Palm uvádí nové Treo 700wx - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Palm uvádí nové Treo 700wx

Autor: nexus6 - 04.09.2006, 1554 čtenářů


Hardware a příslušenství Včera, tedy pro nás poněkud netradičně v neděli, uvedl Palm na americkém trhu nový model Palm Treo 700wx. V praxi se však nejedná o nic jiného, než mírně upravený model Treo 700w, který se již nějakou dobu prodává u operátora Verizon Wireless.

Včera uvedená verze je pro změnu určena pro operátora Sprint. Ten stejně jako Verizon v USA mimo jiné provozuje síť CDMA EV-DO, takže změna se nekoná ani v podporovaných sítích. Jak již napovídá název telefonu, stejný zůstává také operační systém, tedy Windows Mobile 5.0. Dokonce ani na stránkách výrobce nenajdete ve specifikacích zdánlivě jediný rozdíl, oba telefonu jsou tu uváděny spolu (nad možností příliš velkých rozdílů jsme pochybovali již před týdnem).

Při bližším zkoumání tak pouze zjistíme, že verze wx pro operátora Sprint obsahuje v balení stereo headset, kdežto zákazníci Verizonu si jej musí dokoupit nebo si koupit redukci z mini-jack konektoru na vlastní sluchátka. Co ovšem ve specifikacích nenajdeme, je fakt, že Treo 700wx má oproti stájovému kolegovi s osamělým dvojvé v označení více volné paměti k běhu aplikací. Oba telefony sice disponují 128 MB NVFS paměti, z ní je ale jen 60 MB přístupných uživateli. Pro běh aplikací je u varianty 700w vyhrazeno pouhých 25 MB, kdežto 700wx by mělo disponovat až 57 MB. Některé zdroje uvádějí, že po resetu je volných 48 MB.

Ostatní výbava zůstává stejná; tedy 312MHz procesor, displej s rozlišením 240 x 240 pixelů, Bluetooth 1.2, 1,3 megapixelový fotoaparát, SDIO slot a podobně. Nezměněná je rovněž hmotnost; zůstává tedy na 180 gramech. Nepotvrdily se tak původní dohady, které spekulovaly o tom, že by Treo 700wx mohlo mít vestavěný GPS modul.V softwarové oblasti nalezneme také pár rozdílů. Především Sprint narozdíl od Verizonu neblokuje Dial-up-networking profil, takže lze Treo 700wx použít jako modem k připojení k Internetu z počítače. Vylepšený model také obsahuje microsoftí AKU2 Microsoft Security and Messaging Feature Pack, což znamená podporu Direct Push e-mailu při použití mail serveru s Microsoft Exchange 2003 a opravu několika chyb. K novému Treu je také přibalen Google Mobile Messaging paket, je to ale tak trochu danajský dar, protože za použití této služby je nutno platit.

V podstatě se tedy Treo 700wx nijak neodlišuje od 700w. Můžeme jen doufat, že Palm takto nenápadně nezačíná trend nechvalně známých "íčkových" modelů, které tak proslavila Nokia. Ta prostě po čase přidá drobná, ale přesto mnohdy užitečná vylepšení, která dovedou zmrazit úsměv na tváři současným vlastníkům staršího modelu. Doufejme tak, že jde opravdu jen o úpravy, které souvisí více se specifiky jednotlivých operátorů v USA, než o začínající běžnou praxi.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Hardware a příslušenství
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Hardware a příslušenství:
Megarecenze Palm Treo 750v (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.2
Účastníků: 5

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hardware a příslušenstvíInformace a oznámení

"Palm uvádí nové Treo 700wx" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Palm uvádí nové Treo 700wx (Hodnocení: 1)
Od: mhejpetr (email je skrytý) - 04.09.2006
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Hmmm. Takove Treo necht si Palm strci za klobouk. Evropska verze Trea 700P nebude ?

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412