Motorola kupuje Symbol Technologies - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Motorola kupuje Symbol Technologies

Autor: nexus6 - 26.09.2006, 2251 čtenářů


Ekonomické informace V úterý oznámily společnosti Motorola a Symbol Technologies dohodu, na jejímž základě Motorola získá kompletní kontrolu nad společností Symbol. A proč tento fakt zajímá nás? Jednoduše proto, že Symbol Technologies je jedním z mála aktivních vlastníků licence na Palm OS. A že jste o něm nikdy neslyšeli? Jak by také ano - firma se totiž soustředí na oblast průmyslových handheldů. Pojďme se podívat na detaily transakce a také si alespoň stručně představme portfolio firmy.

Celá tato legrace, tedy nákup všech volně dostupných akcií společnosti Symbol, má hodnotu zhruba 3,9 miliardy dolarů. Motorola tak získá plnou kontrolu nad Symbolem a ten se stane její dceřinou společností.

Motorola ale neplánuje žádné dramatické změny v dosavadním fungování. Novou akvizicí naopak hodlá dále posílit její stávající pozici. Symbol by se měl stát jádrem "enterprise group", tedy skupiny, která se u Motoroly soustředí na podnikovou a průmyslovou klientelu. Je to vcelku logický krok, protože Symbol je jedním z nejvýznamnějších hráčů na poli průmyslových handheldů, terminálů, zařízení pro mobilní sběr dat, čteček čárových kódů nebo RFID čipů, platebních systémů a podobně. Symbol je také velmi dobře finančně zajištěná společnost; ke 30. červnu disponoval hotovostí okolo 200 milionů dolarů. Nejde tedy o žádnou svatbu z nutnosti, spojuje se silný hráč s ještě silnějším. Motorola touto transakcí výrazně posílí svoji pozici v oblasti průmyslových aplikací mobilních zařízení, Symbol naopak získá podstatně lepší přístup k moderním technologiím a také širší klientele.

Portofolio Symbol Technologies je velice široké. Najdeme v něm klasické čtečky kódů, platební terminály, průmyslové handheldy a podobně. Řešení bývají postavena na různých systémech, mnohdy proprietálních, ale obzvláště v kategorii průmyslových handheldů a zařízení ke sběru dat se setkáváme i s řešeními, která využívají výhody standardních operačních systémů. Převládá sice Windows CE a Windows Mobile, Symbol ale nabízí i dvě řady přístrojů s Palm OS.


Palm III se stal konstrukčním základem Palm OS řady Symbolu


Řada SPT1550 vyvolává nostalgické vzpomínky na Palm III, z něhož konstrukčně vychází. Pro obyčejného uživatele tedy tento přístroj nebude nikterak lukrativní, protože Palm OS 4, 33MHz procesor Motorola DragonBall, 8 MB RAM a 4 MB ROM dnes opravdu již nikoho neohromí. Rovněž displej si zachovává parametry svého vzoru; je tedy černobílý s rozlišením 160 x 160 pixelů. Pro cílovou klientelu je ale podstatně důležitější přítomnost čtečky čárových kódů, dotykový displej, robustní konstrukce a dlouhá výdrž na baterie. Evidence skladových zásob, distribuce zboží k zákazníkovi, příjem a výdej reklamací, to vše se s použitím SPT1550 a jeho speciální softwarové výbavy stává jednodušším a příjemnějším.


Modely řady SPT1550 silně připomínají Palm III


Řada SPT1800 je postavena na stejném technickém základu, zůstává tedy černobílý displej, procesor DragonBall, kapacitu RAM paměti lze případně rozšířit na 16 MB. SPT1800 ale přidává pár ovládacích tlačítek navíc, na čárové kódy si umí i posvítit, takže není problém s jejich rozeznáváním za téměř jakýchkoli světelných podmínek a hlavně tato řada disponuje podporou bezdrátové technologie Wi-Fi. Vhod jistě přijde také bytelnější konstrukce, která umožňuje přístroj používat i v drsnějších podmínkách.


Řada SPT1800 je odolnější a disponuje Wi-Fi


Při průmyslovém použití jistě nebude vadit vyšší hmotnost obou přístrojů, důraz je zde kladen především na funkčnost a kvalitu konstrukce. Zaměstnavatelé totiž jistě vědí, že se terénní pracovníci ke svěřeným přístrojům jistě ne vždy chovají jako v rukavičkách. Řada Palm OS přístrojů nepatří mezi technické výkřiky, ale v přijatelné cenové hladině zastane mnoho úkolů, které by jinak pracovníci museli dělat zdlouhavě ručně.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Ekonomické informace
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Ekonomické informace:
Palm zatím neplánuje návrat k zisku


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 3.8
Účastníků: 5

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Ekonomické informace

"Motorola kupuje Symbol Technologies" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412