Fórum - Zobrazit téma - Jak vyházet smětí z paměti - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jak vyházet smětí z paměti

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Utility
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mrkvovic
nováček
nováček


Registrace: 26.2. 2006
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út 22. srpen, 2006 14:58    Předmět: Jak vyházet smětí z paměti Citovat

Ahoj,
přečetl jsem si článek o programu Destalle, mě ale zajímá jiný problém. Ze svého PDA už jsem odstranil řadu aplikací, po kterých zbyla hromada nepořádku. Máte nějaký tip, jak odstranit nepoužívané soubory a databáze? Ideálně nějaký freewarový prográmek, který to zvládne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
lemik
kormidelník
kormidelník


Registrace: 2.2. 2005
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: út 22. srpen, 2006 16:58    Předmět: Citovat

Udelat zalohu a postupne odmazavat soubory a prefence ze SavedPrefs a unSavedPrefs. Treba pomoci FileZ (ktery najdes i na tomto servru v sekci Download Mrkající )
_________________
Odborník nemůže rozumět všemu, je omezovaný svým oborem. Kdo není v ničem odborníkem, není ničím omezován...

BTW: TX a Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 22. srpen, 2006 17:04    Předmět: Re: Jak vyházet smětí z paměti Citovat

mrkvovic napsal:
Ahoj,
přečetl jsem si článek o programu Destalle, mě ale zajímá jiný problém. Ze svého PDA už jsem odstranil řadu aplikací, po kterých zbyla hromada nepořádku. Máte nějaký tip, jak odstranit nepoužívané soubory a databáze? Ideálně nějaký freewarový prográmek, který to zvládne?

Existují i jiná řešení, třeba UninstallManager. Bohužel zatím všechny aplikace co jsem vyzkoušel fungují pouze na principu monitorování systému. Dodatečně vyčistit nelze, jak na PALM tak na PC, protože by to muselo leda pracovat s nějakou databází s info výrobce,......

Jinak, ať už jsem použil jakýkoliv program, žádný neodinstaloval aplikaci opravdu dočista dočista. Jakmile byla nějaká preference nepodepsaná, čistící program to často ignoroval. Takže resetu se člověk po určité době stejně nevyhne.
A zjistit nepoužívané databáze či aplikace, to je opravdu problém, protože nějaká aplikace může databázi používat, ale co když ta aplikace databázi používá pouze v určitých případech?

Například program CleanUP z northglide.com - dušují se že se zařízení urychlí jánevímokolik, že to vymaže spoustu nepotřebného,.. Ale je to moc provázáno s jejich dalším řešením jménem UnistallManager. Pokud UM nenamonitoruje a CleanUP to nemá ve své databázi (jejíž update byl před několika měsíci), prostě nejde poznat jestli se jedná o něco nepoužívaného nebo součást systému. Když jsem si CleanUP poprvé pořídil na staré Zire, hned jsem se podle JEJICH NÁVODU jal mazat to "smetí". Výsledkem bylo že jsem smazal i pár systémových souborů které nebyly podepsány a palm se odporoučel.

Mám trochu jinou techniku: pokud instaluju nějaké programy které opravdu zasahují do systému (hacky), udělám si zálohu RAM, aplikaci nainstaluju a hned vyzkouším. Pokud se mi nelíbí tak jenom obnovím zálohu a mám jistotu že systém je opravdu ve stavu v jakém byl předtím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 22. srpen, 2006 23:30    Předmět: Re: Jak vyházet smětí z paměti Citovat

jacktalking napsal:

Například program CleanUP z northglide.com - dušují se že se zařízení urychlí jánevímokolik, že to vymaže spoustu nepotřebného,.. Ale je to moc provázáno s jejich dalším řešením jménem UnistallManager. Pokud UM nenamonitoruje a CleanUP to nemá ve své databázi (jejíž update byl před několika měsíci), prostě nejde poznat jestli se jedná o něco nepoužívaného nebo součást systému. Když jsem si CleanUP poprvé pořídil na staré Zire, hned jsem se podle JEJICH NÁVODU jal mazat to "smetí". Výsledkem bylo že jsem smazal i pár systémových souborů které nebyly podepsány a palm se odporoučel.


S CleanUp mám tytéž zkušenosti. Strach Jinak myslím, že to čištění není v podstatě nutné. Já čistím jen tehdy, když palm viditelně koliduje a to je pak stejně nejlepší hard reset a čistá instalace všeho pěkně od začátku. Vím, že je to rada na draka, ale lepší cesta stejně neexistuje. Pokud tedy člověk již od počátku nepoužívá něco jako Uninstall Manager (i když ani to není žádný všelék).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 23. srpen, 2006 0:00    Předmět: Re: Jak vyházet smětí z paměti Citovat

Badel napsal:


S CleanUp mám tytéž zkušenosti. Strach Jinak myslím, že to čištění není v podstatě nutné. Já čistím jen tehdy, když palm viditelně koliduje a to je pak stejně nejlepší hard reset a čistá instalace všeho pěkně od začátku. Vím, že je to rada na draka, ale lepší cesta stejně neexistuje. Pokud tedy člověk již od počátku nepoužívá něco jako Uninstall Manager (i když ani to není žádný všelék).

První co po Hard Resetu nainstaluju je Piloc. Pak okamžitě UninstallManager a jede se. Bohužel UninstallManager v podstatě nic moc neumí. Akorát monitoruje preference a soubory. Ale spoustu souborů a preferencí nechytí. Třeba nepodepsaná preference je jím nenalezená. A o souborech ani nemluvě - nainstaluju omniremote a 4 soubory to vůbec nedetekuje, musím je přidat ručně...
No a Nutshell Installer, to je příběh sám o sobě.. Když tu aplikaci pošlu přes Hotsync, UM jí korektně najde a nabídne mi jí spustit. Po nainstalování programu z Nutshell by měl UM detekovat i ty nové soubory, ale často nikoliv..

Takže fakt nejlepší je hard reset, nainstalovat to nejnutnější a udělat zálohu, která se pak může používat donekonečna. Takhle mám udělanou zálohu se základníma aplikacema typu Piloc, registrace Documents to go, Resco a mám ušetřeno trochu práce.

Občas ale taky projedu vizuálně preference a soubory v RAM přes Resco. Sice je toho přes 600 v RAM, ale něco se poznat dá.

Opravdu, vyzkoušel jsem snad všechny dostupné aplikace pro PALM, ale ani jedna neumí to co by opravdu umět měla. Pokud si někdo pořídí UninstallManager, dostane maximum co dostat lze. Ale stále to není ono... Bohužel bude asi ještě dlouho trvat než se objeví opravdu něco kvalitního jako pro PC (ne PPC Mrkající )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Utility Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412