Fórum - Zobrazit téma - Palm Pre - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm Pre
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 26, 27, 28  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

koupite si Palm Pre ?
Ano
55%
 55%  [ 43 ]
Ne
10%
 10%  [ 8 ]
Nevim
33%
 33%  [ 26 ]
Celkem hlasů : 77

Autor Zpráva
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 27. listopad, 2009 16:10    Předmět: Citovat

O synchronizaci s desktopem vím, akorát že kdysi slibovali že udělají vlastní.
Jak na to koukám, asi bude nejlepší přestat řešit Palm jako značku. Palm skončil 5.11.2008 (ukončena výroba Trea680).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: pá 27. listopad, 2009 18:57    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:
A už to píše česky? Pro mě jedna z několika málo absolutně zásadních otázek (deal-breaker), společně se SIMtoolkitem, potvrzenkami, servisem, a synchronizací PIM s desktopem.

Desktop k PRE žádný není - to už je přežitek Radostný Potvrzenky jsou zakleté - nezbývá než pokračovat v používání PALMáky oblíbených řetězců v SMS - YYYY nebo *N# atd... Česky se psát sice téměř nedá, ale za to se čeština zobrazuje naprosto bez problémů! Servis - to je trochu problém. SIM - toolkit - prostě si nech CENTRO jako druhý mobil a máš po problémech (mají dokonce s PRE stejnou baterku)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: pá 27. listopad, 2009 19:19    Předmět: Re: NOVINKY Citovat

jkf napsal:
tondapirko napsal:
ZPRAVODAJSTVÍ - o reklamaci PRE a o Expansysu
3) synchronizace nového PRE proběhla bez problémů, taktéž instalace WEBOS 1.3. Problém je, že nefunguje App Catalog Smutný (To už jsem tu někde četl, že po instalaci webos 1.3. přestal fungovat.)


App katalog nefunguje pokud jsi Pre aktivoval z jine site nez O2:
http://www.palminfocenter.com/news/10003/webos-131-packs-nasty-app-surprises-for-importers/

Takze pokud budete kupovat Pre v Nemecku, pujcte si v obchode O2 kartu, zaktivujte Pre a az potom jedte dom.

No tam píšou nainstalovat zpět WEB OS 1.1.3, nahrát aplikace, nainstalovat 1.3.1. - aplikace by se měly obnovit (mně se obnovily až při spuštění Updates) Ty myslíš, že bych měl udělat erase all data, jet do Německa, zasynchronizavat s německou O2 kartou a pak už to bude fungovat? :-p Tak to vypadá, že se budu muset do Německa kvůli PALM PRE asi přestěhovat :-p No až mi opraví moje první PRE, tak tam pro něj zajedu a syncnu ho!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: pá 27. listopad, 2009 21:52    Předmět: REKLAMACE PALM PRE č.2 Citovat

Tak jsem se radoval předčasně, moje PALM PRE č.2 od Expansysu vydrželo jen 3 dny než opět přestal fungovat dotykový displej.
No tentokrát jsem web prohledal důkladněji a našel takových případů více - např. zde (hledej PALM PRE touchscreen failure):
http://www.everythingpre.com/forum/palm-pre/palm-pre-touchscreen-failure-19596.html
Tady dokonce v prodejně Sprintu chtěli PRE vyměnit, ale oba dva kusy co měli ani nešly zapnout. Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so 28. listopad, 2009 12:33    Předmět: Citovat

To: tondapirko
Tak to máš fakt smůlu... Já už se naštěstí Pré zbavil a řekl jsem si, že Palm už nikdy více... Pré mně hódně zklamalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 8:42    Předmět: Citovat

tondapirko: synchronizace s desktopem pro Pre "samozřejmě" existuje. Podobně jako u starých palmů žady 5xx to řeší aplikace Chapura Pocket Mirror v edici pro Pre; těch cca 30USD by mě nezabilo, ale je to opruz.
Psaní česky je pro mě naprostá nutnost, a vzhledem k tomu že synchronizovat telefon s desktopem přes internet je pěkná kravina, pokud nemáš stálé připojení (což vzhledem k tomu že věčně někde trajdám a v kanclu jsem tak 4 dny v měsíci), je to pěkně na palici. SIMtoolkit je pro mě taky nutnost, protože mám účet v ebance a tahat k telefonu (notabene k tak chytrému, navíc když SIMtk je standardem u všech telefonů už asi 10 let) ještě generátor klíčů je taky luxusní kravina.
Potvrzenky jsou nutnost a vlak přes to nejede.
Takže mi asi nezbyde, než se rozmyslet mezi nákupem nové skořápky na Treo (budu doufat že ještě chvíli vydrží) nebo odchodem, protože se dá čekat že Trea ani Centra po novém roce už asi nebudou.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dovi
nováček
nováček


Registrace: 25.1. 2006
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 18:08    Předmět: Citovat

Tak koukám že počáteční euforii, vystřídalo velké vystřízlivění... stále ještě doufám že psaní češtiny vyřeší někdy v budoucnu lokalizace, synchronizaci s PC osobně nepotřebuji, ale chápu že pro pracovní účely je nezbytná a chybějící Simtoolkit v evropské verzi je prasárna. Nejvíc mě ale irituje bluetoots kterej nic neumí (když si vzpomenu jak jsem se posmíval iphonistům, ze nemuzou poslat ani vizitku nebo fotku, tak bych teď hambou plakal. Tak jistý jsem si byl, že tohle Pre bude umět, když to uměl i muj starý LifeDrive a místo toho přišel pravěk) Chtěl jsem Pre koupit okamžitě, ale teď váhám, i vzhledem k neexistujícímu adekvátnímu datovému tarifu u mého operátora Tmobile, přes příslib že rozjedou v prosinci 3G síť v Praze a asi 5 dalších městech (To si fakt mužou strčit do ...., když cestuju po celé ČR) Nato že se blíží rok 2010, tak žádný med.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 19:16    Předmět: Odpoved Citovat

Dovi: Taky jsem cekal trochu vic. Ale poruchovost, sw problemy, atd. Jinak nejen u PRE mi prijde, ze synchronizace s desktopem se uz dnes nejak nedela. PRE ji nema, WM uz se dodava bez Outloku, Android taky nema nic. Pritom osobne povazuji moznost vest ukoly/poznamky/diar a zaklad kazdeho takoveho zarizeni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dovi
nováček
nováček


Registrace: 25.1. 2006
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 20:58    Předmět: Citovat

Je to škoda, přitom se hodně věcí dá dořešit softem od třetích stran, takže to udělat jde, jen se nechce. Ale proč improvizovat a platit za dodělávaný soft, když to mohlo být v základu. Dneska je v módě vidět v seznamu kdo je online na facebooku a podobný pí..., ale zásadní věci se ignorují. Mám pocit že Palm tohle vytvořil pro 15leté, těm to jako hračka stačí. Původní zákazníky hodil přes palubu a mě to už nebaví... To už si raději fakt koupím iphone, taky je nanic, ale aspoň budu in a style. Protože z Pre se ikona a seriozní pracovní telefon nestane...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 21:26    Předmět: Citovat

Za poslední dobu jsem provařil celkem 2x.
Když jsem koupil přes eBay Toshibu TG01 v Němčině a Palm Pré...
Snad se mi to už nestane...
Nejvíc mně mrzí jak Palm kašle na Evropu. Absolutní ignorance a neschopnost. Všude na webu čtu jak Pré vítězí v recenzích a že je to nejlepší smartphone a podobný kecy. Amíci se z něj můžou pos*** do nebe... Přitom tak nehotový a syrový produkt, kterému chybí tolik podstatných věcí, jsem fakt dlouho neměl.
Navíc ve své arogantnosti blokují App Catalog a další věci.
Takže Palm už nikdy více...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 22:00    Předmět: Citovat

milennium napsal:

Nejvíc mně mrzí jak Palm kašle na Evropu. Absolutní ignorance a neschopnost.
Navíc ve své arogantnosti blokují App Catalog a další věci.
Takže Palm už nikdy více...


Ja uz vazne tyhle kecy cist nemuzu.
Palm bohuzel neni Apple, takze na celosvetovej rozjezd Pre prachy nema. Chces po Palmu aby uvedl Pre napred v Evrope a az pak v USA?
3 mesice zdrzeni mi prijdou znesitelny. Kdyz chces priklad kontinentu na kterej Palm kasle, tak se podivej na Australii. A to by se tam nemuseli otravovat s lokalizaci a dohadovat se 4ma operatorama.

Co vsechno ovlivnuje dostupnost placenych aplikaci v App katalogu nevim, dovedu si predstavit 15 realnych duvodu proc jeste nejsou.

Ale Palm je americka firma, a to jsou vsechno arogantni burani a valecni stvaci. Radostný
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dovi
nováček
nováček


Registrace: 25.1. 2006
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 22:17    Předmět: Citovat

Myslím že to zas takové keci nejsou, Palm opravdu není Apple, prostě nejsou tak schopní a šikovní. Palm měl obrovský podíl na trhu oproti Apple a nikdy to nedokázal komerčně a vývojově využít. Projeli to na celé čáře a teď se křísí tímhle nedodělkem pro puberťáky... jsem absolutně přesvědčen, to je jejich nový cílový zákazník, ještě k tomu můžou začít prodávat ružová pouzdra a tatoo obtisky na rameno. Větší ambice fakt nemají. A to jsem léta Palmista, kterej dlouho odkládal přechod ke konkurenci. Hlavně že už konečně rozchodili ten užasnej, nenahraditelnej a praktickej Facebook. Po tom jsem léta toužil, protože nemám vživotě nic jiného na práci než vypisovat celému světu co právě dělám. bohužel bych mohl psát jen v angličtině, protože česky to jaksi nejde. Opravdu převrat ve smartphonech...

Naposledy upravil dovi dne po 30. listopad, 2009 22:30, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 22:18    Předmět: Citovat

Podívej se. Ať chceš nebo ne, Palm prostě na Evropu kašle a nic na tom nemění, že je to malá firma...
Nabýt O2 v Německu a UK, tak ještě dnes slintáme nad Pré.
Jó, kde jsou ty časy kdy president Palmu tvrdil do medií,že "Evropa je pro Palm důležitá"... Tak důležitá, že nefuguje App Catalog (musíš Pré aktivovat SIM kartou od O2.de nebo UK. Proč ???). A v Německu nebo UK je v App Catalogu "pouhých 60" placených aplikací ! Proč ???
Dále už nepíšu o značně zpožděných updatech firmwaru, i když se ví, že rozdíly nejsou a firmware od Verizonu funguje na GSM Pré...
Za další, proč když v USA přidal Palm do posledního updatu podporu Yahoo, nepřidal do Evropského update třeba WLive nebo ICQ ?
Takže mi něříkej, že jsou to kecy.
P.S. Do Palm.com jsem napsal celkem asi 3 emaily s pá dotazama a ani na jeden mi nebylo odpovězeno....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 22:23    Předmět: Citovat

A to už sakra nemluvím o SIM Toolkitu. Když už v USA neplatí přes mobil, tak v Evropě ano ! Má to každý přístroj od 500,- a výš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 22:28    Předmět: Citovat

A o tom Facebooku. Je silně nadhodnocený. Protože ho vyzvihoval Palm a dal mu hodnocení snad přes 3 hvezdičky, tak se pak záhy zjistilo, že vlastně ta aplikace skoro nic neumí ! Ta aplikace je na úrovni 1 až 2 hvězdiček...
P.S. Tohle se rozebíralo na jednom zahraničním sajtu, to není můj výmysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dovi
nováček
nováček


Registrace: 25.1. 2006
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 22:36    Předmět: Citovat

No chápu že jsou rozčilení lidé, kteří ho koupili a naletěli. Ale nechápu, že rozčiluje i mě, přesto že ho nemám, to už je zlé Pobavený Prostě to zklamání je asi velké a chyby v Pre nepochopitelné. Jak je možné že v tom nejsou věci, které ve starších modelech patřili k samozřejmostem a osvědčili se? Z pohledu i obyčejných konkurenčních nesmart telefonů je to pravěk!!! Telefon za 3 ticíce má plnohodnotný bluetoot, většinou i se stereo profilem, simtoolkit, umí synchronizovat, umí česky a vytáčí ze seznamu hlasem, zvládne doručenky, umí natáčet video a je na něj bambilion aplikací. Palme jdi do ............!!!!!!!!!!!

Naposledy upravil dovi dne po 30. listopad, 2009 22:44, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 22:43    Předmět: Citovat

milennium napsal:
Podívej se. Ať chceš nebo ne, Palm prostě na Evropu kašle a nic na tom nemění, že je to malá firma...
Nabýt O2 v Německu a UK, tak ještě dnes slintáme nad Pré.
Jó, kde jsou ty časy kdy president Palmu tvrdil do medií,že "Evropa je pro Palm důležitá"... Tak důležitá, že nefuguje App Catalog (musíš Pré aktivovat SIM kartou od O2.de nebo UK. Proč ???). A v Německu nebo UK je v App Catalogu "pouhých 60" placených aplikací ! Proč ???
Dále už nepíšu o značně zpožděných updatech firmwaru, i když se ví, že rozdíly nejsou a firmware od Verizonu funguje na GSM Pré...
Za další, proč když v USA přidal Palm do posledního updatu podporu Yahoo, nepřidal do Evropského update třeba WLive nebo ICQ ?
Takže mi něříkej, že jsou to kecy.
P.S. Do Palm.com jsem napsal celkem asi 3 emaily s pá dotazama a ani na jeden mi nebylo odpovězeno....


Palm si musi byt jistej ze novej firmware bude fungovat korektne vsem zakaznikum O2 v Evrope. To jsou 4 ruzny site ve kterych to musi otestovat.
Pre doslo do Evropy 3 mesice po USA, update na 1.3.1 byl zpozdenej o par dni.
To ze nejsou v evropskym firmwaru nektere funkce, nemusi byt svevule Palmu, ale treba prani operatoru, nebo v pripade AppCatalogu jinej pravni ramec EU pro kterej musi upravit platebni system.
Za zmizeni free aplikaci muzou vyvojari, kteri je uvolnili jenom pro nektere zeme.
Ja osobne vydim zretelne pokroky, a jeste to nejsou ani 2 mesice co se Pre zacalo prodavat.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milennium
nováček
nováček


Registrace: 24.10. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 22:46    Předmět: Citovat

Jsi optimista... Přeju ti, aby ti to vydrželo i nadále.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dovi
nováček
nováček


Registrace: 25.1. 2006
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 22:47    Předmět: Citovat

To: jkf
Z prohlášení PALMU: Stojíme nad propastí ale udělali jsme zřetelný pokrok vpřed!!! Pobavený Vysmátý Pobavený
Je možný že za omezený katalog mohou odlišné zákony EU, ale to se mohlo začít řešit roky před uvedením Pre a né až po začátku prodeje... a tak je to se vším, Nevadí mi zpoždění, vadí mi absolutní nedotaženost pro Evropský trh, jak po obchodní, tak i technické stránce. Je to ostuda a Palm na to prostě už nemá... Už jen to zoufalé spojení s blbounama O2.


Naposledy upravil dovi dne po 30. listopad, 2009 22:57, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: po 30. listopad, 2009 22:53    Předmět: Citovat

dovi napsal:
No chápu že jsou rozčilení lidé, kteří ho koupili a naletěli. Ale nechápu, že rozčiluje i mě, přesto že ho nemám, to už je zlé Pobavený Prostě to zklamání je asi velké a chyby v Pre nepochopitelné. Jak je možné že v tom nejsou věci, které ve starších modelech patřili k samozřejmostem a osvědčili se? Z pohledu i obyčejných konkurenčních nesmart telefonů je to pravěk!!! Telefon za 3 ticíce má plnohodnotný bluetoot, většinou i se stereo profilem, simtoolkit, umí synchronizovat, umí česky a vytáčí ze seznamu hlasem, zvládne doručenky, umí natáčet video a je na něj bambilion aplikací. Palme jdi do ............!!!!!!!!!!!


Tak si ten telefon za 3000 kup! Pre Ti nikdo nenuti.
Kazdej si muze zjistit co Pre umi jeste nez si ho koupi. Na webu lezi tuny videi popisujici praci s kazdou vestavenou aplikaci.

Palm nikde nesliboval ze Pre bude umet SIM Toolkit, dorucenky, obrazky pres Bluetooth...
To si jen nekteri lidi ztotoznili Pre se svym vysnenym telefonem a ted nadavaji, ze to tak neni.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 26, 27, 28  Další
Strana 19 z 28

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412