Tipy - www.PalmHelp.cz
www.PalmHelp.cz Tipy a triky
Naše zkušenosti vám k dispoziciKategorie: Hlavní -> Telefonní & komunikační aplikace

Otázky
·  Jak správně nainstalovat Operu Mini?
·  K čemu jsou telefonní ovladače?
·  Nastavení GMailu ve VersaMailu
·  Nastavení telefonních aplikací
·  Servisní kódy
·  Telefonní aplikace
·  VersaMail způsobuje samovolný reset přístroje

Odpovědi
·  Jak správně nainstalovat Operu Mini?

Nejprve je nutné nainstalovat poslední verzi Javy. Nevíte-li si rady, můžete využít našeho podrobného popisu instalace. Dále je potřeba stáhnout samotnou Operu Mini.

Do palmu následně nainstalujte soubor opera-mini-4.2.14912-advanced-cs.prc a z balíku Javy soubory J9JavaVMMidp20.prc a JavaVMCheck_enUS.prc (adresář PalmOS JVM 5.7.2/JVM/ARM4T). V Launcheru spusťte Prefs a úplně dole v kategorii Others najdete položku IBM Java VM - tapněte na ni. Z rozbalovacího menu vyberte Global preferences a zaškrtněte obě položky Use Double Buffering a Use high resolution coordinates.

Set Memory maximum nastavte na 8Mb a Sett Maximum Java Thread Stack Size na 32Kb. Klepněte na tlačítko [Done] vraťte se zpět do launcheru. Před vlastním spuštěním Opery mini doporučujeme ještě vyčistit DB cache programem DBFlush. V případě, že je Opera mini nadále nestabilní, můžete vyzkoušet starší verzi Javy 5.7.1.

[ Zpět nahoru ]

·  K čemu jsou telefonní ovladače?

Palm OS dnes rozlišuje dva základní způsoby připojení ­ k Internetu (pomocí mobilního telefonu, modemu apod.) a k mobilnímu telefonu (tzv. telefonní aplikace ­ přes infra, nebo Bluetooth).
Nejčastější chybou je domněnka, že k připojení na Internet přes mobilní telefon jsou potřeba ovladače na tento telefon. Není to pravda, ovladače jsou nutné pouze pro telefonní aplikace (viz dále), připojení k Internetu je stále nejspolehlivější nastavovat pomocí modemového skriptu, i když se jedná o GPRS a šlo by využít vytáčení přímo do telefonu za pomoci ovladače. Použitím skriptu se dá vyhnout problémům jako je ztišení reproduktoru u telefonů Ericsson a Sony Ericsson.

[ Zpět nahoru ]

·  Nastavení GMailu ve VersaMailu

Na toto téma vyšel užitečný článek na blogu palmista.blogspot.com.

[ Zpět nahoru ]

·  Nastavení telefonních aplikací

V Prefs/Connection nastavit připojení, které se bude používat pro telefonní aplikace: Vytvořit nové připojení ­ connect to phone, via IR/BT (podle telefonu), v případě BT vybrat zařízení ze spárovaných, případně nově spárovat, nakonec vybrat model (zobrazují se modely, pro které jsou ovladače).
Toto nastavení není třeba provádět pokud je již automaticky přednastaveno (jednotlivé modely se liší), doplnit je třeba pouze jméno BT zařízení (při připojení přes infra není třeba dělat nic).

Po nastavení připojení stačí jej vybrat v Prefs/Phone a případně otestovat.

S takto nastaveným Palmem lze přijímat a odesílat SMS a vytáčet čísla přímo z Kontaktů.

[ Zpět nahoru ]

·  Servisní kódy

Pro zadávání těchto kódů (tzv. hash codes) je zapotřebí se nejprve přepnout do telefonní aplikace pomocí klávesy s ikonkou tefonního sluchátka (u Trea 650 zelená) nebo potvrdit dial na displeji. Před každým kódem je nutné zadat znaky #* a po zadání kódu stisknout opět tlačítko s ikonkou telefonního sluchátka (pro odeslání kódu). Pokud byste náhodou používali nikoliv GSM, ale CDMA model trea, je nutné namísto křížku s hvězdičkou zadat dva křížky (##).

POZOR! Pokusování s těmito kódy může vést ke ztrátě dat, popř. k jiným potížím. Je tedy plně na vaše riziko! Nyní již tedy samotné kódy a popis jejich funkcí:377: Zobrazí název aplikace, která způsobila poslední pád systému včetně data a přesného času, kdy se tak stato. Nechybí typ a číslo systémové chyby.633: Vypne telefonní část.

786: Celková doba aktivní GSM části - tzn. hovorový čas (Life of the Phone), verze softwaru a další informace.

8778: Přepne "software download" (on/off).

7277633: Vypne passthrough (až někdo zjistí, co to je, ať nám dá vědět ;-))

744625: Změří úroveň signálu.

83843733: Přepne teathered mód (?).

88722366 nebo 28722366 nebo 798722366: Zapnutí trasování. (POZOR! Může vyvolat soft reset).

887223633 nebo 287223633 nebo 7987223633: Vypnutí trasování.


Z klasických servisních kódů společných pro všechny GSM telefony si připomeňme alespoň tyto:

*#06#: Zobrazí IMEI.

##002#: Zruší veškerá přesměrování.

##004#: Zruší veškerá podmíněná přesměrování.

**21*+420602999999#: přesměrování všech příchozích hovorů do hlasové schránky (v tomto případě pro uživatele síte Eurotel).

*#31#: Zjistí stav zobrazení/nezobrazení čísla volanému.

[ Zpět nahoru ]

·  Telefonní aplikace

Jsou součástí systému většiny modelů (nemá je např. T|C, T|E je třeba je nainstalovat z CD). Jedná se o:
- aplikaci SMS
- aplikaci Dialer s podporou vytáčení pro Kalendář a podobné aplikace (vytáčení čísel)
- panel preferencí Phone
- u starších modelů PhoneLink, u Zire72 a T|T5 Bluetooth Manager pro jednoduché nastavování připojení

V ROM přístrojů najde uživatel ovladače pro některé (u nás zároveň nejčastější manažerské) telefony. Další ovladače se dají stáhnout z internetu jako součást Phone Link Updateru (Hledejte v sekci downloads Phone Link Updater ). Součástí ZIP balíku jsou mimo sw pro Phone Link i ovladače (jméno vždy jako telefon). Pokud není ovladač pro konkrétní typ telefonu, lze použít pro podobný telefon nebo v největší nouzi Standard GSM driver . Základní funkce (vytáčení) mohou fungovat, problémy nastanou například se stahováním SMS z interní paměti ­ respektive se vším co je pro výrobce či model specifické.

[ Zpět nahoru ]

·  VersaMail způsobuje samovolný reset přístroje

Jedno z možných řešení lze nastudovat v článku Resuscitace aneb když padá VersaMail.

[ Zpět nahoru ]
Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412