Fórum - Zobrazit téma - Palm Pre - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm Pre
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 26, 27, 28  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

koupite si Palm Pre ?
Ano
55%
 55%  [ 43 ]
Ne
10%
 10%  [ 8 ]
Nevim
33%
 33%  [ 26 ]
Celkem hlasů : 77

Autor Zpráva
cube48
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2005
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: ne 18. říjen, 2009 13:10    Předmět: Citovat

Pokud chces Pre pouzivat v ceskych/evropskych sitich, tak ho v USA zatim urcite nekupuj. Telefonni modul tu nepojede, takze bys mel krasne PDA s WiFi konektivitou a ne telefon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: po 19. říjen, 2009 17:13    Předmět: PALM PRE SSL certifikát IMAP Citovat

zatím vše funguje na výtečnou, nové maily na IMAP účtu se mi objeví na PRE během pěti vteřin. Problém mám akorát s IMAP účtem na firemním mail serveru, nelíbí se mu certifikát, píše to The server security certificate is invalid. Na Snappermailu je volba Always trust certificate, ale PRE takovou volbu nemá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: po 19. říjen, 2009 19:48    Předmět: eBay.de Citovat

je jich tam uz docela dost:

http://shop.ebay.de/?_from=R40&_trksid=p3907.m38.l1313&_nkw=palm+pre&_sacat=See-All-Categories

h.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: út 20. říjen, 2009 13:39    Předmět: PALM PRE po 3 dnech používání. Citovat

ZKUŠENOSTI S PALM PRE PO 3 DNECH POUŽÍVÁNÍ.
1) Čekal mě kulturní šok, než jsem si PALM PRE trochu ošahal, tak jsem ho měl skoro chuť vrátit (hlavně dotykový display mě hrozně vytáčel).
Stále se občas pokouším tapnout nehtem, ale to opravdu nefunguje. Už mám úspěšnost tapnutí a gest nad 50% a stále se zlepšuji Radostný
3) Nedá se spustit vlákno rozhovoru jako další aplikace - nevím jak se přepínat mezi vlákny. Potvrzování SMS asi opět není možné.
4) kabely k PRE nejsou cítit jako PVC. Tak snad z PVC nejsou.
5) zatím vše funguje na výtečnou, nové maily na IMAP účtu GMAIL se mi objeví na PRE během pěti vteřin. Problém mám akorát s IMAP účtem na firemním mail serveru, nelíbí se mu certifikát, píše to The server security certificate is invalid. Na Snappermailu je volba Always trust certificate, ale PRE takovou volbu nemá.
7) Zobrazování Češtiny je bez problémů, psaní ovšem tak snadné není, pod tlačítkem symbol moc českých znaků není
Machr Nabíjet se musí a to co nejčastěji! Baterie z CENTRO i TREO 680 lze použít i v PALM PRE. Jednu rezervní baterii dopručuji mít po ruce. Pod zadním krytem je dost místa na na baterii s odhadem o 50% větší kapacitou. Zadní kryt se totiž dost prohýbá, protože je pod ním prázdný prostor.
9) Automatické zamykání funguje spolehlivě (je možné odmykat i přes PIN zadávaný na dotykovém displeji). Já používám heslo na klávesnici.
10) nefunguje SIM Services - takže příkaz do banky s PALM PRE nepošlete.
11) Bluetooth - nejde přes něj poslat žádný kontakt. Kontakty z Treo nebo CENTRO je asi nejlepší do PRE nacpat přes synchronizaci s Google. Když jsem ale posledně synchronizoval Treo s Google přes GooSync tak se mi smazala půlka kalendáře Radostný Tohle snad bude fungovat lépe - Odkaz je tady: http://palmista.blogspot.com/2009/10/google-sync-eas-konecne-pro-palm-centro.html
12) WiFi i GPRS EDGE Vodafone funguje skvěle bez sebemenšího zaváhání. Při vypnutí PALM PRE se vypíná WiFi, ale GPRS běží dál.
13) software - v AppStore (beta verze) je spousta aplikací - většinou různá drobná a nezajímavá lokální řešení. Nainstaloval jsem si zatím Translator (google slovník), Wetter (počasí), Send My Location a emulátor PALM OS - Classic (je třeba hledat v AppStore pod heslem MotionApps) Aplikace, které chcete mít v Classic emulátoru jednoduše nahrajete do PRE přes USB disk. Zatím bych to raději neinstaloval - spíš až přijde WebOS 1.3.
14) Váha a rozměry - širší, kratší, nižší, oblejší a těžší (o 10g) než PAM CENTRO.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 20. říjen, 2009 14:56    Předmět: Prosba Citovat

tondapirko: Mohl bys mi prosim sdelit, zda je nejaka moznost zapinat a vypinat data pres GPRS/EDGE? Jen chci vedet, zda je mozne pouzivat telefon i bez datoveho pausalu, aniz by mi sam zacal uzirat penize.

Dekuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: út 20. říjen, 2009 15:23    Předmět: Re: Prosba Citovat

nox napsal:
tondapirko: Mohl bys mi prosim sdelit, zda je nejaka moznost zapinat a vypinat data pres GPRS/EDGE? Jen chci vedet, zda je mozne pouzivat telefon i bez datoveho pausalu, aniz by mi sam zacal uzirat penize.
dekuji.


Tak to nemám tušení. Takovou možnost jsem vůbec nenašel. Na nastavení GPRS se musí jít někam dovnitř Linuxu. Můžeš akorát zapnou Airplane mode, zapnout a vypnout WiFi, bluetooth. Snad alespoň když jsi v roamingu, tak se PRE zeptá zda zapnout GPRS. Alespoň doufám :-O
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milanroubal
nováček
nováček


Registrace: 22.12. 2005
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: út 20. říjen, 2009 16:19    Předmět: Re: Prosba Citovat

nox napsal:
tondapirko: Mohl bys mi prosim sdelit, zda je nejaka moznost zapinat a vypinat data pres GPRS/EDGE? Jen chci vedet, zda je mozne pouzivat telefon i bez datoveho pausalu, aniz by mi sam zacal uzirat penize.

Dekuji.

No data se daji urcite vypnout v okamziku kdy je clovek na roamingu, je tam na to prepinac. Podle me by melo jit data v CZ vypnout tak, ze by se misto automatiky zvolila pro datovou sit 3G only misto automatic. Pak by to nenaslo sit a ani by se to nepripojilo. Jinak je tam tedy aktivace rezimu letadlo, kdy to ale vypne vsechny prenosy, tedy jak telefon, tak vsechna data. V tomto rezimu jde pak separatne aktivoat wifi kdyz je treba. Je pravda, ze samotny prepinac na zapnuti a vypnuti dat by se hodil, aby se tim dalo omezit zrani baterek v okamziku kdy nonstop datove pripojeni neni potreba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 20. říjen, 2009 16:27    Předmět: Citovat

Není tam aspoň volba jako v PalmOSu v nastavení sítě "Ask before connecting"?
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: út 20. říjen, 2009 17:01    Předmět: Citovat

rozumim dobre ze po zapnuti telefonu se Pre pripojuje automaticky k Internetu a neda se to vypnout ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: út 20. říjen, 2009 17:24    Předmět: Upresneni Citovat

Upresneni: Jde mi o to vypnout data a mit stale moznost telefonovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: út 20. říjen, 2009 17:26    Předmět: Citovat

Dakar napsal:
rozumim dobre ze po zapnuti telefonu se Pre pripojuje automaticky k Internetu a neda se to vypnout ?

Jo jo a na nic se PRE neptá Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: út 20. říjen, 2009 17:32    Předmět: Citovat

jestli to nepujde vypnout, nekoupim si ho, nepotrebuji denne datovat

h.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cube48
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2005
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: út 20. říjen, 2009 18:45    Předmět: Citovat

@tondapirko: hezky jsi to shrnul, taky se pod to podepisuju.
Na nektere veci jsou patche, napr. na oddelene konverzace ve vlasni karte jsem tusim v katalogu Preware toto zahledl (Preware - obdoba App Catalogu pro homebrew aplikace). Taky na vypinani dat urcite existuje patch - moznost vypnout data se pak objevi v menu dostupnem pres pravy horni roh - tam kde se vypina napr. wifi. Pripadne existuje aplikace Quick System Tasks (mimochodem umi bezet hezky 'uklizena' v Notification Area), kde volba pro vypnuti dat take je. Ale ne vsechny patche funguji s momentalni 'germanskou' verzi webos 1.1.x. Konkretne vypinani dat mi zatim nefunguje. Snad bude situace lepsi s updatem na 1.2.1 pro GSM verze Pre, ktera se ocekava nekdy v listopadu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: út 20. říjen, 2009 22:44    Předmět: Citovat

Dakar napsal:
jestli to nepujde vypnout, nekoupim si ho, nepotrebuji denne datovat

h.


Ale Pre potrebuje. Ten system je tak navrzenej, i se tak jmenuje: webOS

data pres GSM jdou vypnout jedine v Airplane modu.
Volba site 2G/3G/Automatic se vztahuje i na telefonovani, takze kdyz zvolis 3G, tak si nezavolas.
V roamingu jdou data zakazat.
WiFi ma prednost pred GSM.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: út 20. říjen, 2009 22:52    Předmět: Re: Upresneni Citovat

nox napsal:
Upresneni: Jde mi o to vypnout data a mit stale moznost telefonovat.


Pro americke CDMA Pre to resi tahle aplikace:
http://www.precentral.net/homebrew-apps/data-toggle

Pro GSM verzi to nejde.
_________________
Palm Vx -> Tungsten T3 -> SE P910i -> Palm T|X -> Palm Pre -> HP Pre3 + HP TouchPad -> Xperia V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: st 21. říjen, 2009 12:05    Předmět: Citovat

tondapirko napsal:
Problém mám akorát s IMAP účtem na firemním mail serveru, nelíbí se mu certifikát, píše to The server security certificate is invalid. Na Snappermailu je volba Always trust certificate, ale PRE takovou volbu nemá.
Jo jo a na nic se PRE neptá Radostný

Tak to jsem vyřešil - stačí si nechat poslat mailem certifikát serveru jako přílohu do PALM PRE a nainstalovat ho!
Jinak moje doporučení ohledně PALM PRE měním z need have na must have! Radostný Je to skvělé zařízení a opravdu revoluční!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: st 21. říjen, 2009 13:29    Předmět: Citovat

zkousel uz nekdo v Classic rozchodit TOM TOM? Emulator pry nepodporuje Bluetooth ale i tak by TT byla uzitecna offline prohlicka a planovac.

1. Jsou vubec nejake zpravy o TT na Pre ?
2. jake jsou na pre VoIP moznosti - zavolam si napriklad pres Google Talk, Gizmo/ Skype ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dovi
nováček
nováček


Registrace: 25.1. 2006
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: st 21. říjen, 2009 16:15    Předmět: SIM Toolkit Citovat

Nevite někdo o aplikaci která by rozchodila například bankovní aplikace na simce? Dost tuto službu využívám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dakar
plavčík
plavčík


Registrace: 16.2. 2006
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: st 21. říjen, 2009 16:27    Předmět: Re: SIM Toolkit Citovat

dovi napsal:
10) nefunguje SIM Services - takže příkaz do banky s PALM PRE nepošlete


jak se to nefungovani projevuje, jdou SIM services alespon otevrit ?

dale jak je to s prehravanim avi ? nutno prehravac doinstalovat, existuje uz vubec nejaky ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cube48
nováček
nováček


Registrace: 24.7. 2005
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: st 21. říjen, 2009 19:06    Předmět: Citovat

Tom Tom nejspis nepojede. Memory heap je v Classicu necelych 3,5 MB a db cache cca 5,2 MB. Snad jsem pouzil spravnou terminologii, v emulatoru LJP se udaje zobrazuji jako RAM a DB.
_________________
M515 > T1 > T3 > LD > Centro > Pre
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> smartphony/PDA/tablety Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 26, 27, 28  Další
Strana 15 z 28

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412