GrxView Lite - malý machr na JPGčka - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 GrxView Lite - malý machr na JPGčka

Autor: nox - 05.09.2006, 2820 čtenářů


Software Pokud sháníte nějaký malý a šikovný prohlížeč obrázků pro váš palm, pak může být GrxView Lite, tím co hledáte. Nemá sice nijak velké množství funkcí, ale to co umí, umí dobře.Program je šířen jako freeware a v paměti palmu zabere 277 kB. Stáhnout si jej můžete zdarma v sekci download. Tato verze bohužel podporuje jen obrázky ve formátu JPG. Pokud chcete používat i jiné (GIF, PNG, BMP, WBMP, PCX, TIFF a DjVu), musíte si zakoupit některou z vyšších verzí jako GrxView (za 14,95 $) nebo GrxView Pro (za 24,95 $). Toto omezení však nemusí příliš vadit, neboť obrázky, které chcete nosit trvale v palmu, je stejně lépe překonvertovat do rozlišení shodného s vaším displejem a digitální fotoaparáty produkují obrázky většinou právě v tomto formátu. Takže větší plochu displeje palmu můžete na prohlížení fotek použít bez obav, stačí pouze přehodit paměťovou kartu. V celém programu se lze pohodlně pohybovat D-padem, což je oproti asi největšímu konkurentovi JPGView s jeho zmateným ovládáním značná výhoda.Dostupné obrázky je možno zobrazit ve 4 módech, které si můžete prohlédnout na následujících screenshotech. Je jasné že u těch s náhledy trvá jejich načtení trochu déle.

Z nastavení programu stojí za zmínku zejména fonty. Na prakticky každý zobrazený text je možné vybrat jednu ze 6 velikostí písma, což přispívá k přehlednosti zobrazovaných dat. O každém souboru je také možné si zobrazit základní informace jako rozlišení, počet barev atd.Po vybrání obrázku D-padem nebo stylusem se tento zobrazí na celý displej. Pokud chcete aktivovat nabídku s editačními funkcemi, musíte stisknout dvojitou oranžovou šipku v pravé dolní části displeje. Zde najdete několik tlačítek, kterými můžete obrázek otočit, přiblížit či oddálit nebo roztáhnout v určitém směru. Tyto změny probíhají pouze na displeji a tak není možné například pootočený obrázek uložit, což by se mohlo hodit například na editaci fotek.Sympatickou vlastností je, že program podporuje všechna používaná rozlišení displeje - 160x160, 320x320 a 320x480 v režimu portrait i landscape. Majitel jakéhokoliv přístroje s Palm OS tak nemusí být zklamán.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora nox


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"GrxView Lite - malý machr na JPGčka" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: GrxView Lite - malý machr na JPGčka (Hodnocení: 1)
Od: Mareka (email je skrytý) - 05.09.2006
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Neznate nejaky program (i placeny) ktery umi spolehlive udelat Resize JPG (zmenu velikosti fotky - kdyz ji chci odeslat napr. na mobil jako MMS)? Napr. u Resco Photo Viewer uvadi ze to umi ale nejni to pravda....
Re: GrxView Lite - malý machr na JPGčka (Hodnocení: 1)
Od: nox (email je skrytý) - 05.09.2006
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=31
 
No umi to v clanku zminovany JPGView - http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownloaddetails&lid=169 Ale jen v urcitem pomeru, napriklad 1:2, 4, 8. Jinak zadny takovy bohuzel neznam.
Re: GrxView Lite - malý machr na JPGčka (Hodnocení: 1)
Od: vrty (vrty@seznam.cz) - 11.09.2006
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://chalooopka.unas.cz/palm
 
JPGView je děsně pomalý, to už je lepší si z fotky v Resco view udělat třeba jen výřez...

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412