Fórum - Zobrazit téma - Kde koupit LCD+digit. Tungsten T5? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kde koupit LCD+digit. Tungsten T5?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: so 27. listopad, 2010 11:52    Předmět: Kde koupit LCD+digit. Tungsten T5? Citovat

Chci se zeptat, kde bych mohl koupit za rozumnou cenu LCD s digitizérem na T5ku? Její digitizér přestal být totálně citlivý cca uprostřed plochy LCD, kruh o průměru cca 3 cm nereaguje ani na silnější tlak. Něco jsem našel zde:
http://www.gadgettown.com/LCD-and-Touch-Screen-Palm-Tungsten-T5-Tools-MB205-002-T5-OT.html - v přepočtu necelých 8 stovek, doprava zdarma - ale uvítám jakékoliv další tipy na LCD za rozumnou cenu. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 27. listopad, 2010 13:52    Předmět: Odpoved Citovat

Zkus jeste ebay - zaskrtni buy now a free shipping a uvidis. Ale o moc levneji uz se nedostanes, me tento tyden dorazil tenhle:

http://cgi.ebay.com/NEW-PALM-T3-T5-TX-Lifedrive-Complete-LCD-Screen-Display-/260473559596?pt=PDA_Accessories&hash=item3ca56f1a2c

Mam ho jako rezervni, takze v palmu jsem ho jeste nezkousel. Prisel pekne zabaleny a oproti tomu tvemu je bez naradi, predpokladam ze nejake mas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: čt 02. prosinec, 2010 11:29    Předmět: Citovat

Díky za odpověď ale ebayi moc nevěřím. Tady jsem našel některé prodejce, nejlíp mi asi vychází ten GadgetTown:

1. http://www.directfix.com/mm5/merchant.mvc?screen=PROD&Store_Code=GHT&Product_Code=PA2089&Category_Code= - (29 USD, ale neni napsane jestli je novy)

2. http://www.usedpdaparts.com/TungstenT5.html - samostatný skleněný digitizér za 25 dolarů - máte s ním zkušenosti?

3. http://www.gadgettown.com/LCD-and-Touch-Screen-Palm-Tungsten-T5-Tools-MB205-002-T5-OT.html - 30 dní záruka, brand new, free shipping, kompletní LCD a vercajk v ceně za 43 dolarů

Co byste vybrali? Prioritou je pro mě samozřejmě trvanlivost Radostný Mám T|X cca 3 roky, s klasickým plastovým digitizérem a nemám (ťuky ťuk) jakékoliv sebemenší rozjetí. T5ka je doma 2 roky, koupená jako nová a používaná o dost míň než to T|Xko a digitizér je skoro nepoužitelný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 02. prosinec, 2010 18:29    Předmět: Odpoved Citovat

lukee: Vymena samostatneho digitizeru vcetne skleneneho se tu uz nekde resila, vysledek nic moc. Ale treba znam cloveka s Omnii, co si ho menil sam a uz nekolik mesicu je spokojen. Kazdopadne byhc to zaradil pod rizikove operace.

Trvanlivost poznas stejne az po letech provozu, ja si koupil do TX LCD z honkongu a taky uz nekolik mesicu bez problemu. A v zasobe mam dalsi z ebaye. Podle Badela ze digitizer rozhodi pri otresech. Me takhle odesly dva LCD k TX a to ho chovam jako v bavlnce.

Prover toho prvniho obchodnika zda je to nove a kup - to bych radil ja. Nebo ten prodejce, u ktereho jsem nakupoval ja - je vyzkousenej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 02. prosinec, 2010 21:00    Předmět: Citovat

No slovo "otřesy" bych nahradil spíš slovem "nárazy". Radostný Jinak já osobně měním displej u TX jednou za rok až dva. Je ale fakt, že i když ho nosím v jehněčím pouzdru, chovám se k němu jako k lopatě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: pá 03. prosinec, 2010 9:52    Předmět: Citovat

Tak jsem asi přišel na to, proč digitizér nefunguje v daném místě tak jak má. Když Palma natočím displejem tak, aby se mi v něm odrážel zdroj světla (žárovka) a tapnu, lze vidět jak se dotyková vrstva kolem hrotu stylusu rozplyne - jako když hodíte kámen do vody. V místě, kde digitizér vůbec nereaguje to má úplně jiný efekt, proti světlu to kolem hrotu stylusu nevytváří skoro žádné rozplynutí, je vidět, že tam není skoro žádný gel. Na internetu jsem našel informace o zahřívání samotného digitizéru a masáží - vytlačení gelu z jiných částí digitzéru do poškozené oblasti. Tak než koupím nový, tak to vyzkouším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 03. prosinec, 2010 15:07    Předmět: Odpoved Citovat

lukee: Zkus a dej vedet. Mam doma 2 displeje s rozhozenym digitizerem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: po 13. prosinec, 2010 10:52    Předmět: Citovat

Pořád ještě zvažuju, co tohle?
http://cgi.ebay.com/New-Touch-Screen-Digitizer-Palm-T3-T5-TX-/160493791845?pt=PDA_Accessories&hash=item255e2cea65#ht_2667wt_768

(cca 180,- vč. poštovného, dle kurzu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: po 13. prosinec, 2010 15:51    Předmět: Odpoved Citovat

lukee: Je otazka, zda se ti povede ho spravne nasadit na stavajici LCD a zda to vydrzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: st 05. leden, 2011 16:55    Předmět: Citovat

Tak, digitizér dnes dorazil. Nejedná se o klasický plastový ale skleněný (nedá se ohnout). PowerDigi jsem smazal, kalibrace v Prefs bez problémů. V Notepadu jsem zkoušel přesnost a je bezvadná, jako na mém T|X. Digitizér měl už z výroby lepkavý rámeček po obvodu takže to na samotném LCD drží dobře a nemá tendenci se posunovat. Teď ještě doufat, že to nějakou dobu vydrží, ale 12 USD bych za to dal zas Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 05. leden, 2011 17:24    Předmět: Odpoved Citovat

Jak probihala a jak slozita byla instalace?
Dej vedet za mesic nebo dva, jak je digitizer presny. Mam doma 2 displeje s vadnym digitizerem, treba by sly vyuzit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: st 05. leden, 2011 17:56    Předmět: Citovat

Instalace 5 - 10 minut - 4 torxy, s digitizérem došel i tool a "rozlousknutí" plastů Palma. Podopojovat LCD, flex ke konektoru a tlačítkům, vytáhnout desku s baterkou a následně displej. Starý digiziér jsem odlepil tak, že jsem strčil do štěrbiny mezi něj a LCD nehet a udělal jsem tah kolem celého obvodu a pak už šel odlepit. Šlo by to i žiletkou. Následně na kovovém rámečku displeje očistit zbytky starého lepidla - je to takové to měkké, co zůstává po odlepení lepící pásky. Nalepit nový digitizér a poskládat zpátky a je to Mrkající Je třeba se taky snažit neťapat na LCD ani digitizér ať tam pak při různých úhlech světla nevidíš otisky ap., ale obojí držet jen za okraje. Nový digitizér přišel zafoliovaný z obou stran takovou tou elektrostatickou fólií - není nalepena ale přichycuje se k podobným povrchům sama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 05. leden, 2011 20:27    Předmět: Odpoved Citovat

lukee: Dekuji, uvidime jak dlouho vydrzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412