Fórum - Zobrazit téma - Přepínání aplikací - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Přepínání aplikací

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Utility
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomaspavlik
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: po 23. duben, 2007 13:59    Předmět: Přepínání aplikací Citovat

Ahoj, existuje nějaký freewarový prográmek, který umožní současné používání a přepínání mezi několika aplikacemi? Nějak nic vhodného nemohu najít... Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
vecernik
plavčík
plavčík


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: po 23. duben, 2007 15:53    Předmět: Citovat

Cau, existuje.. ale nesmis zapominat ze palmOS neni na tohle stavenej.. proste se muzes setkat s problemem nedostatku pameti a naslednym restartem..
Ten program se jmenuje SubLauncher. umozni ti spustit jednu aplikaci nad jinou (takze max 2 aplikace) ze ktery pak vyskocis a prepnes se zpet do ty puvodni.. bohuzel aplikace na pozadni nepracuji (kdyz kopirujes soubory tak se kopirovani pauzne) pouze zustanou tak jak jsou.. pracuje to na pomerne jednoduchym principu ze pri aktivovani (tlacitkem, grafiti...) to vytvori z launcheru DAcko a tam si najdes aplikaci kterou chces zpustit. opet ji to prevede na DA a spusti. diky tomu nedojde k ukonceni prave bezici aplikace.
jediny problem je tedy v ty pameti. napriklad neni temer mozne mit spustenyho TomToma a vyskocit z nej.. TCPMP mi taky neslo opustit..
_________________
Treo650 + 2 GB SD + BT klavesnice + BT sluchatka + BT GPS ... co vic si prat? akorat vetsi RAM a Dynamic Heap a funkcni linux..
.. a ten multitasking by se obcas taky hodil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomaspavlik
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: po 23. duben, 2007 16:46    Předmět: Apliakce Citovat

Diky, urcite ji zkusim, mam to hlavne kvuli icq, abych se rychle prepinal a neprihlasoval opet, zdrzuje to..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: po 23. duben, 2007 17:13    Předmět: Citovat

vecernik napsal:
Cau, existuje.. ale nesmis zapominat ze palmOS neni na tohle stavenej.. .. TCPMP mi taky neslo opustit..


Mě TCPMP hodilo do cyklického resetu. Jako DA opravdu jen ty nejjednodušší a nejméně náročné aplikace.
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: po 23. duben, 2007 17:30    Předmět: Re: Apliakce Citovat

tomaspavlik napsal:
Diky, urcite ji zkusim, mam to hlavne kvuli icq, abych se rychle prepinal a neprihlasoval opet, zdrzuje to..


Snad nepoužíváš originální ICQ klient?! Šokovaný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tomaspavlik
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: po 23. duben, 2007 21:02    Předmět: Re: Apliakce Citovat

Badel napsal:
tomaspavlik napsal:
Diky, urcite ji zkusim, mam to hlavne kvuli icq, abych se rychle prepinal a neprihlasoval opet, zdrzuje to..


Snad nepoužíváš originální ICQ klient?! Šokovaný


Cau,
nepouzivam, stahnul jsem si nejakeho IM klienta, ale kdyz treba surfuju, bo delam tabulku, cokoli jineho, potreboval bych se jednim klikem prehodit zpatky do klienta, esli to jde.....

Bobo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
killinghawk
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 15.5. 2006
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po 23. duben, 2007 22:29    Předmět: Citovat

Jde to, viz Accessorizer.

Tato utilita dokáže udělat da aplikaci téměř z každého programu pro Palm OS. Takovou aplikaci pak lze spouštět přes jakýkoli da launcher na "pozadí" jiné aplikace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vecernik
plavčík
plavčík


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: po 23. duben, 2007 22:39    Předmět: Citovat

killinghawk napsal:
Jde to, viz Accessorizer.

Tato utilita dokáže udělat da aplikaci téměř z každého programu pro Palm OS. Takovou aplikaci pak lze spouštět přes jakýkoli da launcher na "pozadí" jiné aplikace.


no a presne tak ten sub-launcher funguje.. v archivu je klasickej accesorizer od alexe, ktery funguje I sam o sobe a "davkovy spoustec" - sublauncher.. ten zajisti ze se jako DA vytvori pouze ta aplikace kterou v tu chvili potrebujes, a hned se spusti.. pomoci samotnyho accesorizeru, by sis musel nejdriv prevezt aplikaci, a pak teprve ji muzes ppouzivat.. takhle se o prevadeni nemusis vubec starat..
_________________
Treo650 + 2 GB SD + BT klavesnice + BT sluchatka + BT GPS ... co vic si prat? akorat vetsi RAM a Dynamic Heap a funkcni linux..
.. a ten multitasking by se obcas taky hodil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: út 24. duben, 2007 11:59    Předmět: Citovat

Na PDAsoftu se objevila zmínka o launcheru Saquaro, který má multitasking podporovat. Jenomže to nemá fungovat obecně, ale jen pro aplikace psané přímo pro něj. Škoda že za léta existence OS5 Palm něco na ten způsob nevymyslel sám, už se to mohlo dávno používat.

BTW když jsem dneska četl článek o LinuxExpo, docela se mi začala pěnit žluč. Linux na T5ce tam kromě BT a pár dalších drobností někdo rozchodil přes noc, a PalmSource a Access kolem toho dělají humbuk a kde nic tu nic už 6 let, resp. rok a půl.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 25. duben, 2007 13:01    Předmět: Citovat

"multitasking" umí i iSpin.. Ale je to děsně pomalé, jelikož bez přepsání OS multitasking nelze. Funguje to na jiném principu než u Windows. Zkoušel jsem víc prográmků, ale stejně mi přišlo rychlejší tapnout na tlačítko home a pak najít tu aplikaci v záložkách

masoxCZ napsal:


BTW když jsem dneska četl článek o LinuxExpo, docela se mi začala pěnit žluč. Linux na T5ce tam kromě BT a pár dalších drobností někdo rozchodil přes noc, a PalmSource a Access kolem toho dělají humbuk a kde nic tu nic už 6 let, resp. rok a půl.

asi jako xda developers - dělali custom ROM, občas se tam objevila WM6 kterou někdo vypustil omylem. No a pak si MS dupnul a bylo.
Oficiální podpora je často na ho*no a na nic. A když už někdo začne něco dělat, oficiální místa se často nas*rou. Jsem zvědav, esli se neozve Access/PS s tím, že linux porušuje cosi...
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tomaspavlik
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: st 25. duben, 2007 13:30    Předmět: Citovat

Asi to necham byt, ono to spousteni aplikaci neni tak hrozne (na rozdil od pocketu), ale kdyby se objevilo neco stoprocentne funkcniho, dejte link a zkusime Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 26. duben, 2007 15:07    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:
"multitasking" umí i iSpin.. Ale je to děsně pomalé, jelikož bez přepsání OS multitasking nelze. Funguje to na jiném principu než u Windows. Zkoušel jsem víc prográmků, ale stejně mi přišlo rychlejší tapnout na tlačítko home a pak najít tu aplikaci v záložkách


To máš sice naprostou pravdu, jenomže:
1) je spousta aplikací, které prostě nepočítají s tím že by sis z nich odskočil a zapomenou kde byly, občas dokonce se ztrátou dat která jsi neuložil ťuknutím na alespoň Done
2) speciálně u aplikací jako jsou IM, navigace, online hry a pod. je pod jednoúlohovým OS docela problém v kontinutě zpracování... IM odpadne od sítě, u online her se rozehraná partie rozpadne, v mnoha případech se do vypršení timeoutu nedá znovu přihlásit, u navigace bych ocenil např. kdyby se příchozí hovor jen ohlásil ve zmenšením dialogu a navigace běžela dál, atd. atd.
Často je to jen lenost nebo ignorance vývojářů, ale hlavně vývojářů OS (protože tohle jsou věci které má řešit OS, nikoli aplikace), protože skoro 20 let po DosShellu který i blbé přepínání aplikací uměl na podstatně horším HW podstatně líp (do aplikací ses vracel přesně do bodu kdes skončil) je to OSTUDA.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt 26. duben, 2007 15:13    Předmět: Citovat

masoxCZ napsal:

To máš sice naprostou pravdu, jenomže:........

Přesně. Body 1+2 popsal přesně Dmitry a proč to tak je (= proč to nefungujeú).
S multitaskingem u DosShel to je podobné, jako u Commodore. Ten to částečně uměl taky. Nepamatuji si jméno textového editoru pro C64, ale ten uměl uložit stav a po opuštění jiné aplikace se to dokázalo vrátit (pouze pokud jsi chtěl)... Matně si to pamatuju, ale je to už spousta let.. C64 mi nefunguje už přes 13 let..
Opravdu mě ale zajímá, proč multitasking u Palm OS tehdy neudělali... A nebo proč ne třeba o 3 roky později. Trapné výmluvy že MT není potřeba fakt neberu..
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: čt 26. duben, 2007 15:14    Předmět: Citovat

GEOS.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 26. duben, 2007 17:30    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:

Opravdu mě ale zajímá, proč multitasking u Palm OS tehdy neudělali... A nebo proč ne třeba o 3 roky později. Trapné výmluvy že MT není potřeba fakt neberu..


Na to je přeci uplně jednoduchá odpověď - protože TEHDY multitasking prostě nebylo potřeba. Že vývoj systému mezitím ustrnul a že dnes potřeba je, je jiná otázka. Ovšem není to ani tak chyba programátorů jako komplikovaných strategických rozhodnutí managementu Palmu v nedávné minulosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tomaspavlik
plavčík
plavčík


Registrace: 5.4. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: pá 27. duben, 2007 0:10    Předmět: Citovat

Dostali jsme se od tematu trochu jinam ke kritice OS. Jak rikam, pokud by se vyskytla aplikace, ktera umozni mnou pozadovany efekt, budu rad, pokud ne, svet se nezbori. A pokud se objevi multitasking v dalsich verzich ci upgradech OS, budu jen rad, ovsem ne za cenu casu, ktery ke spousteni apliakci casto potrebuje WinM...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Utility Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412