Tipy - www.PalmHelp.cz
www.PalmHelp.cz Tipy a triky
Naše zkušenosti vám k dispozici



Kategorie: Hlavní -> MacOS a Palm OS

Otázky
·  Instalace Palm Desktopu
·  Kompatibilita češtiny při synchronizaci
·  Konverze textových dokumentů do PalmDOC
·  Mac kódování češtiny
·  Odkazy na MujMAC.cz
·  Přizpůsobení vzhledu Palm OS k MacOS
·  Synchronizace a MacOS X
·  Treo 650 jako EDGE modem pro MacOS X
·  Volba kódování od Lokiho nefunguje

Odpovědi
·  Instalace Palm Desktopu



1. Před instalací se do systému přihlašte s administrátorskými právy, jinak vám instalace nebude umožněna.
2. Ujistěte se, že jste uživatelem MacOS X 10.2.6 až 10.4 a že máte na pevném disku volné místo o kapacitě alespoň 65MB. Pro předchozí verze MacOS je k dispozici Palm Desktop Revision A.
3. Ujistěte se, že jste uživatelem některého z novějších typů Palm přístroje Palm zařízení (Zire 71, Zire 72, Tungsten|T5, Tungsten|E2, LifeDrive, Treo 600 nebo Treo 650). Pro starší typy palmů je k dispozici Palm Desktop Revision A.

Samotná instalace nepřekvapí ničím zvláštním ani méně zkušené uživatele.

Nový Palm Desktop je vedle angličtiny dostupný ještě ve francouzštině, italštině, němčině, portugalštině a španělštině.

Případná deinstalace probíhá v prostém přesunutím složky Palm do koše. Složku Palm najdete standardně ve složce Aplikace (Applications).


Palm Desktop Revision C je volně ke stažení zde (16,31MB). Domovské stránky jsou zde.

[ Zpět nahoru ]

·  Kompatibilita češtiny při synchronizaci

Synchronizujete-li svého Palma s Macintoshem, určitě navštivte stránky Adama Nohejla (loki). Najdete zde nejen utilitku řešící potíže s českým kódováním: http://loki.kppm.cz. Více také v článku Z22 spolu s Mac OS X hezky česky.

[ Zpět nahoru ]

·  Konverze textových dokumentů do PalmDOC

Ideální je využít pro tento účel office balík pro PalmOS DocumentsToGo for Mac, který vše zabezpečuje stejně elegantně jako na PC. Aktuální verzi hledejte u společnosti Dataviz (možno zakoupit i u nás). Hledáte-li ale nějakou bezplatnou alternativu, může vám dobře posloužit aplikace Převod Palm DOC od českého autora Loki. I s manuálem si ji můžete stáhnout zde.

[ Zpět nahoru ]

·  Mac kódování češtiny

Existují 2 lokalizace pro PalmOS, obě (Locale nebo PiLoc) lze přepnout do Macintosh kódování.

Locale
Vyberte lokalizaci Mac nebo Unix (MacOS 9 nebo MacOS X). Tím získáte ve svém Palmu kódování odpovídající Vašemu Macu. Potíž však budete mít s dokumenty, které neprošly konverzí na Macu a jsou určeny pro Windows (mailové přílohy, webové stránky, dokumenty přenesené přes bezdrátové spojení, ...). Proto je vhodnější použít i v kombinaci s Macem Windows kódování na Palmu a do Maca nainstalovat konvertor kókování (viz Volba kódování od Lokiho).

PiLoc
Tato lokalizace má pro uživatele MacOS počítačů jednu zásadní výhodu - dokáže přepínat kódování za běhu libovolné aplikace. Tzn., že prohlížíte-li si např. v jedné aplikaci dokument s kódováním pro Maca, následně otevřete jiný dokument s kódováním pro Windows, přepnete si jednoduše kódování tapnutím na ikonku PiLoc z příkazové lišty a to aniž byste opouštěli stávající aplikaci nebo otevřený dokument. Jediná vada na kráse u PiLocu jsou občasné potíže s kompatibilitou s MacOS Hotsyncem, který se může projevit např. nefunkčností aplikace Adress Book v Palmovi. Pak nezbývá než využít češtinu od Red Grepu (Locale).

Obě češtiny jsou instalovatelné v tzv. "malé" i "velké" variantě. Tzn., že si můžete vybrat, jestli chcete počeštit celý systém + většinu vestavěných aplikací nebo jen instalovat českou znakovou sadu + rozpoznávání českého Graffiti.

Informace o stažení češtiny hledejte v sekci Download/Utility/Lokalizace.

[ Zpět nahoru ]

·  Odkazy na MujMAC.cz

Na známém serveru MujMAC.cz vyšel seriál Palm & Mac OS X.

[ Zpět nahoru ]

·  Přizpůsobení vzhledu Palm OS k MacOS

Doporučujeme prostudovat článek Oblečte svého palma do MacOS X! (1. část) a Oblečte svého palma do MacOS X! (2. část)

[ Zpět nahoru ]

·  Synchronizace a MacOS X

Je to stejné jako na PC, jen je potřeba mít zvlášť Palm Desktop pro MacOS X. Zde si můžete stáhnout aktuální verzi (nutno zvolit typ Palm OS přístroje a verzi Mac OS. Po instalaci HotSync manageru je možné deaktivovat conduity pro synchronizaci s Palm Desktopovými PIM aplikacemi a využít MacOS PIM aplikací iCal a Adress Book a to pomocí iSyncu. Bývají však potíže s češtinou a se zdvojováním položek, proto zprovoznění vyžaduje zkušenější uživatele. Doporučujeme provést upgrady jak MacOS X, tak i PIM aplikací a souvisejících systémových komponent (např. Bluetooth Firmware apod.). Vše je běžně dostupné např. na stánkách Apple.cz

[ Zpět nahoru ]

·  Treo 650 jako EDGE modem pro MacOS X

Podrobný návod s ofocenými obrazovkami najdete v tomto článku na serveru MujMac.cz.

[ Zpět nahoru ]

·  Volba kódování od Lokiho nefunguje

Tyto potíže se mohou objevit, pokud máte starou verzi Palm Desktopu pro MacOS X. Zde si můžete stáhnout aktuální verzi Palm Desktopu a zde aktuální verzi Volba kódování.

[ Zpět nahoru ]




Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412