Fórum - Zobrazit téma - Měření rychlosti paměťovek - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Měření rychlosti paměťovek

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Utility
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 15. září, 2006 0:33    Předmět: Měření rychlosti paměťovek Citovat

Nevíte o nějakém použitelném prográmku na měření rychlosti paměťovek? Řekl bych, že hodnoty udávané výrobci jsou často vycucané z prstu a mám dojem, že utilitka Cardspeed si s moderními kartami neví moc rady. Pokud nebude nic pro Palm OS, tak se (ač nerad) smířím i s něčím pod Wokna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 15. září, 2006 15:36    Předmět: Re: Měření rychlosti paměťovek Citovat

Badel napsal:
Nevíte o nějakém použitelném prográmku na měření rychlosti paměťovek? Řekl bych, že hodnoty udávané výrobci jsou často vycucané z prstu a mám dojem, že utilitka Cardspeed si s moderními kartami neví moc rady. Pokud nebude nic pro Palm OS, tak se (ač nerad) smířím i s něčím pod Wokna.

Prográmek sice nemám, ale podělím se o mou zkušenost s paměťovkama, čtečkama a rychlostí pod OS Windows.

1) Zajímává vlastnost SD karet je, že pokud se měří její rychlost zápisu a čtení bez dat, vykazuje poměrně vysoké hodnoty. Pokud mám ale třeba na 1GB kartě už 400MB zaplněno, vykazuje hodnoty měření nižší.

2) Čtečky paměťovek jsou hodně rozdílné. Nejen v ceně ale i rychlosti co umožňují. Testování je tedy velmi orientační. Například OEM za 100Kč může (ale nemusí) být pomalejší než nějaká kvalitní značková čtečka za 400Kč, ačkoliv jejich parametry budou papírově stejné.

Z toho usuzuji že měření ryhlosti karet pro PALM je opravdu orientační a může se lišit o dost. Pod rukama mi prošlo mnoho SD karet a rozdíly byly až neuvěřitelné

Sorry za OT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá 15. září, 2006 17:19    Předmět: Citovat

Se pridam:

Mam 1GB a 2GB Kingston. 1GB se hlasi jako Panasonic a 2 GB jako noname. Pri zaspisu v TotalCommanderu je ta 2 GB 2x rychlejsi nez ta 1GB. Obe jsou Kingston Elite Pro, coz je podle vyrobce 50x speed. Nevim, ale i ta pomala 1GB je docela rychla a v Zire72 jsem na ni v pohode nahraval video a zvuk. (IMHO na video v Zire72 stacila i pomalejsi karta, ale na zvuk-diktafon, uz to chtelo neco lepsiho, jinak to bylo desne trhane)
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 15. září, 2006 18:41    Předmět: Taky Citovat

Abych taky neco pridal:

Mam kingston 256 MB a kingmax 64 MB. Neznackovou ctecku USB 1 a hama USB 2. Ani s jednou kombinaci v jakemkoliv souborovem formatu se mi nedari dosahnout normalni rychlosti zapisu, pohybuji se okolo 50 KB/s. Pritom minimalne o te 256 karte vim, ze znamemu delala asi 2MB/s.

Nevite nekdo co s tim?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá 15. září, 2006 20:15    Předmět: Re: Taky Citovat

nox napsal:
Abych taky neco pridal:

Mam kingston 256 MB a kingmax 64 MB. Neznackovou ctecku USB 1 a hama USB 2. Ani s jednou kombinaci v jakemkoliv souborovem formatu se mi nedari dosahnout normalni rychlosti zapisu, pohybuji se okolo 50 KB/s. Pritom minimalne o te 256 karte vim, ze znamemu delala asi 2MB/s.

Nevite nekdo co s tim?

Pokud se používá TotalCommander, lze jít do KONFIGURACE>NASTAVENÍ>KOPÍROVÁNÍ/MAZÁNÍ.
Tam je položka "Pro následující disky........" a taky "USB klíčenky". Vyplatí se s tím pohrát. Windows sám o sobě nenatlačí plnou rychlostí na SD ani náhodou Pochybující
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: so 16. září, 2006 8:54    Předmět: Re: Taky Citovat

jacktalking napsal:
nox napsal:
Abych taky neco pridal:

Mam kingston 256 MB a kingmax 64 MB. Neznackovou ctecku USB 1 a hama USB 2. Ani s jednou kombinaci v jakemkoliv souborovem formatu se mi nedari dosahnout normalni rychlosti zapisu, pohybuji se okolo 50 KB/s. Pritom minimalne o te 256 karte vim, ze znamemu delala asi 2MB/s.

Nevite nekdo co s tim?

Pokud se používá TotalCommander, lze jít do KONFIGURACE>NASTAVENÍ>KOPÍROVÁNÍ/MAZÁNÍ.
Tam je položka "Pro následující disky........" a taky "USB klíčenky". Vyplatí se s tím pohrát. Windows sám o sobě nenatlačí plnou rychlostí na SD ani náhodou Pochybující


Ne, pouzivam salamander a bylo to nechutne pomale i primo ve windows, to jsem taky zkousel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Utility Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412