Fórum - Zobrazit téma - Proč zrovna Palm OS? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Proč zrovna Palm OS?
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm OS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 14:26    Předmět: Proč zrovna Palm OS? Citovat

Dávám v plac tak trochu "flame téma". Zlomyslný Proč používáte právě Palm OS a ne některý jiný mobilní systém? Prosím o věcné příspěvky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 15:30    Předmět: Re: Proč zrovna Palm OS? Citovat

Badel napsal:
Dávám v plac tak trochu "flame téma". Zlomyslný Proč používáte právě Palm OS a ne některý jiný mobilní systém? Prosím o věcné příspěvky.

Jsem student, mám rád "obyčejné" ale funkční věci. V první řadě mi jde o užitnou hodnotu, funkce které opravdu použiju a cenu. Nejde mi přímo o vzhled zařízení, jde mi pouze o velikost.
Pokud porovnáme PPC zařízení a PALM zařízení co se vzezření týče, PALM jsou celkem střídmé oproti PPC. Může se mi to ale i zdát, že Mrkající Taky cenová hladina PPC A Palm zařízení se pohybuje v úplně jiných mezích. Když mi odešla první databanka, rozhodoval jsem se co dál. Databanku jsem potřeboval a tahat s sebou umaštěné papírky není zrovna moje káva. Takže jsem si stanovil cenovou hladinu a zjistil jsem že Palm zařízení jsou levnější než PPC a taky jsou lépe "šité na míru". Když to hodně přeženu, tak Palm zařízení mají mnoho tříd, kdežto PPC pouze několik. PPC mi nabízí buď málo funkcí a nebo hodně. Ale nic co by mi vyhovovalo. No a když k tomu připočtu mou nedůvěru k MS, zvítězil Palm. Jsou i jiné OS, ale nejsem dobrodruh a nechce se mi hledat software složitě, takže tak Vysmátý

Palm:
+velké množství softwaru
+více tříd (Zire 22, Zire 72, Tungsten,.........)
+rozšířený
+přiměřená cena

-málo základního vybavení v podobě softwaru
-problémy s pamětí (heap)
-špatná situace s hrama - pokud chci ty z PC, musím mít opravdu dobrou mašinu
-RESET
-mnoho věcí se hůře shání nebo vůbec neexistuje

PPC:
+mnoho lidem učaruje že to je spojováno s MS
+bohaté softwarové vybavení již "z továrny"
+dobře se shání software, viz bod 1

-málo tříd, kupující buď dostane málo a nebo naopak moc
-vyšší cena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 15:52    Předmět: Proc ja Citovat

Kdysi to byla jednoduchost a nenarocnost - dnes clovek bohuzel musi mit spoustu apps, ktere neco obchazeji.

Cena - z druhe ruky se da koupit za fajn cenu, treba moje TT1 stala 2000Kc pred pul rokem. Navic jako jediny ma jasne definovane konektory, takze se prislusenstvi da nejen sehtat, ale i za normalni cenu.

Zavislost - nechci se jednou stat totalnim otrokem jedne firmy, vsichni vite ktere.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 15:55    Předmět: Citovat

Můžeš být konkrétnější, co se týče té problematické dostupnosti softwaru pro Palm? Já mám dojem, že je to právě naopak. Zkus třeba sehnat nový SlovoEd pro WM nebo takový specialitky jako je Palm Bible+, Plucker nebo moje milovaný Super Names. O nabídce freewaru obecně ani nemluvě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 18:44    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Můžeš být konkrétnější, co se týče té problematické dostupnosti softwaru pro Palm? Já mám dojem, že je to právě naopak. Zkus třeba sehnat nový SlovoEd pro WM nebo takový specialitky jako je Palm Bible+, Plucker nebo moje milovaný Super Names. O nabídce freewaru obecně ani nemluvě.

Jistě, jistě, to jsem zabrowsil do nebezpečných vod.. PPC něco má a něco nemá, Palm také něco má a něco ne. Pro PPC seženeš aplikace typu hlídač rychlosti auta, pro palm ne ale zase něco jiného..

Spíš jsem měl na mysli +velké množství softwaru = je ho spousta na serverech, viz freepalm a podobné. Ale jsou i speciální aplikace co prostě neseženeš. A začíná mi i připadat že pro PALM to nějak opadá a všichni se spíše začínají věnovat PPC a jejich MS systémům..
PPC třeba nemá SlovoED, ale lepší Lingea Lexicon (který má PALM ale taky)..
Mno to jsem si teda naběhl Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 18:53    Předmět: Citovat

WM SlovoEd mají, ale u posledních verzí je potíž s některými jazyky včetně češtiny. Jinak nemyslím si, že by Lingea Lexicon byl lepší slovník.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 18:58    Předmět: Citovat

Badel napsal:
WM SlovoEd mají, ale u posledních verzí je potíž s některými jazyky včetně češtiny. Jinak nemyslím si, že by Lingea Lexicon byl lepší slovník.

Lingea lepší jsem myslel do slovní zásoby a propracovanosti. SlovoED mi zpracováním slovníků přijde dost amatérský.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 19:02    Předmět: Citovat

To neumím posoudit, ale uživatelské rozhraní a funkce má lepší SlovoEd. Zajímavá je třeba možnost dohrání zvukových modulů s výslovností jednotl. slovíček.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 19:07    Předmět: Citovat

Badel napsal:
To neumím posoudit, ale uživatelské rozhraní a funkce má lepší SlovoEd. Zajímavá je třeba možnost dohrání zvukových modulů s výslovností jednotl. slovíček.

Aha.. Jak jsem zmínil, mě jde v první řadě o funkčnost a samotné nabízené funkce+kvalitu (kvantita nerozhoduje), někdy až na konci o GUI.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 10. srpen, 2006 11:47    Předmět: Citovat

Když jsem si před lety kupoval svůj první palm bylo to kvůli ceně, množství dostupných free aplikací, výdrži a stabilitě. Ovšem v dnešní době, jediné co z toho zůstalo je ta cena. Snad polovina aplikací už dneska na OS5 a NVFS nefunguje a nových zas tak nepřibývá, takže oproti dřívějšku je těch (použitelných) aplikací spíš méně než více - naprotitomu aplikací a her na PPC násobně přibylo (zvláště her je na PPC podstatně víc) takže ve srovnání s PPC je to zhruba stejné, výdrž je buď menší nebo srovnatelná s PPC, stabilita, zejména díky NVFS a lokalizaci (ať už takové nebo té druhé Vysmátý ) rozhodně nic extra, dá se říct taky srovnatelná s PPC, takže jedině ta cena. Z druhé ruky 2-5000 podle typu, Treo600 okolo 4000, Treo650 kolem šesti. To je asi dneska jediná výhoda Palmu. (a pak taky že to není MS Pobavený ) Tá se říct s trochou nadsázky, že dnes už mě u palmu drži hlavně nostalgie a odpor k MS Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 10. srpen, 2006 17:48    Předmět: Citovat

No tak moment! Tenhle argument se zpětnou nekompatibilitou palmů už mě začíná trochu unavovat. V poslední době se s tim argumentuje, jako s faktem, i když to žádný fakt není. Tu polovinu jsi asi myslel jako nadsázku, dobrá. Ale můžeš jmenovat jedinou opravdu důležitou aplikaci, která na NVFS nechodí? Snad nějaký vykopávky, který neni důvod používat, ale jinak se takový tvrzení nezakládá na reálný situaci. Odmítající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: čt 10. srpen, 2006 18:07    Předmět: Citovat

Badel napsal:
No tak moment! Tenhle argument se zpětnou nekompatibilitou palmů už mě začíná trochu unavovat. V poslední době se s tim argumentuje, jako s faktem, i když to žádný fakt není. Tu polovinu jsi asi myslel jako nadsázku, dobrá. Ale můžeš jmenovat jedinou opravdu důležitou aplikaci, která na NVFS nechodí? Snad nějaký vykopávky, který neni důvod používat, ale jinak se takový tvrzení nezakládá na reálný situaci. Odmítající


Jenom dotaz. RepliGO na NVFS porad pada, ze? Ja jen jestli se neco nezmenilo. Tahle aplikace je pro mne dost dulezita a nahradu budu hledat jenom tezko. A proc je pro mne tak dulezita? Protoze cokoli, co otevru na svem PC mohu mit v Palmu. A ted nejde jen o MS dokumenty, PDFka a webove stranky. Jde mi napriklad o dokumenty v jinych formatech, ale hlavne o vykresy a modely v CADu, nebo treba Catii, ty do Palma jinak nenacpu. Pritom editovat je nepotrebuju, staci jenom, abych je mohl nekomu ukazat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 10. srpen, 2006 18:09    Předmět: Citovat

Tahle aplikace ovšem padala už na TT3, takže v NVFS bych problém nehledal. Spíš mám pocit, že má potíže se zápisem/čtením na paměťovou kartu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 10. srpen, 2006 19:00    Předmět: Citovat

Badel napsal:
No tak moment! Tenhle argument se zpětnou nekompatibilitou palmů už mě začíná trochu unavovat. V poslední době se s tim argumentuje, jako s faktem, i když to žádný fakt není. Tu polovinu jsi asi myslel jako nadsázku, dobrá. Ale můžeš jmenovat jedinou opravdu důležitou aplikaci, která na NVFS nechodí? Snad nějaký vykopávky, který neni důvod používat, ale jinak se takový tvrzení nezakládá na reálný situaci. Odmítající

Ale, ale, ale... Vysmátý Jistě, svým způsobem to byla nadsázka, není nikdo, kdo by byl schopen nějak relevantně odhadnout kolik toho vlastně chodí a na čem. Jenomže pokud řekneš (resp. se to obecně tvrdí) "A" - že na Palm existují desetitisíce aplikací, řekni taky "B", že sice existují, ale zdaleka ne vše funguje a hromada z toho jsou jak říkaš "vykopávky". Takže ten výběr není až takový jak by se zdálo. Nejde o to jestli existuje nebo neexistuje důležitá aplikace (co to je "důležitá" ? to znamená pro každého něco jiného), fakt je, že jestli jsem měl před lety na výběr třeba z pěti aplikací, dnes tak ze dvou. Tvrzení se nezakládá na reálný situaci? RepliGo už tu šlo, co třeba zálohování? Když jsem si koupil TX-ko, neexistovala jediná funkční aplikace k zálohování. A nebýt šikuly co připravil NVBackup, není možná dodnes. Můj legal zakoupený RescoBackup mi byl na houby, včetně update. A možná i je dodnes, je mi to už fuk, protože naštěstí je ten NVBackup. A pak si kup legal aplikaci pro palma.. V tomhletom případě to je pár korun a člověk nad tím mávne rukou, ale jiné prográmky jsou dražší a tam to taková sranda není. Něco dalšího? co třeba přehrávač videa. Obrovský výběr celých tří aplikaci ovšem skutečně funkční a použitelná je jediná. Mně jako uživateli je úplně jedno jestli to nechodí kvůli NVFS nebo kvůli lokalizaci, nebo politické situaci v dolním Jemenu. Je prostě fakt že sice existují závěje aplikací, ale kolik z nich je použitelných? A konečně jsou i staré vykopávky, které mi vyhovovaly a dnes už prostě nejsou, například jeden prográmek pro zápis jízdních řádů, ukazovalo to čas do odjezdu a dobře se ty údaje daly datlovat na zastávce (ale teď si nevzpomenu jak se to jmenovalo) a takových je určitě víc. Nevalte mě přes uši, pane mistr Pobavený Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 10. srpen, 2006 19:16    Předmět: Citovat

Velmi nerad flamuju, ale nyní musím začít. Vezmu to heslovitě:
- už jsem jednou jasně napsal, že RepliGo na NVFS funguje (resp. nefunguje stejně jako na starých palmech).
- u zálohovacích programů máš pravdu, ale to je v podstatě výjimka a navíc NVBackup je zdarma a ty placený strčí do kapsy, takže tady platí ta úvaha, že není důvod plakat na starými vykopávkami.
- co se přehrávačů videa týče, máš asi dost malý rozhled, když víš jen o jednom. Zkus si třeba vyhledat články na našem portálu a zjistíš, že jich existuje celá řada a to velmi kvalitních. S NVFS nemají problém a málo se o nich ví jen protože je TCPMP zdarma.

Jestli chceš 100% zpetně kompatibilní systém, tak ten na týhle planetě neexistuje a Palm OS je v tomhle směru spíše šampionem.

Takže, když to shrnu, nefunfuje ti RescoBackup, kterej ale už nepotřebuješ a proto vyhlašuješ, že polovina aplikací je nefunkčních Dement Dentista Extra šokovaný Victory Válící se smíchy Závrať
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 10. srpen, 2006 19:24    Předmět: Pravda Citovat

Petr ma v ledascems pravdu: kdyz se ja podivam do sveho palmu, vetsina aplikaci se uz nevyviji a pokud existuji alternativy, tak draze placene. Zajimal by me pocet programu treba na palmgearu, kdyby se pocitaly jen ty podporujici hiresplus, d-pad, a tyhle novejsi veci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 10. srpen, 2006 19:37    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Velmi nerad flamuju, ale nyní musím začít. Vezmu to heslovitě:
- už jsem jednou jasně napsal, že RepliGo na NVFS funguje (resp. nefunguje stejně jako na starých palmech).
- u zálohovacích programů máš pravdu, ale to je v podstatě výjimka a navíc NVBackup je zdarma a ty placený strčí do kapsy, takže tady platí ta úvaha, že není důvod plakat na starými vykopávkami.
- co se přehrávačů videa týče, máš asi dost malý rozhled, když víš jen o jednom. Zkus si třeba vyhledat články na našem portálu a zjistíš, že jich existuje celá řada a to velmi kvalitních. S NVFS nemají problém a málo se o nich ví jen protože je TCPMP zdarma.

Jestli chceš 100% zpetně kompatibilní systém, tak ten na týhle planetě neexistuje a Palm OS je v tomhle směru spíše šampionem.

Takže, když to shrnu, nefunfuje ti RescoBackup, kterej ale už nepotřebuješ a proto vyhlašuješ, že polovina aplikací je nefunkčních Dement Dentista Extra šokovaný Victory Válící se smíchy Závrať


Ale no tak Vysmátý Chtěl (resp. čekal) jsi flame, máš flame. Návštěvnost roste, všichni se skvěle baví, tak je to yéremý, ne? Radostný

Přehrávače, možná máš pravdu, co je TCPMP tak už to nesleduju. RescoBackup byl samozřejmě jenom příklad. Klidně přihodím další - Grafitti. Asi nejsem sám komu víc vyhovovala jednička, že..

Ale o to nejde. Původně šlo o to, že dnes je počet použitelných (zdůrazňuji to slůvko použitelných Pobavený ) aplikací na palm a PPC zhruba stejný. Na palm se mi zdá že je stále ještě více freeware, naprotitomu na PPC je zas víc (a lepších) her. Vo to tu šlo Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 10. srpen, 2006 19:44    Předmět: Citovat

A přesně jak říká NOX. Co dřív bylo free, dneska je za peníze (stejně jak na PPC) a navíc to i tak kolikrát pořadně nefunguje nebo nepodporuje to či ono. A docela by mě i zajímalo kolik z toho počtu aplikací se dále vyvíjí nebo to autor už zabalil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: čt 10. srpen, 2006 19:47    Předmět: Citovat

petr napsal:
Badel napsal:
Velmi nerad flamuju, ale nyní musím začít. Vezmu to heslovitě:
- už jsem jednou jasně napsal, že RepliGo na NVFS funguje (resp. nefunguje stejně jako na starých palmech).
- u zálohovacích programů máš pravdu, ale to je v podstatě výjimka a navíc NVBackup je zdarma a ty placený strčí do kapsy, takže tady platí ta úvaha, že není důvod plakat na starými vykopávkami.
- co se přehrávačů videa týče, máš asi dost malý rozhled, když víš jen o jednom. Zkus si třeba vyhledat články na našem portálu a zjistíš, že jich existuje celá řada a to velmi kvalitních. S NVFS nemají problém a málo se o nich ví jen protože je TCPMP zdarma.

Jestli chceš 100% zpetně kompatibilní systém, tak ten na týhle planetě neexistuje a Palm OS je v tomhle směru spíše šampionem.

Takže, když to shrnu, nefunfuje ti RescoBackup, kterej ale už nepotřebuješ a proto vyhlašuješ, že polovina aplikací je nefunkčních Dement Dentista Extra šokovaný Victory Válící se smíchy Závrať


Ale no tak Vysmátý Chtěl (resp. čekal) jsi flame, máš flame. Návštěvnost roste, všichni se skvěle baví, tak je to yéremý, ne? Radostný

Přehrávače, možná máš pravdu, co je TCPMP tak už to nesleduju. RescoBackup byl samozřejmě jenom příklad. Klidně přihodím další - Grafitti. Asi nejsem sám komu víc vyhovovala jednička, že..

Ale o to nejde. Původně šlo o to, že dnes je počet použitelných (zdůrazňuji to slůvko použitelných Pobavený ) aplikací na palm a PPC zhruba stejný. Na palm se mi zdá že je stále ještě více freeware, naprotitomu na PPC je zas víc (a lepších) her. Vo to tu šlo Radostný


Nerekl bych ze pocet pouzitelnych apps je stejny. Porovnejte treba pocet kvalitnich her. A spousta veci je v PPC uz v zakladu nebo free. Treba zpristupneni karty jako usb mass storage a dalsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 10. srpen, 2006 19:51    Předmět: Citovat

nox napsal:


Nerekl bych ze pocet pouzitelnych apps je stejny. Porovnejte treba pocet kvalitnich her. A spousta veci je v PPC uz v zakladu nebo free. Treba zpristupneni karty jako usb mass storage a dalsi.


2Badel: Tak a máš to. A teď mudruj Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm OS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412