Fórum - Zobrazit téma - Fóra o GPS navigaci na PALMecha problém s TOMTOM6 - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Fóra o GPS navigaci na PALMecha problém s TOMTOM6

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: ne 17. červen, 2007 22:12    Předmět: Fóra o GPS navigaci na PALMecha problém s TOMTOM6 Citovat

Zajímaly by mne tipy zkušených uživatelů na nějaká dobrá česká fóra kde se probírá navigace na PALMechtedy s výjimkou tohoto a pdasoft.cz.

A dále (proč to píši) zda máte někdo zkušenos s potížema při spouštění TT6 na TREO 650. Oč jde:
Mám modrozubou GPS Navibe (pohodovky chodí dobře). Do PathAway se přihlásí a chodí, ale TT6 sice najde zařízení, ale pak zůstane u hlášky: hladám platný zdroj GPS signálu. Občas se mi ho povede klikáním na vše možné přesvědčit, ale obyvykle ne a drobet mne to rmoutí. Co s tím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: ne 17. červen, 2007 22:38    Předmět: Citovat

Co se týče těch fór, na jiná ani nemá smysl lézt, snad jen Pandora, i když tam už to dávno není, co to bývalo.
Co se týče toho problému TT6, obvykle stačí provést reset jak Trea, tak i té GPS jednotky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: po 18. červen, 2007 0:44    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Co se týče těch fór, na jiná ani nemá smysl lézt, snad jen Pandora, i když tam už to dávno není, co to bývalo.
Co se týče toho problému TT6, obvykle stačí provést reset jak Trea, tak i té GPS jednotky.


Obvykle asi jo, ale bojím se, že se nejedná o obvyklý problém, resety nepomáhají Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vecernik
plavčík
plavčík


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: po 18. červen, 2007 5:26    Předmět: Citovat

pokud mas stejny priznaky jako ja, tzn: GPS sviti (hlasi ze vi kde je) a pritom TomTom ceka na platny signal, tak resety ani nepomuzou.. uz jsem zjistil proc.. Tomtom (alespon ta verze co pouzivam) se nedokaze vyrovnat s tim ze by ses nepohyboval/stal mimo silnici... zkus alespon jit rychle (nejlip vic nez 6 km/h - hodne rychla chuze) a mozna to nabehne..
_________________
Treo650 + 2 GB SD + BT klavesnice + BT sluchatka + BT GPS ... co vic si prat? akorat vetsi RAM a Dynamic Heap a funkcni linux..
.. a ten multitasking by se obcas taky hodil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: út 19. červen, 2007 0:07    Předmět: Citovat

vecernik napsal:
pokud mas stejny priznaky jako ja, tzn: GPS sviti (hlasi ze vi kde je) a pritom TomTom ceka na platny signal, tak resety ani nepomuzou.. uz jsem zjistil proc.. Tomtom (alespon ta verze co pouzivam) se nedokaze vyrovnat s tim ze by ses nepohyboval/stal mimo silnici... zkus alespon jit rychle (nejlip vic nez 6 km/h - hodne rychla chuze) a mozna to nabehne..


To by mohlo být ono, byť dnes, při pěší chůzi naběhl bez řečí. Ale zítra to otestuji a poreferuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kuniman
nováček
nováček


Registrace: 30.7. 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út 19. červen, 2007 0:14    Předmět: Citovat

To co popisuje vecernik zni trochu jako zapnuta staticka navigace na GPS modulu. Pouziva se to, aby kdyz stoji auto na krizovatece a nehybe se, neposkakovala sipka. Mam takovy pocit, ze limitni rychlost je 4km/h. Pokud se to ale v PathAway chova normalne (tzn. funguje i pri nizkych rychlostech), tak ten TomTom bude asi zlobit z jineho duvodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vecernik
plavčík
plavčík


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: út 19. červen, 2007 5:31    Předmět: Citovat

no ja jen popisuju svoje zkusenosti.. je pravda ze na mem GPS (nabibe GB-732) se pry staticka navigace ani neda vypnout, ale proc to tedy funguje bez problemu v pathaway? kdyz je ciste nebe, a jsem na kopci, tak GPS reaguje +- 1 metr.. (a to by se statickou navigaci nemelo..)

V Tomtomovi se to u me potrebuje vzdy pripojit behem pohybu, a pak je to v pohode.. muzu i zastavit (i kdyz sipka se pak pohybuje dal ve smeru predchozi jizdy rychlosti 6 km/h)
_________________
Treo650 + 2 GB SD + BT klavesnice + BT sluchatka + BT GPS ... co vic si prat? akorat vetsi RAM a Dynamic Heap a funkcni linux..
.. a ten multitasking by se obcas taky hodil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: út 19. červen, 2007 21:32    Předmět: Citovat

Nevím jak jse to se statickou navigací teoreticky, každopádně je úspěšnost připojení TT za jízdy 100%. Možná je v TT oproti PA něco jinak naprogramované, kdo ví. Každopádně pohybem se problému vyhnu.

Bohužel se děje další nepříjemnost a to, že se TT na TREO 650 po cca 10 min bezproblémového chodu zakousne a pomůže až bodnutí do zad PALMu.
Co to způsobuje netuším. Zkusil jsem už nahradit ZLauncher za LauncherX a nyní i ta Initiate Pro, ale v tom to nebude. Ještě mohu testnout jnou starší verzi TT5 (nyní mám TT6030).

Stalo se to i někomu z vás?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: út 19. červen, 2007 22:08    Předmět: Citovat

A jakou verzi TomToma používáš? Verze 6.000-6.020 jsou podle mých zkušeností nestabilní. Já mám verzi 6.030 a zatím jsem nenarazil na žádný problém. Navíc je tam i rychlejší výpočet trasy (a to několika násobně).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: út 19. červen, 2007 23:38    Předmět: Citovat

killinghawk napsal:
A jakou verzi TomToma používáš? Verze 6.000-6.020 jsou podle mých zkušeností nestabilní. Já mám verzi 6.030 a zatím jsem nenarazil na žádný problém. Navíc je tam i rychlejší výpočet trasy (a to několika násobně).


mám tu stejnou verzi a k tomu mapu, jak jinak, V675.1409_PL_CZ_HU_SK_plus_major_roads_of_WE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomt
plavčík
plavčík


Registrace: 31.10. 2005
Příspěvky: 91

PříspěvekZaslal: čt 28. červen, 2007 21:01    Předmět: Citovat

Pro všechny zájmce doplňuji smutný konec příběhu:

Na vině je pomalá 4GB karta. Když je toho na ni moc tak se rozhodne, že už nebude spolupracovat a je to - kouse se a pomůže jen bodnutí do zad.

Tímto končím toto téma a pro přehlednost otevřu nové - Jak Vám funguje TOMTOM s karta s velkou kapacitou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Navigace a mapy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412