Fórum - Zobrazit téma - VersaMail a čas emailu - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

VersaMail a čas emailu
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: út 22. srpen, 2006 11:53    Předmět: VersaMail a čas emailu Citovat

Zdravím, používám VersaMail v3.1 (dodávaný v TX) a jsem vcelku spokojen. Jediné co mi trochu vadí, je čas zobrazovaný u stahovaných zpráv. Je posunut oproti reálnému (na serveru). Např. dnes mi dorazil email v 9:40 a v palmu se mi zobrazuje 14:11 (stažen na palm v kolem 11). Dělá to tak u všech emailů. Používám plnou českou lokalizaci od redgrepu, nastavené časové pásmo Praha. Čas a datum se mi v jiných aplikacích zobrazuje správně, stejně tak i systémový čas je OK. Ne, že by to byla až moc velká chyba, ale pokud by jste někdo tušili jak to napravit docela by mi to pomohlo. Díky za nápady.
_________________
Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou.
-- Steven Wright one Liners
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: út 22. srpen, 2006 17:05    Předmět: Citovat

Mozna hloupy dotaz, ale jakou mas nastavenou Location v Date&Time v Preferences?
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: út 22. srpen, 2006 17:11    Předmět: Citovat

Hloupý dotaz určitě ne - tohle je věc která mě napadla jako první. Ale jak jsem psal v úvodním příspěvku je nastaveno Praha. Problém je, že ten čas je rozhozen tak nějak jinak než aby to bylo pásmem. Ty časy nejsou totiž rozhozené o celé hodiny. Ten email co jsem zminoval např. o 5 a 1/2 hodiny (cca).
_________________
Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou.
-- Steven Wright one Liners
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 22. srpen, 2006 17:23    Předmět: Citovat

sonic napsal:
Hloupý dotaz určitě ne - tohle je věc která mě napadla jako první. Ale jak jsem psal v úvodním příspěvku je nastaveno Praha. Problém je, že ten čas je rozhozen tak nějak jinak než aby to bylo pásmem. Ty časy nejsou totiž rozhozené o celé hodiny. Ten email co jsem zminoval např. o 5 a 1/2 hodiny (cca).

A nemůže to být hlavičkou emailu či kvůli časovému pásmu odkud to bylo odesláno? Když dostanu email z Japonska, tak místo aby mi to zobrazilo v Agendus mail čas přijetí (třeba pondělí 17:21 našeho času), zobrazí mi to čas odeslání, tzn úterý 0:21..

A v Thunderbird pro PC je podobný problém že to nezobrazuje korektně čas.. Moc v tom nelaboruju, takže bych řekl že to bude nějak souviset s hlavičkou či serverem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: út 22. srpen, 2006 17:32    Předmět: Citovat

Sakra, to bych mel jako Domino admin vedetl, ale nevim. IMHO to bude jak rika jacktalking.
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: út 22. srpen, 2006 17:48    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:

A nemůže to být hlavičkou emailu či kvůli časovému pásmu odkud to bylo odesláno? Když dostanu email z Japonska, tak místo aby mi to zobrazilo v Agendus mail čas přijetí (třeba pondělí 17:21 našeho času), zobrazí mi to čas odeslání, tzn úterý 0:21..

A v Thunderbird pro PC je podobný problém že to nezobrazuje korektně čas.. Moc v tom nelaboruju, takže bych řekl že to bude nějak souviset s hlavičkou či serverem...


No neřekl bych - zmiňovaný email bych z palmshop.cz - v hlavicce není nic podezřelého. Stahuju ze seznamu. Projevuje se to u všech emailů, z ciziny mi nic nechodí a pokud ano je to z 99% spam (ten neřeším). Teď jsem si cvičně poslal z palmu mail na seznam.cz a hned ho stáhnul. Čas odeslání - cca 17:45, klient Evolution (linux) čas v pořádku, webové rozhraní seznamu v pořádku, na palmu čas 22:14. Tak nevím co s tím
_________________
Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou.
-- Steven Wright one Liners
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: út 22. srpen, 2006 17:50    Předmět: Citovat

Teď mě napadá - mohu zkusit vyzkoušet jiného klienta. A uvidím zda je problém v klientu, systému nebo jinde.

update: to jsem si dal. Zusil jsem ted agendus mail - neporadil si ani odesílatelem, předmětem ani s tím časem. Evidentně mu diakkritika nesedí ani trochu
_________________
Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou.
-- Steven Wright one Liners
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 22. srpen, 2006 23:23    Předmět: Citovat

Zkus SnapperMail, to je jiná liga... Machr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: út 22. srpen, 2006 23:55    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Zkus SnapperMail, to je jiná liga... Machr


Zkusil jsem, je fakt, že byl na tom o něco lépe (hodnotím pouze první pohled). Diakritika ušla, některé předměty byly "zmršené", ale jinak ok. Pouze ten problém s časem přetrvává. Tak nějak ztácím sílu to dohledávat, prozatím jsem zrušil zobrazení datumu u zpráv aby mě to neprovokovalo. Třeba se k tomu časem vrátím. Kdybych měl náladu udělám hard reset a zkusím co to udělá. Mám takový pocit (třeba chybný), že v tom hraje nějakou roli lokalizace. Kterou ostatně podezřívám i z jiných problémů (např. jak jsem již ve fóru zmiňoval - nemožnost vybrat adresáta z kontaktů při odesílání sms aplikací sms od Palmu. Jenže tady jsem si tím skoro jist, protože po hard resetu a bez lokalizace to funguje, po nainstalování lokalizace už ne.) No nic. Díky za rady.

p.s. tak nějak začínám mít pocit, že aspiruji na cenu největšího prudiče Radostný Snad mě trochu omluví, že Palma mám poprvé a tak ve spoustě věcí tápu, nebo mám jinou představu o tom jak to je.
_________________
Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou.
-- Steven Wright one Liners
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 23. srpen, 2006 0:01    Předmět: Citovat

Taky bych to tipoval na lokalizaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: st 23. srpen, 2006 0:04    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Taky bych to tipoval na lokalizaci.


Zkoušel jsem je kontaktovat, ale mají ten formulář nějaký po..... Zatím to nechám být a až naberu síly tak udělám hard reset a uvidí se.
_________________
Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou.
-- Steven Wright one Liners
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 23. srpen, 2006 0:05    Předmět: Citovat

sonic napsal:
Badel napsal:
Zkus SnapperMail, to je jiná liga... Machr


Zkusil jsem, je fakt, že byl na tom o něco lépe (hodnotím pouze první pohled). Diakritika ušla, některé předměty byly "zmršené", ale jinak ok. Pouze ten problém s časem přetrvává. Tak nějak ztácím sílu to dohledávat, prozatím jsem zrušil zobrazení datumu u zpráv aby mě to neprovokovalo. Třeba se k tomu časem vrátím. Kdybych měl náladu udělám hard reset a zkusím co to udělá. Mám takový pocit (třeba chybný), že v tom hraje nějakou roli lokalizace. Kterou ostatně podezřívám i z jiných problémů (např. jak jsem již ve fóru zmiňoval - nemožnost vybrat adresáta z kontaktů při odesílání sms aplikací sms od Palmu. Jenže tady jsem si tím skoro jist, protože po hard resetu a bez lokalizace to funguje, po nainstalování lokalizace už ne.) No nic. Díky za rady.

p.s. tak nějak začínám mít pocit, že aspiruji na cenu největšího prudiče Radostný Snad mě trochu omluví, že Palma mám poprvé a tak ve spoustě věcí tápu, nebo mám jinou představu o tom jak to je.

Fórum je od toho aby se prudilo otázkama, ne? Mrkající

Ad Agendus mail a diakritika v předmětu a odesilateli - všiml jsem si že to je závislé na kódování. Na jiném fóru mám zasílání upozornění na email. Tam asi používají jiné kódování a celý předmět má diakritiku v háji. Prostě paznaky. Ale když mi přijde třeba email od idnes.cz, diakritika je v pořádku (nejedná se o nějakou mobil verzi nebo podobně)..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: st 23. srpen, 2006 0:11    Předmět: Citovat

Já měl ve schránce cca 65 zpráv (konference, emaily z práce, od známých) a ani jeden neměl správně zobrazenou hlavičku (resp odesílatele ani předmět). To, že by neměl diakritiku by snad až tolik nevadilo, ale odesílatel a předmět byly zobrazeny i s částí hlavičky - konkrétně většina začínala použitým kódováním. Takže ve finále nešlo poznat od koho to je ani co.
_________________
Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou.
-- Steven Wright one Liners
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: st 23. srpen, 2006 10:29    Předmět: Citovat

Takže už jen pro pořádek. Pokud není nainstalována žádná česká lokalizace tak se čas emailu zobrazuje korektně. Stejně tak se tím vyřešil ten problém sms vs. kontakty a ještě pár drobností. Díky za rady

update: takže již po instalaci malé lokalizace se čas zobrazuje opět chybně. Vzhledem k tomu, že bez diakritiky bylo nic moc tak budu muset problémy s lokalizací přehlížet. Zkusím je kontaktovat zda s tím něco udělají, ale moc šancí tomu nedávám.
_________________
Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou.
-- Steven Wright one Liners
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st 23. srpen, 2006 11:03    Předmět: Citovat

Zlaty PiLoc Machr Pobavený Machr Pobavený Machr Pobavený Machr Machr Pobavený Machr Pobavený
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: st 23. srpen, 2006 11:07    Předmět: Citovat

lemik napsal:
Zlaty PiLoc Machr Pobavený Machr Pobavený Machr Pobavený Machr Machr Pobavený Machr Pobavený


nezkoušel jsem, vyčkám zda se na můj dotaz redgrep nějak vyjádří a pak uvidíme.
_________________
Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou.
-- Steven Wright one Liners
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 23. srpen, 2006 15:50    Předmět: Citovat

Pokud se vyjádří, zkus sem hodit odpověď. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: st 23. srpen, 2006 15:55    Předmět: Citovat

Dnes jsem koketoval s myslenkou znovu vyzkouset tu "OEM" verzi Locale, ale dalsi prkotina, ktera me od toho odrazuje. Navic jsem nekde ztratil tu jejich reg vetu, nebo co to je.
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650


Naposledy upravil lemik dne st 23. srpen, 2006 16:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: st 23. srpen, 2006 15:59    Předmět: Citovat

lemik napsal:
Dnes jsem koketoval s myslenkou znovu vyskouset tu "OEM" verzi Locale, ale dalsi prkotina, ktera me od toho odrazuje. Navic jsem nekde ztratil tu jejich reg vetu, nebo co to je.


Tu reg větu ti to napíše znova pokud se pokusíš zaregistrovat znova.
_________________
Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou.
-- Steven Wright one Liners
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sonic
plavčík
plavčík


Registrace: 31.7. 2006
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: st 23. srpen, 2006 16:05    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Pokud se vyjádří, zkus sem hodit odpověď. Díky.


Jasně. Takže co se týká té sms (viz někde nahoře) - údajně řešeni tohoto problému chvíli potrvá, tak rychlé řešeni není. Pokusí se problém vyřešit a zahrnout ho do nové verze lokalizace.

Co se týká toho času u emailu - byla mi "nadhozena" možnost chybně nastavené časové zóny. Což jsem vyvrátil (1. je nastavena správně 2. čas není posunutý o celé hodiny jako by tomu v případě chybné zóny).
Další odpověď jsem zatím neobdržel. Ani na to kdy se chystá, alespoň přibližně, nová verze lokalizace. Jen doufám, že se opravdu pokusí tyto chyby opravit.
_________________
Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou.
-- Steven Wright one Liners
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Komunikace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412