Fórum - Zobrazit téma - Rozhozeny digitizer na TX - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Rozhozeny digitizer na TX
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nihilt
nováček
nováček


Registrace: 25.2. 2005
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: čt 19. duben, 2007 20:25    Předmět: Citovat

majki napsal:
No tak může být třeba malinko křivě nalepená. To je úplná alchymie to nalepit správně

Problem je v tom, ze to dela i bez folie. taky kdyz pisu tak mi nekdy nerozezna pismenka(cara se prerusi) a musim na to trosku silou zatlacit abych dostal to pismeno ktere chci. vse se to deje v dolni castech displeje(graffiti ploska), ale je zajimave, kdyz je palm delsi dobu zapnut cca tak 60 minut, tak uz funguje skoro vse jak ma. myslim si, ze jak je palm zahrati tak se tam neco natahuje nebo prestava pusobit tlak na digitizer. Ale porad mi zustava rozhozeni displeje asi tak uprostred v pravo ctverecek tak 2x2cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gestoned
nováček
nováček


Registrace: 29.3. 2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 10:55    Předmět: Citovat

nihilt napsal:
Nekdy se mi taky stava, ze v graffity plosce spatne rozeznava znaky, a hlavne znak T


Znaky T, K a U mi dělaly nepřekonatelné problémy na zcela novém Palm TX od samého počátku. Nebylo to digitizérem, zkrátka dvoutahová písmenka jsou strašně obtížně napsatelná (aspoň pro mě osobně). Nainstaloval jsem Grafitti 1 a je pokoj.

Že se fólie opotřebuje jsem netušil. Já mám týden starý Palm TX, fólie je originál Palm. Když se podívám proti světlu, je fólie totálně podrápaná a začíná drhnout v místě, kde píšu písmenka. Jestli to půjde tímhle tempem, tak za další týden tam bude vydlabaná díra!

Jak často se musí fólie měnit? Opravdu stojí jedna jediná fólie 300 korun? A vydrží jen měsíc?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pawlik
nováček
nováček


Registrace: 26.7. 2005
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 11:49    Předmět: Citovat

myslím, že od výrobcu na palme nie je štandartná ochranná folia akú používame na ochranu "displeju", ale len tenká fólia aby sa display nepoškodil pri montáži do PDA ... Ja som ochrannú kupovanú fóliu na PDA, ešte nemenil výdrž u mňa zatiaľ cca 1,5 roku ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nihilt
nováček
nováček


Registrace: 25.2. 2005
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 12:37    Předmět: Citovat

gestoned napsal:
nihilt napsal:
Nekdy se mi taky stava, ze v graffity plosce spatne rozeznava znaky, a hlavne znak T


Znaky T, K a U mi dělaly nepřekonatelné problémy na zcela novém Palm TX od samého počátku. Nebylo to digitizérem, zkrátka dvoutahová písmenka jsou strašně obtížně napsatelná (aspoň pro mě osobně). Nainstaloval jsem Grafitti 1 a je pokoj.


Muzes mi pls poslat odkaz stazeni Graffiti 1 a taky jak se to ma spravne naistalovat? ja jsem to nekde nasel, ale neslo mi to nejak naistalovat. Po hard resetu bude zase v palmu Graffiti 2?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gestoned
nováček
nováček


Registrace: 29.3. 2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 13:17    Předmět: Citovat

pawlik napsal:
myslím, že od výrobcu na palme nie je štandartná ochranná folia akú používame na ochranu "displeju", ale len tenká fólia aby sa display nepoškodil pri montáži do PDA ...


U Palm TX to asi není tak, jak říkáte... tenká fólie přilepená na displeji jen sdělovala, že mám Palm nabít 3 hodiny před prvním zapnutím ... a k přístroji byla přiložená (nikoliv nalepená) další fólie, už opravdová ochranná fólie, kterou jsem ručně nalepil... a ta se za týden docela poškrábala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 13:18    Předmět: Citovat

Než jsem nainstaloval Grafity 1.9999 od Dmitriho, tak se ne TX 2 tahové písmena vůbec nedala psát.
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gestoned
nováček
nováček


Registrace: 29.3. 2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 13:21    Předmět: Citovat

nihilt napsal:

Muzes mi pls poslat odkaz stazeni Graffiti 1 a taky jak se to ma spravne naistalovat? ja jsem to nekde nasel, ale neslo mi to nejak naistalovat. Po hard resetu bude zase v palmu Graffiti 2?


Poradím vám, jak to najít.

Použijte Google. Do vyhledávacího políčka Google napiště "Grafitti 1". Klepněte na tlačítko "Hledat". Hned první odkaz, který se vám objeví je ten správný.

Pokud nerozumíte tomuto návodu, obraťte se na vaše podníkové oddělení informatiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nihilt
nováček
nováček


Registrace: 25.2. 2005
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 15:09    Předmět: Citovat

lemik napsal:
Než jsem nainstaloval Grafity 1.9999 od Dmitriho, tak se ne TX 2 tahové písmena vůbec nedala psát.

Vubec mi nejde naistalovat Graffity 1.999 od Dmitriho! Jak jsi to instaloval? Lze se nejak vratit zpet ke Graffity 2?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 15:54    Předmět: Citovat

gestoned napsal:
nihilt napsal:
Nekdy se mi taky stava, ze v graffity plosce spatne rozeznava znaky, a hlavne znak T


Znaky T, K a U mi dělaly nepřekonatelné problémy na zcela novém Palm TX od samého počátku. Nebylo to digitizérem, zkrátka dvoutahová písmenka jsou strašně obtížně napsatelná (aspoň pro mě osobně). Nainstaloval jsem Grafitti 1 a je pokoj.

Že se fólie opotřebuje jsem netušil. Já mám týden starý Palm TX, fólie je originál Palm. Když se podívám proti světlu, je fólie totálně podrápaná a začíná drhnout v místě, kde píšu písmenka. Jestli to půjde tímhle tempem, tak za další týden tam bude vydlabaná díra!

Jak často se musí fólie měnit? Opravdu stojí jedna jediná fólie 300 korun? A vydrží jen měsíc?


Fólie se u nás prodávají za cca 250,- Kč a je to úplně jiná liga, než ta zdarma od Palmu (to je spíš jen takový igelit, který i při nepoužívání stylusu časem zešedne).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 20. duben, 2007 16:43    Předmět: Citovat

Pod to se podepíšu. Na T5ce mám tvrdou matnou, která sice docela znatelně zhoršila čitelnost na slunci, ale je tam už přes rok a je nedotčená.
Taky dost roli hraje, jesli se palm používá v prašném prostředí, protože fólii dokáže zmršit i tvrdší smítko mezi displejem a hrotem stylusu. Miluju písek Radostný
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nihilt
nováček
nováček


Registrace: 25.2. 2005
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so 21. duben, 2007 8:09    Předmět: Citovat

Badel napsal:
gestoned napsal:
nihilt napsal:
Nekdy se mi taky stava, ze v graffity plosce spatne rozeznava znaky, a hlavne znak T


Znaky T, K a U mi dělaly nepřekonatelné problémy na zcela novém Palm TX od samého počátku. Nebylo to digitizérem, zkrátka dvoutahová písmenka jsou strašně obtížně napsatelná (aspoň pro mě osobně). Nainstaloval jsem Grafitti 1 a je pokoj.

Že se fólie opotřebuje jsem netušil. Já mám týden starý Palm TX, fólie je originál Palm. Když se podívám proti světlu, je fólie totálně podrápaná a začíná drhnout v místě, kde píšu písmenka. Jestli to půjde tímhle tempem, tak za další týden tam bude vydlabaná díra!

Jak často se musí fólie měnit? Opravdu stojí jedna jediná fólie 300 korun? A vydrží jen měsíc?


Fólie se u nás prodávají za cca 250,- Kč a je to úplně jiná liga, než ta zdarma od Palmu (to je spíš jen takový igelit, který i při nepoužívání stylusu časem zešedne).


Ja tam mam prave danou folii za 300,- a je rozdil mezi tou od palmu a drahou. Vzdy kdyz jsem si kupoval Palma tak, jsem automaticky k nemu kupoval i kvalitni folii
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po 23. duben, 2007 10:22    Předmět: Citovat

Ad fólie - nevím proč se k zařízením neprodává i nějaká kvalitní fólie. Ten přibalenej šmejd je fakt na prd. A na ceně by se to nijak neprojevilo. Nejenom že špatně klouže, ale ty bublinky jsou děs. Je prostě taková "gumově lepivá".. Už skoro rok mám kvalitní fólii Brando a prostě paráda.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 11:53    Předmět: Citovat

Graffiti 1 se neinstaluje, pouze se nakopiruje na kartu a pak pomoci nejakeho file managera do RAM a je to
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
teret
plavčík
plavčík


Registrace: 3.5. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po 04. červen, 2007 12:29    Předmět: Citovat

Jinak PowerDigi mi sice drift Digitizeru opravi, nicmene mi to rozhodi DIA natolik, ze nemuzu psat na Graffiti plosce velka pismene (tj. pres tu delici carku), dela to jeste nekomu ??? Pouzivam Graffiti 1, ne tu verzi o dmitrije, ale vykuchanou od nekud jinud. Po rekalibraci, standartnim zpusobem v Prefs, taky nechodi kalibrace napoprve, jak uz tady nekdo psal, je vse v poradku co se tyce psani velkych pismen, ale posun je opet zpet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Servis Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412