Palmknihy po prázdninách - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Palmknihy po prázdninách

Autor: mbodlak - 14.09.2006, 1507 čtenářů


Elektronické knihy Palmknihy měly prázdniny - a co vy? Odpočinutí? Plní elánu? I přes prázdninové měsíce jsme ale poctivě zásobovali případné zájemce novými knihami, takže si uděláme malou rekapitulaci zajímavých přírůstků od posledního shrnutí.Klasika

Začneme třikrát dobrodužně: Karel May nám zase po indiánsku přivádí na scénu rudého gentlemana i pár jiných postav, ať to není tak fádní: Vinnetou 1, Vinnetou 2, Abraham Lincoln, Blizzard a nakonec Zpívající voda; další dobrodruh Jules Verne se pochlubí Cestou kolem světa za osmdesát dní, Hvězdou Jihu a Patnáctiletým kapitánem; a silnou trojku uzavírá Sir Arthur Conan Doyle a jeho detektivky Zlatý skřipec, Zmizelý hráč ragby, Opatské sídlo a Druhá skvrna.

Všichni tito pánové odpovídají zaběhnutému pojetí klasika a klasiky - jsou už nějakou dobu po smrti a jejich díla se stále ještě vydávají a čtou a asi se s nimi setká každý - s prvními dvěma spíše v dětství, se třetím pánem pak zase nejspíš později.

Pak tu ovšem máme něco "navíc" - Tryzna Bělohorská od Václava Beneše Třebízského jako historický román, a nadčasová Rozprava o metodě (René Descartes) výčet uzavírá.

Léto je ovšem čas bezstarostnosti a jejím výrazem budiž...

Humor

Ostravák pořád ještě bloguje - Ostravák bloguje 16 a Ostravák bloguje 17. Druhý "seriál" je taky ze života a píše jej Jiří Charvát - Láska je pes, Hergot a Kg.

Pak tu ovšem máme i dva solitéry - Jiřího Kimlu a povídku Hovno a Petra Ch. Dorazila a Hero of the Day - ta je moc pěkná, lhát se nemá a kdo to neví... no on na to jednou přijde každý, jde jenom o to, za jakou cenu.

Je zajímavé, že lidé se smyslem pro humor mívají i velkou fantazii, a tak v dnešní době často čtou i...

Fantasy a sci-fi

Např. já mám rád humor i knihy Ondreja Trepáče (jemuž se předem omlouvám za možná špatné skloňování jeho jména) - Conanov hrob, Conan a neviditeåný, Conan a pani prsteňov a nakonec Conanov poklad. Nejsem si jistý, jestli to je chronologicky - ale asi ne. Ostatně nejlépe to zjistíte sami.

Další téměř kmenová autorka Hanina Veselá má tentokrát pro vás Růžový město.

Nakonec nový přírůstek do Zlatého fondu Palmknih - Petr Albl a Strom na konci světa. O čem to je, vám neřeknu, musíte si to přečíst sami. (Mimochodem, např. u této knihy jsou čtenářské komentáře, které vám pomohou zjistit, jestli by se vám ta kniha líbila nebo ne. Pokud sami narazíte na knihu, která vás osloví - nebo třeba i naštve - napiště sami nějaký komentář a pomozte jiným! Díky.)

Jenže jsou i knihy, které se tak nějak špatně zařazují, nebo si zaslouží extra pozornost; říkejme jim...

Různé

Tak například Jaroslav Hutka je příliš současný a vyjadřuje se k aktuálním okoličnostojičnostem a to se u nás nenosí, jeho pohled na Volby budiž prvním různým příspěvkem.

Od Miroslava Jandovského jste si už taky mohli něco přečíst, takže Symposion ani nemusím nějak zvlášť doporučovat, kdo zná, přečte si, kdo nezná... koneckonců nikdy není pozdě začít.

No a protože k létu jaksi patří cestování, tak cestopisem uzavřu i tento přehled - Karel Tržil byl na cestách za nás a přivezl Střípky z Filipín, takže kdo tam nechcete nebo nemůžete a zajímá vás to tam, zde máte šanci.

Samozřejmě jsme toho zveřejnili více, toto je jenom takříkajíc "výběr z hroznů", ale to už se rozumí samo sebou, že sem nemůžu psát o všem, protože to už bych vás připravil o tu radost, když se vám podaří něco si na Palmknihách najít - a ze zkušenosti vím, že pocit z nalezení dobrého čtiva je velmi příjemným doplňkem pocitu z dobrého čtiva jako takového.

Howgh, dopsal jsem.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Elektronické knihy
· Další články od autora mbodlak


Nejčtenější článek na téma Elektronické knihy:
eKnihy pro tento měsíc - nabídka čtecích programů (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.75
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Elektronické knihy

"Palmknihy po prázdninách" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412