Fórum - Zobrazit téma - Linux na Palm - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Linux na Palm
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm a Linux
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 01. listopad, 2007 7:57    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Co tak najednou? Kdo nás teď bude oblažovat s Linuxem na Palm?! Nešťastný


Odpověď je prostá. Prostě Škorpimu došla trpělivost. Plusem je, že se díky tomu nejspíš dočkáme lina pro dejme tomu TyTn2 a N95/8 Radostný
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 01. listopad, 2007 10:00    Předmět: Citovat

Odpověď je ta, že kdo dnes vydrží s jedním PDA pět let? To je případ mé Z72... chtěl jsem si koupit Foleo, to padlo a od palmu si NEMÁM co koupit. Všechny palmy jsou vpodstatě stejné, jediné co bych maximálně získal by bylo Hires+. Na nové PDA od Palmu už čekám neúměrně dlouho. Když se podívám na internet, najdu datum 9.7.2003 se slovy ze SvetPDA:

Citace:
Označit nějakého Palma za krále v časech, kdy je trh neúnavně bombardován novými a novými modely, je pošetilostí. Dvojnásobnou v době, která je těhotnou čekáním na Palm OS 6 a perly jakou je třeba Treo 600.


Ano, rok 2003 jako doba těhotná čekání na OS6... tohle miminko se ani po 5ti letech nenarodilo a pochybuji že vůbec narodí.

No uznejte sami, neni cas ukazat Palmu ze by nemel spolehat na sentiment uzivatelu?? Ani si radeji nepredstavujte jak me nadzvedavaji ze zidle vyroky managoru a sefu, jak vsechno mozna bude, jak miluji praci s Edem apod.. je mi z toho nanic. Oni se tam muchlujou a my na to doplacime! A kdyz uz neco, tak jsou tak namysleny a nevedi ze existuje neco jako evropa a vychodni staty. Eee, koncim.. uz se zase rozciluju.

Moje duvody jsou jen ve zmene zarizeni, chci proste novejsi HW. A s tou trpelivosti je to pravda, dosla mi trpelivost s firmou Palm.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 01. listopad, 2007 12:18    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
od palmu si NEMÁM co koupit


Pod to se podepíšu.

A "díky" tomu, že T680 značně odflákli, T750 je předražený, T650 se tu formálně nesmí prodávat (nehledě na to že už se víc než rok ani nevyrábí), LD už se nikam vyvíjet nebude (a nevyrábí se 2 roky), Foleo2 bude MOŽNÁ za 2 roky (přičemž Eee do vánoc, byť za cenu o polovinu vyšší než byl původní předpoklad), a když si uvědomím jak mají na háku svoje uživatele (ANTIpodpora už existujícího příslušenství které funguje jen s některými modely a to ještě jen když se mu chce, opakovaná změna konektorů, šudlení operačního systému, od doby s výjimkou konektoru víceméně perfektní T3ky jen částečná a s každým dalším modelem odfláknutější lokalizace-supr příklad z poslední doby: soubory s názvem obsahujícím NĚKTERÉ národní znaky nejsou z POS přístupné, stále stejně zastaralá a problémová koncepce synchronizace-jak jinak nazvat situaci, kdy mi to občas rozbordelí kalendář, zařve že mám moc schůzek / úkolů / poznámek, občas přestávají fungovat conduity které po zrušení aplikace nejde odinstalovat jinak než ručním zásahem do registru), docházím ke smutnému závěru, že až nastane zhruba v půlce příštího roku čas na obměnu telefonu, nekoupím si od nich ani tričko.

Zbývá se rozhodnout mezi WM6Pro, S60/3 a UIQ3, a vzhledem k vybavenosti zařízení a pestrosti aplikací (o kompatibilitě příslušenství ke starším modelům nemluvě) to začíná vypadat tak, že oželím UIQ3 a budu se rozhodovat mezi WM6 a S60/3, konkrétně teď to jsou TyTN2 vs. N95/8GB.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 02. listopad, 2007 14:40    Předmět: Dotaz: T5, baterka Citovat

Jak jsem tak zkoušel lino na T5ce, všimnul jsem si že ve srovnání s POS řádově rychleji ubývá baterka. Konkrétně při stejném stylu použití jako pod POS (hledání v kontaktech, kalendář, poznámkovník, cca hodina čtení knížek a 20 minut hraní) je pod linem baterka za půl dne pryč, kdežto pod POS mi vydrží cca 3 dny.
Tuší někdo?
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 02. listopad, 2007 15:04    Předmět: Citovat

O důvod víc proč prodávám E2. Už toho mám plný zuby. Podpora od výrobce nic,.............. Konec, v roce 1996 byl PALM fajn, teď je akorát pro fandy a lidi co si nechaj vše líbit. Linux může bejt poslední záchrana, ale spíš ne
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
-pm-
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 11.9. 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá 02. listopad, 2007 16:06    Předmět: Citovat

2 Jacktalking: Omyl, majitelé Palm Trea 750 s WM mají na stránkách palm.com zdarma update na WM6Pro, ergo podpora jak hrom. To spíš my s Palm OS pláčem ...

2 Skorpi: jen se neboj o Evropě i tý východní vědí moc dobře, v Irsku vývojový centrum, v CZ co jsem slyšel servisní ... jenže oni pro Evropu v poslední době chystají spíš strojky s WM než s Palm OS viz poslední WM Treo 500v.

Jinak to, že si nemáš co od Palmu koupit docela chápu, budu na tom skoro stejně až mi doslouží Palm TX. U Trea 680 jako náhradě Palm TX mi chybí wifi (kdyby alepsoň šla použít SD wifi karta agrh!) a jako náhrada mobilu mi zatím přijde zbytečně moc velké a Centro pořád níkde ...

PS: kdyby alespoň v linuxu v Palm TX už fungovalo wifi hned by bylo veseleji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 02. listopad, 2007 18:44    Předmět: Citovat

-pm-: tím PALM jsem myslel podporu pro PALM OS.. Palm OS a Palm pro WM jsou o hodně rozdílný podpoře.. Asi je to taky lidma co tam seděj, nevím. Zrovna jsem si vzpoměl na ten patch pro TX co byl placenej a zdarma WM6... No, nebudu to dál rozpitvávat. Každopádně to vypadá tak, že do vánoc uděláme PALM OS páápáá lááláá. Buď si to někdo koupí a nebo to věnuju třeba otci.. Ale vlastně mě napadá že toho by dostaly nervy hned při desátém resetu... Pochybující
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so 03. listopad, 2007 10:41    Předmět: Re: Dotaz: T5, baterka Citovat

masoxCZ napsal:
Jak jsem tak zkoušel lino na T5ce, všimnul jsem si že ve srovnání s POS řádově rychleji ubývá baterka. Konkrétně při stejném stylu použití jako pod POS (hledání v kontaktech, kalendář, poznámkovník, cca hodina čtení knížek a 20 minut hraní) je pod linem baterka za půl dne pryč, kdežto pod POS mi vydrží cca 3 dny.
Tuší někdo?


Ahoj, to je klam, je to jen tim ze si nikdo nedal praci aby zmapoval chovani baterky na T5 a ve vsech (!) modelech je pouzit vypoctovy model z experimentalnich zkousek z meho Zire72! T.j driver funguje, ale na spatnych numerickych zakladech. Spotreba je stejna pri praci, jen v suspendu se muze lisit. Dokud slapin neprekopal suspend na Zire72 tak to v suspendu vydrzelo vice nez v POS, ale po prekopani suspendu se to bohuzel rapidne zhorsilo.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 05. listopad, 2007 13:43    Předmět: Citovat

Tak mi to nedalo a zacal jsem se v tom opet hrabat. Overil jsem ze nyni v aktualnim jadru v suspendu zustavalo napajeni SD karty, takze jsem hledal primo GPIO na toto napajeni a nasel. Implementace do ovladace pro zire72 byla jiz vpohode. Ted je v suspendu karta bez napajeni a zatim to vypada mnohem a mnohem lepe. Ted jen aby to same udelali i ostatni Radostný
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 05. listopad, 2007 15:26    Předmět: Citovat

Skorpi napsal:
Tak mi to nedalo a zacal jsem se v tom opet hrabat. Overil
(...)
zatim to vypada mnohem a mnohem lepe. Ted jen aby to same udelali i ostatni Radostný


Teď budu asi za mimoně, protože fakt nevím jak to přesně funguje, ale jseš si jist že to neudělá nějaký problém když na tu kartu nějaká aplikace šáhne hned po resume? Nebo se to probere tak rychle, že si toho aplikace nevšimnou?
Napadlo mě to hlavně proto, že jsem kdysi měl problém když se mi probíral pomalu disk v desktopu.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 05. listopad, 2007 18:05    Předmět: Citovat

jsem si naprosto jist. Pokud mam byt konkretni, ovladac mmc ma predpripravenou tuto funkci pxamci .setpower na kterou stacilo jen jaksi namapovat to GPIO. Takhle to maji vsechna pda. Po resume se zapne napajeni a provede restart rozhrani. Imho bezi to cely den. Neni to nic neobvykleho.
jinak... tohle pisu z n770 a je to parada!
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 04. leden, 2008 14:10    Předmět: Qtopia 4.3.0 Phone edition open source Citovat

Ahoj vsem, zda se, ze Qtopia 4 Phone edition open source by padla na treo jako usita... mozna na treu pobezi jiz brzy, pokud se k tomu odhodlam si treo poridit Radostný protoze me to laka.

mrknete sem, jak to vypada na z72, je to uplne default, pismo se da zvetsit.

http://www.palmlinux.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=27
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 28. únor, 2008 10:14    Předmět: Citovat

Palm s linuxem už je velké dítě, naučil se totiž číst!

http://www.palmlinux.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=32
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: čt 28. únor, 2008 20:54    Předmět: Citovat

Dotaz k TXku: Je ten bootpack na palmlinux.cz aktuální, nebo se dají někde sehnat novější verze?

Nějak jsem tu situaci přestal sledovat a teď už netuším kam zamířit Radostný
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Lukas666
plavčík
plavčík


Registrace: 20.3. 2005
Příspěvky: 103

PříspěvekZaslal: pá 29. únor, 2008 9:16    Předmět: Citovat

tady jsou aktualni bootpacky: http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~miska/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 29. únor, 2008 9:19    Předmět: Citovat

Ten balik je aktualni miskův, pravidelně jej aktualizuje, akorát odkaz zůstává stejný.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Fockewulfik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 18.2. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so 08. březen, 2008 15:06    Předmět: Citovat

Vím ,že Linux na LD jede ale na Palmlinuxu jsem nesehnal nikoho kdo by mi řekl jak na tom je s rychlostí atd...... Tak se zeptám i Vás: Máte někdo zkušenosti s Linuxem na LD???? THX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: po 17. březen, 2008 18:41    Předmět: Citovat

jj me by to taky zajimalo... linux se mi jevi jako dobra volba...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Skorpi
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 24.3. 2005
Příspěvky: 497
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 18. březen, 2008 10:47    Předmět: Citovat

No... pokud to jede z microdrive/CF, tak je to konkretne na LD celkem pomale, protoze chybi UDMA na IDE. Z karty by to melo jet stejne rychle jako rekneme TX. Kazdopadne rychlost stareho dobreho PalmOS necekejte. Nicmene je to rychlejsi nez treba symbian na nekterych zarizenich a rychlejsi nez moje n770.
_________________
HP Pre3, Vodafone
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Knihomol94
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 19.8. 2007
Příspěvky: 656
Bydliště: /home

PříspěvekZaslal: út 18. březen, 2008 12:37    Předmět: Citovat

hmm... a jsou pro to specialni aplikace nebo se daji pouzit klasicky pro desktop linux?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm a Linux Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další
Strana 12 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412