinou bezdrátově, záleží ale na nastavení).


Takže pokud je vše nastaveno dobře a conduit v Hotsyncu též, emaily by se měly stáhnout při Hotsyncu. Tlačítko TEST nebude fungovat do doby než se přímo PALM připojí k nějaké datové síti (internet, firemní sít, ...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: st 23. srpen, 2006 16:26    Předmět: Citovat

Měl jsem podobný problém - také při synchronizaci, ale ne s MS Exchange serverem. Byla byla samozřejmě mezi klávesnicí a židlí - chybně zapsaná IP adresa, měl jsem tam dvě tečky. Třeba to není ono, ale co kdyby Radostný
_________________
Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou.
-- Steven Wright one Liners
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
haacee
nováček
nováček


Registrace: 26.6. 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt 24. srpen, 2006 7:33    Předmět: Citovat

to jacktalking:
Ani nahodou - to se pozna dost jednoduse, co "Tesm my settings" dela - zmackne se pri nastaveni na POP3/SMTP server. Dojde k pripojeni k oboum a odesle se testovaci zprava.
Co je blbe pri nastaveni toho ActiveSync Exchange je, ze se PC (jehoz prostrednictvim se pak pripojuje Palm) vubec pripojit nepokusi. To se pozna tak, ze v kolonce adresa MS Exchange serveru muze byt cokoliv - existujici adresa, neexistujici adresa, ciselna adresa i naprosty nesmysl a odpoved vypada porad stejne.
Mam screenshoty ale nevim jestli sem jdou dat.
Zdravim
hc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
haacee
nováček
nováček


Registrace: 26.6. 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt 24. srpen, 2006 8:20    Předmět: Citovat

to jacktalking:
ted mi doslo jak to bylo mysleno - ono je zrejme jeste nejake tlacitko "Test my settings" primo v Palmu. No tak to jsem na mysli nemel. Ja delam veskere nastavovani v HotSync Manageru pres VersaMail Conduit Change. A tam se o pripojeni k serveru doopravdy pokousi PC ke kteremu se pri HotSyncu pripojuje Palm.
Zdravim
hc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 24. srpen, 2006 14:21    Předmět: Citovat

haacee napsal:
to jacktalking:
ted mi doslo jak to bylo mysleno - ono je zrejme jeste nejake tlacitko "Test my settings" primo v Palmu. No tak to jsem na mysli nemel. Ja delam veskere nastavovani v HotSync Manageru pres VersaMail Conduit Change. A tam se o pripojeni k serveru doopravdy pokousi PC ke kteremu se pri HotSyncu pripojuje Palm.
Zdravim
hc

Aj, tak už to chápu s tím Test my settings. Já měl za to že to je přímo v PALMu, to by samozřejmě bez internetového připojení nešlo.
No nic, mou zprávu ignoruj Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pá 25. srpen, 2006 0:48    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:

Aj, tak už to chápu s tím Test my settings. Já měl za to že to je přímo v PALMu, to by samozřejmě bez internetového připojení nešlo.
No nic, mou zprávu ignoruj Vysmátý


Mou taky - taky jsem měl na mysli test přímo z palmu
_________________
Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou.
-- Steven Wright one Liners
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412