Fórum - Zobrazit téma - eBooky - www.PalmHelp.cz
forum.PalmHelp.cz
O všem, co souvisí s webOS a Palm OS
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

eBooky

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Ostatní software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: út 01. srpen, 2006 15:57    Předmět: eBooky Citovat

Rád bych se zeptal, jaké dobré elektronické knihy jste v poslední době četli a pokud jsou free, tak kde je lze stáhnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: út 01. srpen, 2006 16:49    Předmět: Re: eBooky Citovat

Badel napsal:
Rád bych se zeptal, jaké dobré elektronické knihy jste v poslední době četli a pokud jsou free, tak kde je lze stáhnout.

V poslední době jsem četl Johny Mnemonic, Neuromancer (a zbytek knih od Gibsona) Ringu (Kruh), Rasen (Spirála) a pár dalších od Kodžiho Suzukiho.
Momentálně mám rozečteno Tipitaka (prvních 30 ze 40 dílů co jsem sehnal v angličtině) a to až dočtu tak mi bude 800 let.
Nakolik je to free nevím, některé el. knihy sháním z jistých EHM serverů, zbytek si seženu jako text a převedu do eknihy (samozřejmě mám originál Vysmátý Mrkající ).
Eknih mám docela dost, otázka v jakých jazycích či formátech o to je zájem Mrkající

Tuto stránku asi každý zná http://www.palmknihy.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 7:25    Předmět: Citovat

Terry Pratchett - jedna kniha po druhé, už jsem u čísla 22.
Kulhánek Jiří - všechna díla. Stáhnul jsem je přes DC.
Skripta ke státnicím - nějaký dobrák je přepsal do Wordu.

To byste nevěřili, jak dobrý je to pocit, odejít na Toilet-siestu s palmem v kapse. Nikdo to nevidí, narozdíl od knihy Machr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
VDC
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 11:43    Předmět: Citovat

Snad mi odpustíš link k nám na PAjDA.cz, kde se diskuse na tohle téma vedla docela rozsáhle a je tam spousta tipů na dobrý knížky. Mrkající

Bohužel se zdrojem knížek je trošku problém. Kromě Palmknih je to všechno řekněme málo košer Machr
_________________
PAjDA.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 12:18    Předmět: Citovat

VDC napsal:
Snad mi odpustíš link k nám na PAjDA.cz, kde se diskuse na tohle téma vedla docela rozsáhle a je tam spousta tipů na dobrý knížky. Mrkající

Bohužel se zdrojem knížek je trošku problém. Kromě Palmknih je to všechno řekněme málo košer Machr

Ono vlastně většina knih je málo košer. To na palmknihy jsou knihy neznámých autorů takže oni nic za to nechtějí. Ale třeba ebook od Stephena Kinga.. Pochybující
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 12:21    Předmět: Citovat

Upřímně řečeno - neznám moc ebooků, co by byly košer...
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
VDC
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 12:34    Předmět: Citovat

Myslím že není jiná možnost, než si dávat tipy na dobrý knížky a cestu ať si každý najde sám Mrkající
_________________
PAjDA.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 12:36    Předmět: Citovat

VDC napsal:
Myslím že není jiná možnost, než si dávat tipy na dobrý knížky a cestu ať si každý najde sám Mrkající

Jistě, to jsem nakousl na začátku jako odpověď o free knihách. Prostě budu dávat tipy s tím že mám "originál" Mrkající ( Vysmátý ). Tipy jsem taky už dal
Pokud se to někomu nebude líbit, prostě to mod nebo admin umázne a je to
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 12:42    Předmět: Citovat

Samozřejmě. Žádný porušování autorských práv. A proto nesmím říct, že bych mohl být kontatkován po mailu a už vůbec nesmím říct, že bych mohl někomu něco poslat. Stydící se
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
VDC
>> redaktor <<
>> redaktor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 13:31    Předmět: Citovat

Takže co se těch tipů týče, tak já za sebe můžu doporučovat toto:

Douglas Adams- Stopařův průvodce po galaxii- celá pentalogie
- Holistická detektivní kancelář a Temný čas svačiny duše
- to jsou knihy o detektivu Dirku Gentlym, je to zase takový veselý scifi, jako celá Adamsovo tvorba
-Vesmírná loď Titanic to je kniha napsaná Adamsovo jménem, ale ve skutečnosti ji napsal Terry Jones z Monty Pythonů, takže se dá říct, že je to ještě větší sranda, než od Adamse samotnýho.
Sven Hassel - Generál SStuhle knihu jsem si přečetl na doporučení kamaráda v té naší diskusi. Sven Hassel sloužil ve wermachtu, takže je to drsná válečná literatura psaná z pohledu člověka sloužícího na německé straně. Napsal toho víc, ale i když mě to zajímá, musím si to dávkovat po částech, je to fakt drsný.
Terry Pratchett - Maškaráda, Klobouk s nebesy, Moře a malé ryby a Malí bohové(to mám právě rozečteno)- Pratchetta není třeba nijak představovat, toho asi každý zná
J.K.Rowlingová- Harry Potter 1-6
Všechny tyhle knihy mohu jen doporučit Mrkající [/b]
_________________
PAjDA.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Badel
>> šéfredaktor <<
>> šéfredaktor <<


Registrace: 15.11. 2004
Příspěvky: 3155

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 14:24    Předmět: Sci-fi Citovat

To jsem čekal - samý sci-fi. Mám teda v k n i h o v n ě taky jednu dlouhou řadu tohoto žánru, ale přeci jen mám raději historický a faktografický žánr - není tu někdo podobně postižený? Otázka

Naposledy upravil Badel dne st 02. srpen, 2006 14:55, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Morbid
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 4.2. 2005
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 14:48    Předmět: Pár typů Citovat

Zrovna mám rozečtený Křižové výpravy od Antonyho Bridge, vřele doporučiji. Dále můžu doporučit Hawking Stephen: Černé díry a budoucnost vesmíru. Potom také články Jiřího Svrška na Palmknihách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nosferatu135
plavčík
plavčík


Registrace: 1.5. 2006
Příspěvky: 171
Bydliště: Odolena Voda

PříspěvekZaslal: st 02. srpen, 2006 14:51    Předmět: Re: Sci-fi Citovat

Badel napsal:
To jsem čekal - samý sci-fi. Mám teda v h***ě taky jednu dlouhou řadu tohoto žánru, ale přeci jen mám raději historický a faktografický žánr - není tu někdo podobně postižený? Otázka



Skripta k pomocným vědám historickým. Můžu doporučit.
_________________
De Mortuis Nil Nisi Bene

Tungsten T3 + RS MMC 1GB + SD 2GB
Treo 650
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jacktalking
*** admirál ***
*** admirál ***


Registrace: 12.8. 2005
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st 09. srpen, 2006 19:04    Předmět: Citovat

Dotaz trochu mimo:
Rád bych se někoho kdo má zkušenost se scanováním textu na papíře a následném převodu do elektronické podoby zeptal, jak dlouho by asi trvalo nascanovat cca 250stránek knihu+převod do elektronické podoby (stačí PDF či ODT). Mám koupenou knihu a rád bych si jí nechal převést do elektronické podoby, ale když jsem byl tady v Praze kousek od Míráku se zeptat kolik by za to chtěli, málem mě trefil šlak - 150Kč (kniha stála 199Kč a ještě jsem k ní dostal hezkou tašku Vysmátý ).
Případně jestli by se nenašel někdo v Praze poblíž kdo by byl ochoten mi to nascanovat (samozřejmě ne zadarmo)+převést
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr
plavčík
plavčík


Registrace: 1.2. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čt 10. srpen, 2006 10:18    Předmět: Citovat

150kč za sken 250stránek? To je super cena Radostný když to přepočtu na ten čas co zabere samotné skenování a následně pak převod, korektury a opravy... Zvlášť když člověk většinou nemá doma pro to ten nejideálnější HW a SW. S běžným vybavením do docela trvá... (to samotné skenování záleží dost od typu skeneru, ale tak jako tak je to na dýl. Pokud mají lepší skener co umí skenovat knihy /listovat Radostný / tak to jde, ale pokud se musí každá stránka ručně otočit, položit a oskenovat, je to zdlouhavé. A otravné Radostný )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
chaoos
>> moderátor <<
>> moderátor <<


Registrace: 6.12. 2004
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: čt 10. srpen, 2006 10:37    Předmět: Citovat

petr napsal:
150kč za sken 250stránek? To je super cena Radostný když to přepočtu na ten čas co zabere samotné skenování a následně pak převod, korektury a opravy... Zvlášť když člověk většinou nemá doma pro to ten nejideálnější HW a SW. S běžným vybavením do docela trvá... (to samotné skenování záleží dost od typu skeneru, ale tak jako tak je to na dýl. Pokud mají lepší skener co umí skenovat knihy /listovat Radostný / tak to jde, ale pokud se musí každá stránka ručně otočit, položit a oskenovat, je to zdlouhavé. A otravné Radostný )


hehe, jednoznačně souhlas Radostný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra PalmHelp.cz -> Ostatní software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412