Fórum - Zobrazit téma - bluetooth palm TX COM 6 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

bluetooth palm TX COM 6

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ja_ja
nováček
nováček


Registrace: 2.8. 2006
Příspěvky: 18
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 19:25    Předmět: bluetooth palm TX COM 6 Citovat

ahoj. zjistila jsem ze vic uzivatelu ma problem pri pripojeni TX k bluetooth. Smutný Pocitac nastavi COM7 a palm ho nevidi a chce COM6 a hlasi neustale chyby a pripojeni se nedari. Rozpačitý uz jste nekdo tenhle problem vyresily a nebo se s nim taky setkali ? Otázka ostatni zarizeni se pripoji k PC normalne a tak tusim ze problem je nekde v komunikaci s Palm.... sím kdo vite jak na to tak poradte Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 21:08    Předmět: Citovat

TX mam pres bluetooth k pocitaci pripojeny bez problemu... Chyba neni v Palmu, ale v HotSyncu. Zkuste pravym tlacitkem mysi klepnout na ikonu HotSync v taskbaru ve widows a zvolte Setup. Zvolte zalozku Local a tam rucne vyberte COM7. Jeste je nutne mit zaskrtle u toho HotSyncu Local, aby tento COM HotSync fungoval...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ja_ja
nováček
nováček


Registrace: 2.8. 2006
Příspěvky: 18
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 21:28    Předmět: stale to nejde :o( Citovat

---------------------------

---------------------------
The selected port, COM6, is not available at this time.
HotSync Manager will open the port when it becomes available.
---------------------------
OK
---------------------------
tohlem me vyhodi hotsync kdyz to chci zkusit...problem je ze ja nastavim vsude COM7 ktery priradil pocitac a COM 6 nidke neni Smutný a pak palm zahlasi error :PPPtimeout

locak mam zaskrtnuty i manualne nastaveny COM7 kdyz ho to zrovna vidi.....a stale nic

tobe to slo vsechno v pohode ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 21:38    Předmět: Citovat

Jo, me to vsechno funguje naprosto bez problemu, jen protoze k pocitaci pripojuju kazdy tyden nejake nove zarizeni, obcas to nastaveni COM portu musim obnovit, protoze kdyz si nejake zarizeni zabere port pro sebe, tak se to nastaveni rozhodi...

Jaky pouzivas drivery toho bluetooth modulu? Je totiz vzdycky lepsi pouzivat originalni, ktere dodava vyrobce, nez ty, co nainstaluji Windowsy samy po pripojeni zarizeni...

Ale ten ppt timeout je divny. Jakym zpusobem se k PC pripojujes? Mas spravne nastavene pripojeni v bluetooth - setup devices - pc setup - HotSync?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jkf
plavčík
plavčík


Registrace: 24.4. 2006
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt 03. srpen, 2006 23:09    Předmět: Citovat

BT driver na PCcku vytvari 2 porty, jeden na prichozi spojeni, druhej odchozi spojeni.
Takza musi byt nastavenej ten spravnej.
Mne se to podobne chovalo na notebooku, pokud je BT vyplej, port neni dostupnej, a Hotsync se prepne z COM5 na COM6. Resim to manualnim zpoustenim Hotsyncy az po zapnuti BT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ja_ja
nováček
nováček


Registrace: 2.8. 2006
Příspěvky: 18
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: pá 04. srpen, 2006 0:35    Předmět: notebook a palm a bluetooth Citovat

ja se to snazim pripojit na notas. jaky ovladace tam jsou netusim protoze uz tam vse bylo pri prvotni instalaci systemu a ja nic nemenila.

zatim s bt nemam moc zkusenosti. nastaveny bych to mela mit podle navodu na palmu i na pc. ale stale se tam dohaduji com...... jedno zarizeni tam ma svuj com5 . a pak se vytvori com 7 ale neni tam napsany k jakemuzarizeni.....

ta hlaska co pise hotsyn ---------------------------
HotSync Manager
---------------------------
The selected port, COM4, is not available at this time.
HotSync Manager will open the port when it becomes available.
---------------------------
OK
---------------------------

zacala menit COM .......myslim tim ze obcas pise 4,5, 6 ,....nejak tomu vubec nerozumim....no jdu se dal vzdelavat.....ach ta technika Rozpačitý asi se vratim k tuzce, peru, gume a ziletce a archu nebo roli papiru Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pá 04. srpen, 2006 6:05    Předmět: Citovat

Nevím, jestli to je zrovna tento případ, ale u některých BT zařízení si ovladače přiřazují některé porty napevno k některým svým službám a zařízením (typicky např. BT modemy) Je pak třeba trochu polaborovat a podívat se které porty jsou v systému volné a ty přiřadit ručně pro HotSync. Naštěstí tyhle zařízení vytvářejí hromadu virtuálních portů, takže je z čeho vybírat (je jich tam až 20 co jsem se setkal). Možná by bylo dobré podívat se na modemy, které porty obsadil BT modem a do správce zařízení, a také do nastavení ovladače BT (většinou to je něco ve stylu Wizzarda, kde se dá nastavit komunikace různých služeb na jednotlivé porty) Každopádně je třeba pro HotSync zvolit volný port a někdy ještě i provést nastavení v konfiguraci toho BT. Ono jsou ty zařízení každé jiné, tak se dá těžko konkrétně něco poradit. Někdy ale stačí jenom zkoušet měnit v HotSync postupně porty od Com1 do Com xx (co to jde) tak dlouho až se to spojí. Předtím musí být samozřejmě obě (PC a Palm) zařízení spárované.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 04. srpen, 2006 10:31    Předmět: Citovat

U Windowsů je problém s portama který fyzicky neexistují. Například COM7... Nelze jen tak něco nastavit, musí se první nastavit serial connection v ovládacím panelu pro Bluetooth

a potom si ten samý port nastavit v Hotsync.
Další věcí je že nelze mít zapnuté připojení k internetu a hotsync, ten port to prostě nezvládne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pá 04. srpen, 2006 12:10    Předmět: Citovat

JJ, tak. Jak je číslo portu větší jak 4 (Com 5 a výš) tak se to musí nastavit v té BT aplikaci. Jestli to musí být dřív než se provede nastavení toho samého portu (resp. jeho výběr) v HotSync to nevím, mám dojem, že u mně to bylo jedno, ale musí to být nastavené tam i tam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 04. srpen, 2006 12:13    Předmět: Citovat

petr napsal:
JJ, tak. Jak je číslo portu větší jak 4 (Com 5 a výš) tak se to musí nastavit v té BT aplikaci. Jestli to musí být dřív než se provede nastavení toho samého portu (resp. jeho výběr) v HotSync to nevím, mám dojem, že u mně to bylo jedno, ale musí to být nastavené tam i tam.

Ano i ne.. Tak jak to mám nastavené já je pouze kvůli použité USB klíčence (nejlevnější co se dá sehnat). Na notebooku s jinou klíčenkou už jsou třeba přiděleny porty. Příklad: FTP je na COM3. Tzn že nelze jen tak něco "nastavit". Snad jsem to dobře vysvětlil.. Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nexus6
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 2.3. 2005
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: pá 04. srpen, 2006 17:58    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
U Windowsů je problém s portama který fyzicky neexistují. Například COM7... Nelze jen tak něco nastavit, musí se první nastavit serial connection v ovládacím panelu pro Bluetooth

a potom si ten samý port nastavit v Hotsync.
Další věcí je že nelze mít zapnuté připojení k internetu a hotsync, ten port to prostě nezvládne


Hmm, zajimave, ja jsem nikde nic takto nastavovat nemusel. Ale asi to bude tim, ze pouzivam originalni drivery od me USB klicenky - MSI Star Key 2.0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 04. srpen, 2006 18:00    Předmět: Citovat

nexus6 napsal:
jacktalking napsal:
U Windowsů je problém s portama který fyzicky neexistují. Například COM7... Nelze jen tak něco nastavit, musí se první nastavit serial connection v ovládacím panelu pro Bluetooth

a potom si ten samý port nastavit v Hotsync.
Další věcí je že nelze mít zapnuté připojení k internetu a hotsync, ten port to prostě nezvládne


Hmm, zajimave, ja jsem nikde nic takto nastavovat nemusel. Ale asi to bude tim, ze pouzivam originalni drivery od me USB klicenky - MSI Star Key 2.0

Používám též originální drivery, ale moje klíčenka je stará a jedna z prvních BT klíčenek. A ne všichni MSI používaj, takže v tom může být zakopaný pes Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Synchronizace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412