Fórum - Zobrazit téma - Palm Inc. je na prodej - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Palm Inc. je na prodej
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm Inc.
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: čt 29. duben, 2010 22:54    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Na druhou stranu, jaká volba by byla lepší?


Ja bych nejradsi videl Palm pod kridly Lenovo. Ta firma sice "jen" prevzala byznys od IBM, ale podle mne jevi vice invence nez cele HP.

Svoje pocity jsem vyjadril u sebe na blogu: http://blog.i-logout.cz/846796-hp-koupilo-palm-aneb-pojdme-si-povidat-o-platformach.php
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gum
nováček
nováček


Registrace: 9.12. 2005
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: pá 30. duben, 2010 1:22    Předmět: Citovat

Souhlasím. Ale asi se rozhodli, že jim stačí Android v LePhone a ten jejich vlastní systém ve Skylightu a U1.

Inovativnost je zřejmá, Lenovo má poslední dobou skvěle našlápnuto. Hlavně mám dojem, že už odkoukali něco i od Apple co se týče marketingu Radostný Koupil jsem si od nich ThinkPad Edge 13 i přesto, že se mi původně vůbec nelíbil, displej má malé vertikální rozlišení a na baterku to prd vydrží Vysmátý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 30. duben, 2010 7:31    Předmět: Citovat

logout napsal:
Badel napsal:
Na druhou stranu, jaká volba by byla lepší?


Ja bych nejradsi videl Palm pod kridly Lenovo. Ta firma sice "jen" prevzala byznys od IBM, ale podle mne jevi vice invence nez cele HP.

Svoje pocity jsem vyjadril u sebe na blogu: http://blog.i-logout.cz/846796-hp-koupilo-palm-aneb-pojdme-si-povidat-o-platformach.php


Vše co píšeš na blogu, je pravda. Přesto bych si nebyl tak jist tím, že HP je špatná volba. Jestliže dosud HP stačilo žít z podstaty své pozice na trhu, do budoucna to stačit nebude. A pochybuji, že takhle velká firma si tuto skutečnost neuvědomuje. Já osobně jsem rád, že Palm skončil v rukou Američanů a ne Číňanů. Nic proti Asiatům, ale přesto věřím více americkým firmám. Více rozvádět to nebudu; politika není tématem vhodným pro toto fórum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: pá 30. duben, 2010 8:27    Předmět: Citovat

Badel napsal:
Já osobně jsem rád, že Palm skončil v rukou Američanů a ne Číňanů. Nic proti Asiatům, ale přesto věřím více americkým firmám. Více rozvádět to nebudu; politika není tématem vhodným pro toto fórum.


S tímhle naprosto souhlasím, až na jednu drobnost: prakticky celá ekonomika je dneska živena čínskýma penězma, takže to máš vlastně jedno Radostný

Ale uznávám, že pokud vyřadíš čistě čínské firmy, tak mnoho možností nezůstávalo. Jen prostě doufám, že iPaq historie se nebude opakovat...
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
lukee
viceadmirál
viceadmirál


Registrace: 25.9. 2007
Příspěvky: 511

PříspěvekZaslal: pá 30. duben, 2010 11:48    Předmět: Citovat

Jen bych doplnil, že lze stále zakoupit nová zařízení s PalmOS 5 od firmy Aceeca:
http://www.engadget.com/2010/04/09/aceecas-pda32-keeps-the-palmos-dream-alive/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: pá 30. duben, 2010 12:01    Předmět: Citovat

O novem Aceeca jsem taky psal na mojecentro.cz, ale zatim se nezda, ze by ho skutecne meli v nabidce. Tezko rict, zda vubec pujde kdy do prodeje...
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: pá 30. duben, 2010 14:07    Předmět: Citovat

Akvizice Dellem byla čirou utopií od momentu, kdy Dell oznámil že bude prodávat svoje telefony (brandovaná čína).
iPaqy vychcípaly proto, že se s příchodem komunikátorů drasticky zmenšil trh pro PDA, a HP nedokázal vytvořit prodejný model.
Vůbec vzájemná akvizice HP a Compaqu byla zajímavá záležitost na knížku; děly se tam věci že by jeden zíral Radostný
U HTC by jediným výsledkem bylo vykradení Palmu do jejich zařízení a likvidace značky; v nejlepším případě by se pod značkou Palmu nějakou dobu v USA prodávaly WM komunikátory HTC, ale to by bylo tak všechno.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 30. duben, 2010 19:24    Předmět: Citovat

logout napsal:
O novem Aceeca jsem taky psal na mojecentro.cz, ale zatim se nezda, ze by ho skutecne meli v nabidce. Tezko rict, zda vubec pujde kdy do prodeje...


V nabídce je mají, dokonce jsme s nimi jednali o prodeji v ČR. Nakonec jsme to ale vzdali, protože se nezdá, že by o to tady byl dostatečnej zájem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nox
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 626

PříspěvekZaslal: pá 30. duben, 2010 19:52    Předmět: Aceeca Citovat

Skoda, Aceeca vypada jako zajimava masinka. Ale ten zajem asi vazne nic moc, kdyby se k cene pricetla doprava, clo, dph ... Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Czechnology
kormidelník
kormidelník


Registrace: 19.9. 2006
Příspěvky: 289
Bydliště: Wien8 / Praha8

PříspěvekZaslal: po 03. květen, 2010 1:09    Předmět: Citovat

Převzetí Lenovem by se mi také zamlouvalo nejvíce, zejména pokud by se do této divize dostali i někteří z divize přebrané od IBM. Takový ThinkPalm by byl bezva Posměváček
_________________
Dell Streak (5)
Palm m500 | Palm m505 | Palm Treo600 | Palm T|X
Psion 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
masoxCZ
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 9.2. 2007
Příspěvky: 939

PříspěvekZaslal: po 03. květen, 2010 14:44    Předmět: Citovat

BTW právě jsem vložil článek s jakousi hitparádou 10ti zajímavých patentů Palmu, které se z různých důvodů nedostaly do výroby. Troufnu si tvrdit, že budete kulit bulvy Vysmátý protože mnoho z nich o spoustu let předběhlo dobu.
_________________
UTFG "Jak se správně ptát" !!!
... Peace through superior firepower.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tondapirko
plavčík
plavčík


Registrace: 10.8. 2005
Příspěvky: 173

PříspěvekZaslal: út 04. květen, 2010 12:46    Předmět: zajimavy clanek! Citovat

Akvizice Palmu: Neriskuje HP více, než by muselo? - (2010-05-04 07:10:0Akvizice http://www.itbiz.cz/akvizice-palmu-neriskuje-hp-vice-nez-muselo
_________________
Treo270 | Treo600 | Treo650 | Treo680 | CENTRO | PRE | PIXI Plus | iPod touch | HP PALM PRE 2 |
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: út 04. květen, 2010 14:47    Předmět: Citovat

Czechnology napsal:
Takový ThinkPalm by byl bezva Posměváček


Už někdo přemýšlel o tom, jak se teď Palm mašinky budou jmenovat?
Třeba HP iPaq 88xx, místo Palm Pixi? Stejně už tam není PalmOS...
Nový HPOS nahradí webOS a po Palmu nic nezbylo. Smutný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 04. květen, 2010 14:55    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, že mobilní divizi řídí bývalý ředitel Palmu a že pod HP přešlo 3Com, což jsou původní majitelé Palmu, si myslím, že tam bude velký tlak na zachování značky Palm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kinter
plavčík
plavčík


Registrace: 23.6. 2005
Příspěvky: 197

PříspěvekZaslal: st 05. květen, 2010 14:46    Předmět: Citovat

Podle článku : Bono z U2 označen nejhorším investorem Ameriky, v Palmu utopil miliony dolarů

http://palmare.idnes.cz/bono-oznacen-nejhorsim-investorem-ameriky-v-palmu-utopil-miliony-dolaru-1l1-/tech-a-trendy.asp?c=A100503_143925_tech-a-trendy_apo


a z diskuze:
Kód:
co takhle si o tom něco zjistit?
ta zpráva z 24/7 Wall St. je skoro 2 měsíce stará, tj. daleko před dealem s HP. stačí trochu zagooglit a třeba v NY Times píšou:

"The deal also bails out Elevation Partners&#8217; investment in Palm. Palm took $460 million in financing from Elevation, a private equity firm based in the Silicon Valley whose investors include Bono of U2 and the venture capitalist Roger McNamee.

The firm, which has also invested in Forbes and the Web site Yelp, is expected to receive about $485 million from the H.P. deal."

takže na tom vydělali 25 MILIONŮ DOLARŮ - tak špatnej investor bych taky chtěl být.
 
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: čt 03. červen, 2010 10:09    Předmět: Já to říkal... Citovat

Je to blbé, ale já to říkal. HP nemá zájem být na trhu chytrých telefonů a Palm koupilo jen kvůli systému pro chystané internetové tablety. Smartphone Palm jso tedy víceméně minulostí:


http://www.precentral.net/hp-ceo-we-didnt-buy-pal-mto-be-smartphone-business
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter


Naposledy upravil logout dne čt 03. červen, 2010 14:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 03. červen, 2010 14:56    Předmět: Citovat

To zní dost hrozně, ale ještě bych vyčkal, jestli je to opravdu tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
logout
plavčík
plavčík


Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Praha - Kbely

PříspěvekZaslal: čt 03. červen, 2010 14:57    Předmět: Citovat

Ano, naděje umírá poslední Radostný

Tak prozatím CEOvi HP věřit nebudeme...
_________________
Centro, T|X, Tungsten T3, Tungsten T, m105+PalmPix, IIIe
můj blog, můj Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: čt 03. červen, 2010 15:07    Předmět: Citovat

Ona je to spíš otázka interpretace toho jeho vyjádření - ostatně stačí si přečíst hned následující článek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: pá 04. červen, 2010 1:09    Předmět: Citovat

Tak jak se dalo očekávat, vyplatilo se zachovat chladnou hlavu, Palm/HP se smartphony nekončí, to si jen pan manažér pustil pusu na špacír...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Palm Inc. Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412