Nový Palm OS smartphone představen - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Nový Palm OS smartphone představen

Autor: nexus6 - 20.09.2006, 1512 čtenářů


Hardware a příslušenství Pachatelem tentokrát není samotný Palm, ale firma GSPDA, jejíž model Xplore M68 jsme měli možnost orecenzovat. Na podrobné informace je výrobce zatím skoupý, ale vzhledem k našim zkušenostem s předchozím modelem vám můžeme nabídnout detailnější pohled na tuto novinku.

Nově představený Xplore M70 totiž není novinkou nijak zásadní a převratnou. V předběžných specifikacích přístroje nenajdete žádnou zásadní odlišnost či vylepšení oproti námi recenzovanému modelu M68. Naopak - M70 trochu přibral, ale s rozměry 109 x 50 x 23,7 mm stále patří mezi malé smarphony. Na hmotnosti jsou to 4 gramy navíc, v kapse jich tak majitel ucítí 131.


Xplore M68 alias Hagenuk S200 - předchůdce představované novinky


Tento drobný nárůst hmotnostních a velikostních parametrů má na svědomí především nový design telefonu. K dispozici zatím máme pouze jednu oficiální fotografii přístroje z čelního pohledu. I z té se dá usoudit, že je čelní plocha podstatně plošší než u M68 a designově je poplatná současnému trendu. Podobných mobilů je mnoho, M70 si snadno spletete s mnoha smartphony s Windows Mobile nebo třeba s produkty Sony Ericssonu. Podle obrázků z manuálu, který dal výrobce na svých stránkách k dispozici, to navíc vypadá, že krom čelní strany se v designu přístroje nic nezměnilo.

Doposud známé technické specifikace novinky se s M68 shodují tak, jako kdyby byly psané přes kopírák. Xplore M70 je tedy triální (900 / 1800 / 1900 MHz) telefon postavený na Palm OS 5.4 Garnet. Displej zůstává stejný jako u M68; tedy s rozlišením 176 x 220 pixelů. Budoucí majitelé se tedy pravděpodobně mohou těšit na skvělou čitelnost na slunci a slušnou kompatibilitu s mnoha aplikacemi, celkově ale rozlišení nevzbuzuje žádné nadšení. S okolním světem dovede M70 komunikovat pomocí infraportu, Bluetooth, nebo připojením USB kabelem, zůstává i rozšiřitelnost SD kartami, která opět jen potvrzuje, že nejde o kompletně nový přístroj. Výrobci smartphonů podobné kategorie se již dávno přiklonili k podpoře pouze menších formátů karet.


Zatím jediné oficiální foto Xploru M70


Drobné novinky ve specifikacích přeci jenom najdeme. Standardně byla přidána podpora rozpoznávání písma psaním po celé ploše displeje, nově také M70 podporuje technologii Push E-mail, která je v dnešní době velmi důležitá pro firemní klientelu. Jenže detaily zatím chybí, ani manuál žádné novinky nepřináší. Zdá se, že jde jen o narychlo předělanou příručku k modelu M68. A tak jakýkoliv popis podpory Push E-mail technologie chybí a můžeme se tedy jen domnívat, že M70 bude vybaven vylepšenou verzí aplikace Versa Mail s podporou technologie BlackBerry.

Pokud se potvrdí naše domněnky a M70 bude jen lehce přepracovanou verzí Xploru M68, uživatelé nebudou nadšeni z multimediálních schopností přístroje. Vestavěný megapixelový fotoaparát i přehrávač MP3 nedosahovaly u M68 zdaleka ani průměrných kvalit, u M70 můžeme jen doufat, že výrobce zapracoval na jejich zdokonalení. Naopak dopředu nepochybujeme o konstrukční kvalitě přístroje, kterou jsme si měli možnost ověřit již u předchozího modelu.

Ověřit si vlastnosti novinky bude asi docela problematické, neboť jako obvykle tento produkt míří hlavně na asijské trhy. O jeho případném uvedení na trhu americkém či evropském se výrobce zatím nezmiňuje. Ostatně i předchůdce M68 se do Evropy dostal jen díky tomu, že jej přejmenovaný na "S200" zařadila do své nabídky německá společnost Hagenuk.Obrázky přístroje z manuálu - oproti M68 žádná výrazná změna


Pokud by se tento model přeci jenom do našich končin dostal, mohlo by být docela zajímavé sledovat jeho souboj s chystaným low-endovým Treem. Hlavním rozhodujícím faktorem by tu totiž nemusela být jen cena. Naopak, ve stejné cenové kategorii by se mohly utkat dva naprosto odlišné přístroje. Výrobce zatím sice informace o předpokládané ceně novinky nevydal, ale nelze se domnívat, že by chtěl konkurovat špičkovým zařízením. Jakmile budou ohledně M70 k dispozici nějaké nové zajímavé údaje, budeme vás informovat.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Hardware a příslušenství
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Hardware a příslušenství:
Megarecenze Palm Treo 750v (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hardware a příslušenstvíInformace a oznámení

"Nový Palm OS smartphone představen" | Přihlásit/Registrovat | 2 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Nový Palm OS smartphone představen (Hodnocení: 1)
Od: lemik (email je skrytý) - 20.09.2006
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.lemik.info
M68 se prodava/prodavala v Italii, dokonce po prepoctu kurzu to byla velmi pekna cena. Skoda, ze se k nam nedostal. BTW, ptal jsem se vyrobce, zda by byla moznost to poslat postou, ale odkazali me na svuj shop v Hong Kong, coz je trochy z ruky, ale rekli mi, kdy maji otevreno a na ktere adrese tam sidli.
Re: Nový Palm OS smartphone představen (Hodnocení: 1)
Od: nexus6 (email je skrytý) - 20.09.2006
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=24
 
No, sehnat M68, potazmo Hagenuk S200 neni zas takovy problem a dneska by se to melo podarit v cene kolem 5ti tisic. S M70 to ale bude asi podstatne horsi, zatim to nevypada, ze by se vyrobce chystal prodavat jej jinde nez v Asii...

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412