Tipy - www.PalmHelp.cz
www.PalmHelp.cz Tipy a triky
Naše zkušenosti vám k dispozici



Kategorie: Hlavní -> Vestavěné aplikace

Otázky
·  Přestal fungovat Datebook (Diář)
·  Rozdílnost vestavěných aplikací od TT3/TE/Zire21 oproti starším modelům

Odpovědi
·  Přestal fungovat Datebook (Diář)

Zkuste použít utilitu dbScan na odstranění vadných záznamů v databázi. Pokud budete chtít použít funkci Remove All Delete Records, je vhodné nejprve provést deaktivaci rezidentních programů. To provedete tak, že bezprostředně po resetu přístroje podržíte během resetovacího procesu tlačítko pro směr [UP] (nahoru). Po odstranění starých záznamů pomocí zmíněné funkce Remove All Delete Records nezapoměňte znovu provést běžný reset!

Tento postup je nutno provést i po obnově databáze ze zálohy, následném restartu a zastavení spouštění palma na chybovém hlášení
datamgr.c, line:8898,
DmWrite:DmWriteCheck

[ Zpět nahoru ]

·  Rozdílnost vestavěných aplikací od TT3/TE/Zire21 oproti starším modelům

Základní ( vestavěné ) aplikace (PIM)

Za vestavěné aplikace se obvykle označují Kontakty, Kalendář, Poznámky a Úkoly. Dnes je v ROM přístrojů více programů (WebBrowser, VersaMail ), ale označení zůstalo.

Poprvé na T|T3 a T|E, později na Zire21, 31, 72 a T|T5 byla použita nová verze PIM. Používá nové databáze, nové conduity, proto je vždy při upgradu na takové PDA nainstalovat nejnovější desktop (doporučuje se vždy, ale zde je to bezpodmínečné). Kompatibilita například vizitek odesílaných přes infra apod. je stále zachována. Nové PIM obsahují:

- opakování úkolů
- barevné kategorie schůzek
- pole narozeniny v kontaktech
- tři adresy (doma, práce, ostatní ­ stejně jako v Outlooku)
- 2 pole pro instant messaging adresu
- 9 uživatelských polí
- více polí pro telefony/e-maily
- velikost poznámky max. 32 kb (původně 4 kb)


Synchronizaci nových PIM s Outlookem zajišťují na CD dodávané palmOne Outlook Conduits, stará verze Pocket Mirror nelze použít. Pokud zákazník chce použít Pocket Mirror, musí si koupit novou verzi (www.chapura.com).

Zire71 a Zire72 má navíc PIM upravené pro zobrazování obrázků v kontaktech.


Za dobu své existence jsou aplikace v zásadě bezproblémové a uživatelsky jednoduché. Největší problémy:

- Uživatel nevidí svá data ­ příčinou je zapnutý filtr v úkolech (priority, datum ), nebo vytvoření soukromého záznamu když jsou tyto záznamy skryté.
- Do poznámky nejde na desktopu uložit větší text (např. z Wordu) ­ velikost je omezena na 32kb, pro větší texty je třeba použít DocumentsToGo.
- U Kontaktu jde zadat pouze jedna adresa a i dalších prvků je méně ­ další se přidávají tlačítkem s ikonou +
- V aplikaci Kontakty nelze do vyhledávacího pole vepsat znaky s diakritikou. Je to vlastnost aplikace a zatím ji nelze odstranit. Řešením je zadat tentýž nebo v abecedě následný znak bez diakritiky a konkrétní záznam dohledat "ručně" (třídění položek funguje správně včetně české diakritiky).

[ Zpět nahoru ]




Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty




 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajů



PalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412