Fórum - Zobrazit téma - Jak přenést soubor na kartu? - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jak přenést soubor na kartu?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Multimédia
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 28. únor, 2007 18:55    Předmět: Jak přenést soubor na kartu? Citovat

Když přijmu multimediální soubor přes Bluetooth - třeba MP3 - do RAM, tak jej lze normálně přehrávat, popř. v Pocket Tunes i smazat, ale jinak s ním nelze nijak dál pracovat - třeba jej přenést na kartu. Je jasné, že soubor MP3 je zapouzdřen do PDB, ale není mi jasné kam. Ve file manageru žádný odpovídající soubor není vidět podle velikosti ani podle data vzniku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: st 28. únor, 2007 20:01    Předmět: Divne Citovat

Když přijmu multimediální soubor přes Bluetooth - třeba MP3 - do RAM - to snad ani nejde ne? Palm prece napise byla prijmuta data v neznamem formatu a tim to skonci, jedine ze by nejaky program automaticky ulozil soubor na kartu - napriklad JPGview.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vecernik
plavčík
plavčík


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: st 28. únor, 2007 20:02    Předmět: Citovat

zkusil jsem.. a opravdu tam neni Machr .. ale uz jsem ho nasel.. pomoci resco exploreru v BuiltIn (takze ne v RAM) se obevila slozka Music a v ty to je..

EDIT: ->nox: bez problemu Vysmátý staci mit treba PocketTunes..
_________________
Treo650 + 2 GB SD + BT klavesnice + BT sluchatka + BT GPS ... co vic si prat? akorat vetsi RAM a Dynamic Heap a funkcni linux..
.. a ten multitasking by se obcas taky hodil Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 28. únor, 2007 21:59    Předmět: Citovat

Aha, díky, to bude ono! Banán Nápad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
moesh
nováček
nováček


Registrace: 5.3. 2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: st 28. únor, 2007 23:58    Předmět: Re: Divne Citovat

nox napsal:
...jedine ze by nejaky program automaticky ulozil soubor na kartu - napriklad JPGview.

No prave, proc prijimat soubory do RAM Šokovaný , kdyz Getdeblu je malinke a free. Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 01. březen, 2007 0:04    Předmět: Citovat

No mě šlo právě o případ, kdy z jakéhokoliv důvodu dojde k uložení souboru do vnitřní paměti (teď už vím, že nikoliv RAM) a je potřeba s ním dále pracovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 03. březen, 2007 14:52    Předmět: Citovat

Badel napsal:
No mě šlo právě o případ, kdy z jakéhokoliv důvodu dojde k uložení souboru do vnitřní paměti (teď už vím, že nikoliv RAM) a je potřeba s ním dále pracovat.

Neberte to že z někoho dělám blbce, ale:
1) pokud se ten MP3 přijímá a není pro něj přehrávač, je to automaticky neznámý formát. Po instalaci přehrávače se bude přijímat do výchozí lokace. V Pocket Tunes lze nastavit kam se to má ukládat (RAM či KARTA-kam na kartu).
2) různé prográmky typu ReceiveIt, Getdeblu jsou sice pěkné, ale není jich potřeba, pokud je už nainstalovaný nějaký dobrý file manager. Ten pak příchozí soubory uloží kam chcete, bez ohledu na příponu a jestli k tomu je program nebo ne. S pomocí Resco Explorer tak můžu přijmout soubor ahoj.alfabetagammadelta , a nemusím mít ani dlouhou databázi asociací. Resco Explorer však musí být zapnutý.
3) Pokud je zapnuté resco explorer, přijme to jakýkoliv soubor s jakoukoliv příponou a uložit lze kamkoliv. Když odešlu VOL soubor z WM5 na Palm se zapnutým Resco Explorerem, soubor se odešle a Resco se mě zeptá, kam ho chci uložit. A právě si mohu vybrat, zda ho chci na kartu, RAM nebo builtin.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
moesh
nováček
nováček


Registrace: 5.3. 2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: so 03. březen, 2007 22:53    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:

2) různé prográmky typu ReceiveIt, Getdeblu jsou sice pěkné, ale není jich potřeba ...
... Resco Explorer však musí být zapnutý.

Ale o to preci prave jde. ReceiveIt nemam vyzkouseny, navic je tusim placeny, ale Getdeblu je tu prave proto aby clovek nemusel nic startovat a prijal soubor ve formatu mp3 rovnou na kartu (nebo kamkoliv jinam) primo do adresare "moje mptrojky", jpeg do "moje jpegy", *.exe do "moje hrichy" a treba alfabetagammadelta do "from jacktalking". Vysmátý
Aby to nevypadalo spatne - predesilam, ze RescoExplorer je muj milacek a zivot bez nej si nedovedu predstavit - vazne, cestne a opravdove, ale tohle neumi a navic je placeny. Getdeblu (taky muj milacek Mrkající ) navic umi take prijmout i neznamou(nedefinovanou) priponu a ulozit ji na kartu nebo jinam a umi pracovat nejen z bluetooth, ale i IrDA a HotSyncem. Kdyby takovychto programku nebylo potreba, tak bychom stejne mohli rict, ze neni treba Agendus nebo DateBk, vzdyt mame Calendar &spol. a vlastne neni treba ani ten RescoExplorer - vzdyt je tu FileZ atd. a .... nevedu tenhle thread nekam mimo tema? Pochybující Stydící se Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: so 03. březen, 2007 23:47    Předmět: Citovat

moesh napsal:
jacktalking napsal:

2) různé prográmky typu ReceiveIt, Getdeblu jsou sice pěkné, ale není jich potřeba ...
... Resco Explorer však musí být zapnutý.

Ale o to preci prave jde. ReceiveIt nemam vyzkouseny, navic je tusim placeny, ale Getdeblu je tu prave proto aby clovek nemusel nic startovat a prijal soubor ve formatu mp3 rovnou na kartu (nebo kamkoliv jinam) primo do adresare "moje mptrojky", jpeg do "moje jpegy", *.exe do "moje hrichy" a treba alfabetagammadelta do "from jacktalking". Vysmátý
Aby to nevypadalo spatne - predesilam, ze RescoExplorer je muj milacek a zivot bez nej si nedovedu predstavit - vazne, cestne a opravdove, ale tohle neumi a navic je placeny. Getdeblu (taky muj milacek Mrkající ) navic umi take prijmout i neznamou(nedefinovanou) priponu a ulozit ji na kartu nebo jinam a umi pracovat nejen z bluetooth, ale i IrDA a HotSyncem. Kdyby takovychto programku nebylo potreba, tak bychom stejne mohli rict, ze neni treba Agendus nebo DateBk, vzdyt mame Calendar &spol. a vlastne neni treba ani ten RescoExplorer - vzdyt je tu FileZ atd. a .... nevedu tenhle thread nekam mimo tema? Pochybující Stydící se Vysmátý

RescoExplorer že to neumí??!!?? Kvůli tomu jsem si to koupil, protože mě vyšlo levněji (file manager, prohlížeč, ten "stahovač"), než samotné receiveit.
Akorát jsem zkusil přijmout přes Resco příponu alfa z telefonu přes BT a funguje to OK.
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
moesh
nováček
nováček


Registrace: 5.3. 2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: ne 04. březen, 2007 0:03    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:

RescoExplorer že to neumí??!!?? Kvůli tomu jsem si to koupil, protože mě vyšlo levněji (file manager, prohlížeč, ten "stahovač"), než samotné receiveit.
Akorát jsem zkusil přijmout přes Resco příponu alfa z telefonu přes BT a funguje to OK.

Resco prijimat umi a dobre! A navic spoooooostu dalsich veci a je to jedna z nejlepsich investici pro jakehokoliv PalmOS usera.
Ale znovu tedy opakuji: proto aby clovek nemusel nic startovat Mrkající a prijal soubor ve formatu mp3 rovnou na kartu (nebo kamkoliv jinam) automaticky primo do adresare "moje mptrojky", jpeg do "moje jpegy", *.exe do "moje hrichy" a treba alfabetagammadelta do "from jacktalking".
A to Resco neumi. Musi se nastartovat a následne ukazat souboru cesta kam, respektive "vlezt" do prijimaciho adresare. To se u Getdeblu nemusi. Jo a Getdeblu neni ReceiveIt. Getdeblu je zdarma. Mrkající Muze tedy s RE klidne sousedit. Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: ne 04. březen, 2007 0:05    Předmět: Citovat

moesh napsal:
jacktalking napsal:

RescoExplorer že to neumí??!!?? Kvůli tomu jsem si to koupil, protože mě vyšlo levněji (file manager, prohlížeč, ten "stahovač"), než samotné receiveit.
Akorát jsem zkusil přijmout přes Resco příponu alfa z telefonu přes BT a funguje to OK.

Resco prijimat umi a dobre! A navic spoooooostu dalsich veci a je to jedna z nejlepsich investici pro jakehokoliv PalmOS usera.
Ale znovu tedy opakuji: proto aby clovek nemusel nic startovat Mrkající a prijal soubor ve formatu mp3 rovnou na kartu (nebo kamkoliv jinam) automaticky primo do adresare "moje mptrojky", jpeg do "moje jpegy", *.exe do "moje hrichy" a treba alfabetagammadelta do "from jacktalking".
A to Resco neumi. Musi se nastartovat a následne ukazat souboru cesta kam, respektive "vlezt" do prijimaciho adresare. To se u Getdeblu nemusi. Jo a Getdeblu neni ReceiveIt. Getdeblu je zdarma. Mrkající Muze tedy s RE klidne sousedit. Pobavený

Aha, tak tomu už rozumím. Pro jiné bude Getdeblu jistě fajnová aplikace, já sám však rezidentní na PALM nemám rád (a vůbec na jakémkoliv OS).
_________________
Sony Ericsson
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
moesh
nováček
nováček


Registrace: 5.3. 2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: ne 04. březen, 2007 0:24    Předmět: Citovat

jacktalking napsal:

Aha, tak tomu už rozumím. Pro jiné bude Getdeblu jistě fajnová aplikace, já sám však rezidentní na PALM nemám rád (a vůbec na jakémkoliv OS).


Tahle diskuze se prodluzuje - ale jen proto, ze neumim vysvetlovat. Pobavený
U Getdeblu se o rezidentu jako takovem neda mluvit. Je vlastne jen nadstavbou klasickeho prijmu. Prijem se "odklepnout" musi, ale Getdeblu podle pripony pozna o co jde a zname "nadefinovane" soubory hodi tam kam jsem mu ja ukazal. U neznamych se chova jako RE.
No, ted jsem to po sobe precetl ... Pochybující a tak radeji ctete tady at je jasno. Pobavený
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Multimédia Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412