Tipy - www.PalmHelp.cz
www.PalmHelp.cz Tipy a triky
Naše zkušenosti vám k dispoziciKategorie: Hlavní -> Documents To Go

Otázky
·  Documents To Go 9 a jeho nevýhody
·  Čeština
·  Manuál pro verzi 7
·  Obecný FAQ k DocumentsToGo

Odpovědi
·  Documents To Go 9 a jeho nevýhody

Viz stejnojmenný článek.

[ Zpět nahoru ]

·  Čeština

V ROM či na CD u mnoha modelů je přiložen kancelářský balík DocumentsToGo (DTG). DTG se vyvíjí a Dataviz vydává přibližně každé léto novou verzi. Během roku jsou k dispozici drobné opravy. Jedna verze je dodávána po celou dobu výroby modelu a zákazník si musí stáhnout update, chce-li používat nejnovější verzi. Drobné updaty jsou zdarma (vyžadují pouze free registraci verze, která byla přibalena k PDA), nové verze je třeba kupovat. Ani umístění v ROM není překážkou updatu, který je pak uložen do RAM a pro uživatele nahradí verzi v ROM. Nejnovější verze DTG jsou 6 a 7. Verze 7 se liší zejména lepší podporou češtiny.

Čeština v DTG 6

Podpora češtiny v této verzi není uspokojivá, doporučuje se update na v7.
Otevírání nativních dokumentů nefunguje, synchronizace pouze když se na desktopu v Preferences ­ Tools v záložce Exchange nastaví formáty RTF a Excel 95.

S lokalizací PiLoc 3.6 se objevily nové možnosti ­ zejména otevírání nativních dokumentů, nefunguje ale jejich ukládání. Pro zákazníky, kteří mají zařízení s DTG6 a chtějí pouze prohlížet, lze doporučit DTG6. Zprovoznění:

1/ vytvořte nový textový dokument (ve formátu MS Word)
2/ ukažte na menu a v něm na Preferences
3/ deaktivujte volbu Enable Font Viewing
4/ potvrďte
5/ zavřete dokument, můžete jej smazat

Zákazníkům, kteří chtějí používat DTG i pro editaci doporučujeme upgrade na DTG7, k dispozici jsou zlevněné upgrady pro majitele verze 6 (od $29,99). Ke stažení na www.dataviz.com


Čeština v DTG 7

Čeština funguje pouze s lokalizací PiLoc, nikoli s Locale !!! (stav 05/05)

23.6 2005 Byla vydána aktualizace Locale pro Tungsten T5, kde došlo i k opravě lokalizace fontů pro DTG 7, bohužel je stále problém s exportem do nativních formátů XLS a DOC.


V této verzi je téměř bezproblémová podpora češtiny jak pro synchronizaci, tak při otevírání nativních souborů. Je třeba mít nainstalovanou lokalizaci PiLoc verze 3.6 či vyšší.

Nastavení na PC
V okně Tools ­ Preferences desktopové aplikace DTG nastavit formáty Word Processing a Spreadsheet na formáty MS Office. Pro RAM i kartu. Prezentace je možné nechat v SlideshowToGo, nativní PowerPoint jde pouze prohlížet, nikoli upravovat.

Nastavení na PDA
Aktivovat českou lokalizaci. Čeština funguje ve všech třech úrovních velikosti zobrazení (zoom). Pro zobrazování fontů stejných jako na desktopu (Times New Roman, Courier apod.) je třeba zakoupit a nainstalovat balík CzechToGo od Paragon Software (možno i prostřednictvím PalmHelp). Aktivace probíhá v menu otevřeného Wordového souboru checkboxem Enable Font Viewing . Pokud není nainstalováno CzechToGo, tato volba by měla být vypnuta ­ postup je stejný jako ve verzi 6 ­ viz výše.

Je nutné vždy používat pouze nativní formáty (Word, Excel) ­ i při tvorbě nových dokumentů na PDA. Synchronizace WordToGo a SheetToGo česky nefunguje.

Obecné problémy verze 7

DTG 7 stále neumí rozpoznávat některé objekty, jako jsou linie, generované obsahy, nebo některé obrázky. Při uložení dokumentu, ve kterém DTG označily některé objekty jako nerozpoznané (otazník v kolečku), se tyto objekty ztratí ­ toto je největší problém současné verze.

Otázka: ...slyšel jsem, že lze ušetřit místo úpravou ROM a umístěním nových souborů místo starých do ROM. Důrazně upozorňujeme na ztrátu záruky a odrazujeme od tohoto postupu ­ hrozí poškození ROM, po kterém je nutný servisní reflash systému!!!

[ Zpět nahoru ]

·  Manuál pro verzi 7

Documents To Go manuál (1. část)
Documents To Go manuál (2. část)

[ Zpět nahoru ]

·  Obecný FAQ k DocumentsToGo

Kde najdu dokumenty, které jsem uložil na kartu?
V adresáři /Documents. Z tohoto adresáře můžete dokument například odeslat e-mailem.

Nevidím v seznamu souborů svůj dokument
Zkuste zobrazit všechny kategorie a ujistěte se, že není zapnutý filtr, zobrazující pouze soubory jednoho typu (poslední ikona vpravo na liště).

Nastavil jsem k synchronizaci dokument na kartu a nedošlo k jeho přenosu
Proveďte synchronizaci znovu. Ujistěte se, že dokument byl nastaven k synchronizaci pro vaše PDA (v desktopové aplikaci vpravo uprostřed user ). Pokud používáte více rozšiřujících karet, ujistěte se, že ve volbě Card (vpravo nad oknem se seznamem dokumentů pro synchronizaci na kartu) je vybráno next available card , nebo jméno karty, která je právě nyní ve vašem PDA).

V dokumentu jsou místo obrázků otazníky v kroužku
DTG nedokázaly rozpoznat obrázek nebo jiný objekt. Pro tento problém bohužel v současné době neexistuje řešení. Pozor! Pokud dokument takto uložíte, nerozpoznané objekty budou ztraceny.

[ Zpět nahoru ]
Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412