Fórum - Zobrazit téma - něco na screenshot - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

něco na screenshot

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Multimédia
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 25. červenec, 2006 19:08    Předmět: něco na screenshot Citovat

Sháním něco na dělání screenshotů v PALMu. Zkoušel jsem ZGrab a podobné, ale nefunguje mi to s TungstenE2 (kvůli hardwarovým tlačítkům).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: út 25. červenec, 2006 21:53    Předmět: Citovat

rado se stalo Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 26. červenec, 2006 9:56    Předmět: Citovat

chaoos napsal:
rado se stalo Mrkající

Super, sice mi to občas padá při kombinaci s CJKOS, ale není to tak hrozné jako když padá PILOC Pobavený Super, konečně se dokopu k té recenzi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 26. červenec, 2006 10:41    Předmět: CJKOS Citovat

Koukám, že ten CJKOS nefunguje s kde čim. To asi neni moc stabilní záležitost, co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 26. červenec, 2006 11:21    Předmět: Re: CJKOS Citovat

Badel napsal:
Koukám, že ten CJKOS nefunguje s kde čim. To asi neni moc stabilní záležitost, co?

CJKOS je velmi stabilní záležitost, problém je ale v tom že málokdo počítá, že jeho software na tom pojede. Prostě tvůrce SNAP asi ani ve snu nepředpokládal že to bude používat kdosi v Japonsku/Číně/Koreji.
Jinak je CJKOS stabilnější než kdejakej PILOC či Locale. CJKOS mi padá většinou u aplikacích starších které využívají nějakého hardware tlačítka. A je pouze náhoda že mi to padá u těch 2 aplikací co jsem zde zmínil. Respektive ty aplikace spadnou, ne CJKOS. Prostě zkusím zadat něco přes graffiti a pád Rozpačitý Z těch 500mb aplikací co mám na disku pro PALM mi padá jenom 7. Když zapnu Piloc pro podporu češtiny, pád je skoro každej druhej den.
Ale teď si uvědomuju že ty pády mohou být způsobeny i PILOCem, kterej se úplně nedeaktivoval. CJKOS mám standardně zapnuto, ale čas od času potřebuju naší diakritiku. Vypnu tedy CJKOS a zapnu PILOC. Ale PILOC je jak známo prevít, takže i ta deaktivace co má v menu nemusí celej PILOC deaktivovat. Mno dobrej nápad, díky! Zkusím udělat hard reset, nainstalovat jen CJKOS a ty 2 aplikace co mi padaj a pak dám vědět esli padaj stále a nebo jestli je to opravdu kvůli tomu že se PILOC celej nedá deaktivovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 26. červenec, 2006 13:13    Předmět: Locale Citovat

No a co Locale, nebylo by to lepší řešení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 26. červenec, 2006 14:10    Předmět: Re: Locale Citovat

Badel napsal:
No a co Locale, nebylo by to lepší řešení?

Pokud se nepletu, Locale nenabízí verzi k testování.. Alespoň dříve to tak nebylo. Mimo to, Piloc mám koupenej i s palmem, takže bych nechtěl platit další peníze za locale. To bych spíš s někým vyměnil, že on by mi dal Locale a já jemu Piloc.

Jinak s tím pádem CJKOS - vyzkoušeno, opravdu to dělá PILOC. I když se PILOC deaktivuje, je stále jaksi aktivní. Když jsem udělal hard reset, nainstaloval jenom CJKOS, žádnej pád se SNAP a jinejma aplikacema. Dovoluju si ale tvrdit že taková situace by byla nejen s PILOC, ale i Locale, protože obojí je rezidentní a obojí má co dočinění se systémovým jazykem. Takže se nedivím. Přeci, kdo normální používá 2 různé jazykové mutace na PALM, že? Vysmátý

Jinak ten snap je super věc, díky tomu jsem napsal recenzi docela rychle. Teď jen pár úprav a pak to sem hodím (nejspíš pozítří).

Badel: prosím podívej se do PM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 26. červenec, 2006 14:20    Předmět: Locale Citovat

Tak to nevim, kdo by chtěl vyměnit Locale za PiLoc. Pobavený Jinak demoverze skutečně neexistuje.

Dovolím se domnívat, že v kombinaci s Locale by k problémům docházet nemuselo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 26. červenec, 2006 14:24    Předmět: Re: Locale Citovat

Badel napsal:
Tak to nevim, kdo by chtěl vyměnit Locale za PiLoc. Pobavený Jinak demoverze skutečně neexistuje.

Dovolím se domnívat, že v kombinaci s Locale by k problémům docházet nemuselo.

Hehe, to byla sranda návrh Vysmátý
K pádům by docházet nemusel, ale jelikož není demo (stačil by mi klidně klíč omezený na 2 dny od výrobce), jen tak naslepo dát peníze se mi nechce. Třeba to také nepůjde a bude vymalováno.. Pochybující Vzhledem k tomu že PILOC mám pouze na zobrazení diakritiky a zbytek systému je nepřeložen, ty pády jsou fakt občasné. A jak jsem zmínil, je to i moje vina, protože používám 2 programy co dělají totéž. A normální člověk tohle jistě neudělá, ten se mi spíš zasměje a poklepe si na čelo Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 26. červenec, 2006 15:43    Předmět: snadná pomoc Citovat

To je snadná pomoc - ať to vyzkouší někdo, kdo už Locale má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 26. červenec, 2006 15:54    Předmět: Re: snadná pomoc Citovat

Badel napsal:
To je snadná pomoc - ať to vyzkouší někdo, kdo už Locale má.

To bude potřebovat někoho kdo má stejnej stroj jako já a umí minimálně japonsky aby aktivoval CJKOS Mrkající
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 26. červenec, 2006 16:11    Předmět: :-D Citovat

Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
klon
nováček
nováček


Registrace: 29.4. 2005
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út 08. srpen, 2006 15:04    Předmět: Re: Locale Citovat

jacktalking napsal:
...
Jinak s tím pádem CJKOS - vyzkoušeno, opravdu to dělá PILOC. I když se PILOC deaktivuje, je stále jaksi aktivní. Když jsem udělal hard reset, nainstaloval jenom CJKOS, žádnej pád se SNAP a jinejma aplikacema. Dovoluju si ale tvrdit že taková situace by byla nejen s PILOC, ale i Locale, protože obojí je rezidentní a obojí má co dočinění se systémovým jazykem. Takže se nedivím. Přeci, kdo normální používá 2 různé jazykové mutace na PALM, že? Vysmátý


PILOC je ve své podstatě nestabilní, protože přepisuje část PalmOS vlastními rutinami. Locale používá nativní způsob lokalizace PalmOS, podobně jako když si zapneš např němčinu místo angličtiny.

Co se týká demoverze Locale, tak stačí jim napsat mailem a požádat je o zkušební verzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 08. srpen, 2006 15:18    Předmět: Re: Locale Citovat

Citace:
Co se týká demoverze Locale, tak stačí jim napsat mailem a požádat je o zkušební verzi.


To opravdu dělají? A co posílají? Vždyť nic jako trial verze Locale neexistuje! Vím, že Morbidovi jednou poslali plnou verzi na zkoušku s tím, že jestli bude spokojenej, tak ať ji to zaplatí. Pochybuju, že by to takhle ale dělali standardně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 08. srpen, 2006 16:06    Předmět: Re: Locale Citovat

klon napsal:


PILOC je ve své podstatě nestabilní, protože přepisuje část PalmOS vlastními rutinami. Locale používá nativní způsob lokalizace PalmOS, podobně jako když si zapneš např němčinu místo angličtiny.

Co se týká demoverze Locale, tak stačí jim napsat mailem a požádat je o zkušební verzi.

Co znamená "přepisuje část PalmOS vlastními rutinami"? Pokud by něco přepsal, nešel by PILOC odinstalovat bez toho aby něco nechybělo systému. Leda že by PILOC udělal zálohu před instalací na kartu, což ale nedělá. Piloc, Locale a ostatní lokalizační programy jsou jen rezidentní, nic víc. Dle mého je to proto, že se uživatel může rozhodout že už lokalizace nechce a odinstaluje.
Příklad: použiju plnou lokalizaci Piloc, počeští mi to systém, včetně adresáře,.. Pokud by to přepsalo "část PalmOS vlastními rutinami", po odinstalaci Piloc by muselo v adresáři zákonitě něco z textů chybět, například by tam měly být prázdná místa/čtverečky,....


A co se demoverze Locale týče - od kdy to posílají? Jsem velmi překvapen a pokud je to jak říkáš a nedávají nějakou funkčně omezenou verzi, rozhodně bych jim napsal. Ale pochybuju že by měli čas obsluhovat desítky žadatelů s žádostí lokalizace pro jejich model. Už kdyby mě napsalo 10 lidí denně s žádostí o lokalizaci pro jiný přístroj, asi bych musel jít někam na dlouhou procházku po lese Zlomyslný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 08. srpen, 2006 16:13    Předmět: Re: Locale Citovat

jacktalking napsal:
klon napsal:


PILOC je ve své podstatě nestabilní, protože přepisuje část PalmOS vlastními rutinami. Locale používá nativní způsob lokalizace PalmOS, podobně jako když si zapneš např němčinu místo angličtiny.

Co se týká demoverze Locale, tak stačí jim napsat mailem a požádat je o zkušební verzi.

Co znamená "přepisuje část PalmOS vlastními rutinami"? Pokud by něco přepsal, nešel by PILOC odinstalovat bez toho aby něco nechybělo systému. Leda že by PILOC udělal zálohu před instalací na kartu, což ale nedělá. Piloc, Locale a ostatní lokalizační programy jsou jen rezidentní, nic víc. Dle mého je to proto, že se uživatel může rozhodout že už lokalizace nechce a odinstaluje.
Příklad: použiju plnou lokalizaci Piloc, počeští mi to systém, včetně adresáře,.. Pokud by to přepsalo "část PalmOS vlastními rutinami", po odinstalaci Piloc by muselo v adresáři zákonitě něco z textů chybět, například by tam měly být prázdná místa/čtverečky,....



Kdepak. PiLoc skutečně nezdravě zasahuje do systému. Uvědom si, že i systém si pro svou práci přenáší některé soubory z ROM do RAM, takže tyto změny nejsou nevratné a běžný hard reset vše uvede do původního stavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 08. srpen, 2006 16:42    Předmět: Re: Locale Citovat

Badel napsal:

Kdepak. PiLoc skutečně nezdravě zasahuje do systému. Uvědom si, že i systém si pro svou práci přenáší některé soubory z ROM do RAM, takže tyto změny nejsou nevratné a běžný hard reset vše uvede do původního stavu.

Vím že hard reset uvede vše do původního stavu (nepočítám zásahy do ROM). Ale prostě mi přijde divné že by zasahoval do systému na bázi změny kódu, například zásah do adresáře na úrovni přepisu textů. Protože pak by odinstalace vše naopak zhoršila a jedinou opravdovou odinstalací by pak byl skutečně hard reset. V tom případě by ale Piloc nebyl rezidentní, nýbrž usazený v systému natrvalo=nebyly by pády způsobené tou rezidentní částí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 08. srpen, 2006 17:15    Předmět: Citovat

Ať je to, jak je to, jsme už dost dlouho zcela OT. Doporučuji proto pokračovat v jiném vláknu, ať tady neděláme binec. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Multimédia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412