Fórum - Zobrazit téma - Treo 650 se samo vypíná v závislosti na teplotě - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Treo 650 se samo vypíná v závislosti na teplotě

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BTjacker
nováček
nováček


Registrace: 6.9. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt 04. říjen, 2007 16:50    Předmět: Treo 650 se samo vypíná v závislosti na teplotě Citovat

Mám takový problém...začátek je stejný jako v topicu
http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=782
treo bliká ale nejde rozjet. když na něj zavolám z jiného telefonu tak v tom telefonu to normálně zvoní, ale treo se ani nepipne, nerozsviti se...
Prvni jsem si myslel ze je to tim ze se treo dlouho nepouziva. Vzdycky kdyz jsem na něj tak hodinu nešáhnul nešel zapnout.
Jednou jsem ho nechal celou noc pod peřinou a ráno šel krásně zapnout. Na nočním stolku nikdy celou noc nevydržel a vypl se.
Také je zajímavé že když se tak sám vypne, je spotřeba baterky mnohonásobně větší (přez noc asi 20%). když je v teple a nevypne se tak přez noc ubydou maximálně 3%. Stejné je to i venku. Když mám telefon v těsné kapse tak se sám nevypne protože je tam teplo. Pokud ho nechám třeba jen v batohu tak víc než půl hodiny nevydrží. Až začnou pořádné mrazy tak to vidím tak na 10 minut výdrže.
Myslím že je to baterkou, nevím jestli je v telefonu nějaká jiná soušástka ovlivnitelná teplotou. Ale baterie má velmi dobrou výdrž.Treo hodně používám a tři dny zvládne. Baterie je originální, nejsem první majitel tak stáří baterie neodhadnu. Nechce se mi zbytečně investovat 600 do nové baterie když to problém nevyřeší. Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Neznám v okolí nikoho kdo by měl stejný telefon a tak nemůžu vyzkoušet jinou baterii. Děkuji za pomoc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 04. říjen, 2007 18:40    Předmět: Citovat

Taky bych to viděl na baterku. Z tvého popisu vyplývá, že ten akumulátor už má něco za sebou a životnost baterií jak známo neni moc dlouhá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 04. říjen, 2007 19:01    Předmět: Re: treo 650 se sám vypíná v závyslosti na teplotě Citovat

BTjacker napsal:
Až začnou pořádné mrazy tak to vidím tak na 10 minut výdrže.

Tak v pořádném mrazu neobstojí skoro žádná elektronika. A už vůbec ne baterie. Třeba staré Siemensy x35 odcházely kolem 4C a na 0C to už byl v drtivé většině případů konec. Nejvíc to vadí baterii. A pokud má k tomu ještě něco za sebou, je to další zářez do rakve..
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BTjacker
nováček
nováček


Registrace: 6.9. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt 04. říjen, 2007 19:36    Předmět: Citovat

Jenže mě přijde ta baterie jako nová. Na jednom fóru mi uživatel napsal že mu přez noc baterka klesne zhruba o 30% tak si koupil novou...Moje když je v teple Radostný tak klesne o 3%....To mi příjde zvláštní. Je možné že má nějakou jinou závadu...
Tak si teda koupim novou a snad to problém vyřeší. Děkuji za pomoc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 05. říjen, 2007 9:43    Předmět: Citovat

Přesně tohle mi dělal akumulátor od kamery, když jsem s ní točil na lyžích. Bylo něco kolem 15ti pod nulou a nějak mu to neudělalo dobře. Když jsem to pak řešil se Soňáky, napsali mi že zřejmě došlo k promrznutí akumulátoru a praskla elektroda, což by se poznalo po rozebrání (=zničení). Podobná situace jako když ti akumulátor blbě upadne, chová se to dost podobně.
Stálo by za to sehnat někoho kdo by svoji baterku půjčil, abys vyloučil závadu elektroniky (ale tu za moc pravděpodobnou nepovažuju).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nmoses
nováček
nováček


Registrace: 30.6. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po 08. říjen, 2007 15:09    Předmět: Citovat

Nechcem Ťa strašiť, ale tento problém som mal aj ja a nebolo to v baterke. Našťastie som mal TREO 650 v záruke, tak mi prístroj vymenili za nový. Dúfam že to bude v baterke.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BTjacker
nováček
nováček


Registrace: 6.9. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne 14. říjen, 2007 14:00    Předmět: Citovat

no toho se bojím...jen nechápu jak může nějakých 10 stupňů rozdílu vypnout mobil....v létě to dělat nebude Radostný takových 27stupnu staci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 14. říjen, 2007 15:36    Předmět: Citovat

BTjacker napsal:
no toho se bojím...jen nechápu jak může nějakých 10 stupňů rozdílu vypnout mobil....v létě to dělat nebude Radostný takových 27stupnu staci

Chlad je pro baterii horší než horko. Samozřejmě že oba extrémy jsou také špatné.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 15. říjen, 2007 9:41    Předmět: Citovat

nmoses napsal:
Nechcem Ťa strašiť, ale tento problém som mal aj ja a nebolo to v baterke. Našťastie som mal TREO 650 v záruke, tak mi prístroj vymenili za nový. Dúfam že to bude v baterke.


Odpovědí jsou pouhá dvě slova: tepelná roztažnost. Někde něco prdlo a se změnami teploty se to proti sobě posouvá a při určitých teplotách je to správně a při ostatních blbě.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BTjacker
nováček
nováček


Registrace: 6.9. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st 17. říjen, 2007 19:41    Předmět: Citovat

no tim to asi taky nebude..vcera sem byl vecer dlouho venku kdyz byla kosa a nevydrzelo to ani v kapsy...a kdyz jsem ho nekolikrat za sebou rychlej zapnul/vypnul ak treba na poseste uz se nerozsvitil...ale kdyz necham pusteny nejaky program ktery ma porad rozly display tak se mobil nevypne...proste jak zhasne display uz se nemusi rozjet..ale restart pomuze...nechapu. oo to fakt vypada na problem s baterkou ale kdyz mel nmoses stejny problem. Mozes to pls jeste nejak priblizit mmoses? vypinal se ti stejne jak me? dik moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nmoses
nováček
nováček


Registrace: 30.6. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st 17. říjen, 2007 20:22    Předmět: Citovat

Najviac sa mi vypínal v noci, mne sa zdá, že keď TREO bolo v nečinnosti. Napr. išiel som spať o 22.00 hod. a 1.00 hod. display vypnutý, TREO sa nedalo pustiť, led normálne blikala na zeleno a keď som si zavolal z druhého mobilu na TREO, tak bol normálny vyzváňací tón, ale TREO absolútne nič. Pomohol len reštart. No potom zase ráno o 5.00 hod. bol znova vypnutý a znova reštart. Toto sa stávalo aj niekedy aj cez deň. Tiež som myslel,že je to batéria, lebo večer som TREO nabil a ráno mi pri nočnej nečinnosti ubudlo 20 až 30 % z kapacity. Skúšal som všetko aj hard reset a nič nepomohlo. Teraz keď mi vymenili TREO za nové, batériu mi nechali tú starú, z predošlého TREA a teraz mi batéria pri plnej činnosti vydrží 3 dni v pohode. Neviem či Tvoje TREO má rovnaké príznaky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BTjacker
nováček
nováček


Registrace: 6.9. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt 18. říjen, 2007 16:15    Předmět: Citovat

nj to same...ale kdyz je v teple tak za noc sezere 3%...a v servisu si s tím teda nevedeli rady? Rozpačitý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 18. říjen, 2007 19:07    Předmět: Citovat

BTjacker napsal:
no tim to asi taky nebude..vcera sem byl vecer dlouho venku kdyz byla kosa a nevydrzelo to ani v kapsy...a kdyz jsem ho nekolikrat za sebou rychlej zapnul/vypnul ak treba na poseste uz se nerozsvitil...ale kdyz necham pusteny nejaky program ktery ma porad rozly display tak se mobil nevypne...proste jak zhasne display uz se nemusi rozjet..ale restart pomuze...nechapu. oo to fakt vypada na problem s baterkou ale kdyz mel nmoses stejny problem. Mozes to pls jeste nejak priblizit mmoses? vypinal se ti stejne jak me? dik moc


I jen lokalizovat závadu na hodně složité (řádově miliony prvků) CMOS mikroprocesorové technice pouze jen na základě toho že se to při různých teplotách v různou dobu chová různě (bez toho že bys zkusil podezřelý díl dočasně vyměnit) je ... řekněme odvážné Pobavený
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nmoses
nováček
nováček


Registrace: 30.6. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt 18. říjen, 2007 19:55    Předmět: Citovat

neviem,ale povedali mi že závada sa nedá odstrániť. A možno fakt im bolo jednoduchšie vymeniť prístroj ako hladať závadu a nestihnúť 30 dňovú reklamačnú dobu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BTjacker
nováček
nováček


Registrace: 6.9. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne 04. listopad, 2007 17:50    Předmět: Citovat

Tak zatím to řeším tak, že když je velká zima a jsem venku, tak pomocí Powernet vypnu vypínání trea a poocá Handyaid nastavím zhasínání podsvícení displaye..ale na vdrží to jde hodně poznat Nešťastný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vili
nováček
nováček


Registrace: 26.11. 2005
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po 05. listopad, 2007 9:38    Předmět: Citovat

Mám naprosto stejné chování Trea,ale není tak časté. Mám vypozorováno, že baterie a teplota na to vliv nemá a souvisí to s místem a kvalitou signálu. Pokud je signál nízký a někdo mi volá, tak mu to zvoní a mě pouze bliká, jak má signál. Pokud chci později zapnout Treo, buď nejde vůbec nebo naskočí poslední obrazovka a zamrznuto. Takové místo, kde je šance 50% na zamrznutí je pro mě garáž, ať je léto nebo zima, někdo mi zavolá do garáže a já můžu Treo akorát tak bodnout a ani nevím, že mi někdo volal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 05. listopad, 2007 10:07    Předmět: Citovat

vili napsal:
Mám naprosto stejné chování Trea,ale není tak časté. Mám
(...)
garáže a já můžu Treo akorát tak bodnout a ani nevím, že mi někdo volal.


Vzdáleně podobné efekt pozoruju u mámy v baráku.
Síť Vodafone, oblast Velké Přílepy.
symptomy:
- měřák ukazuje plný signál, ale nejde volat, nejdou posílat zprávy, pokud běžel datový přenos tak zatuhne, všechny jakýmkoli způsobem s vnějším světem komunikující aplikace hlásí komunikační chyby, po zhasnutí displeje a znovunahození znamená první pokus o přenos dat nebo zprávy samovolný reset.
- děje se mi to jenom v této konkrétní lokalitě a pouze v síti Vodafone, s různými telefony a několika SIMkami

řešení:
- vyskočit z aplikace do Launcheru nebo Phone, podržením vypínače odpojit telefonní modul od sítě a po chvíli znovu připojit, a nějakou dobu to zase funguje
- alternativně baterku ven a znovu vložit

Totéž s drobnými obměnami dělá SE P800 (bez samovolného resetu, ale komunikační chyby padají taky; nutno přejít do Flight-mode a znovu připojit k síti) a Samsung E-720 (nejde volat, posílat zprávy, pokus o připojení DUN z počítače vyhodí chybu PPP - ukončení protokolu na vzdálené straně) a pomůže jen vypnout + zapnout.
Dělají to 3 různé SIMky, všechny Vodafone.
O2 přes Treo680 jede bezchybně po EDGE 210kbps, přes N6234 jede 3G 380kbps taktéž zcela bezchybně.
I za normálních okolností tam má Vodafone sice poměrně slušný, ale dost nestabilní signál (cca 70% času hovoru perfektní, zbytek zoufalství - výpadky, zkreslení zvuku, echa, náhlý pád hovoru).
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BTjacker
nováček
nováček


Registrace: 6.9. 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá 09. listopad, 2007 14:58    Předmět: Citovat

u mě to se signálem nemá nic společného...treo se vypne i když mám telefoní část vypnutou... Uvažoval jsem o tom že bych treo poslal na diagnostiku ale v tom přízpěvku pár postu z5 má Masox pravdu s tím že by bylo těžké závadu najít, pokud se s touto chybou v servisu ještě nesetkali...tak nvm Pochybující
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 09. listopad, 2007 15:12    Předmět: Citovat

To se neboj, pokud to k nám pošleš na diagnostiku, určitě si s tím poradíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vecernik
plavčík
plavčík


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: so 10. listopad, 2007 18:20    Předmět: Citovat

vim ze je to offtopic, ale trosku si rejpnu.. kdyz jsem flashoval ROMku a seklo se mi to tak jste si s tim neporadili Machr .. ale na to ze jste to poslali az do londyna, tak za tech 700 Kc to stalo Mrkající
_________________
Treo650 + 2 GB SD + BT klavesnice + BT sluchatka + BT GPS ... co vic si prat? akorat vetsi RAM a Dynamic Heap a funkcni linux..
.. a ten multitasking by se obcas taky hodil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412