Super Names manuál (3. část) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Super Names manuál (3. část)

Autor: Badel - 21.06.2006, 1701 čtenářů


Software O Super Names jsme poprvé přinesli informaci v článku Nejpodceňovanější aplikace pro Palm OS, jehož název napovídá, že se jedná o produkt, který si zaslouží vaší zvýšenou pozornost... Dnes si povíme něco o jednotlivých zobrazovaných ovládacích prvcích a editačních komponentách.
2.2 Seznam

Okno Seznam (List) se používá pro prohlížení karet jmen a informací o kontaktech (viz obrázek):

Následující tabulka vysvětluje každý ze základních ovládacích prvků Seznamu:

Ovládací prvekÚčel / AkceKomentář
Lišta v záhlaví (Title Bar). Klikněte na Names pro vstup do menu voleb. Číslo v závorce ukazuje počet karet jmen v právě vybrané kategorii.
Tlačítka lišty záhlaví (Title Bar Buttons). Klikněte na tlačítka na liště v záhlaví pro rychlé zadání příkazů bez používání výběru z roletového menu.Přečtěte sekci 5.1, Používání tlačítek pruhu záhlaví.
Aktuální kategorie (Current Category).Selektor ukazuje aktuální kategorii. Klikněte pro výběr různých kategorií.
Záložka složky (Folder Tabs).Kliknutím na záložky složky se můžete rychle přepínat mezi kategoriemi.Záložka složky aktuálně vybrané kategorie je zobrazena tučně.
Ovládací lišta (Control Bar).Použijte ovládací lištu pro výběr, seskupování a změnu velikosti informací v seznamu karet jmen. Přečtěte sekci 5.2, Používání ovládací lišty.
Mini zobrazení (Mini View).Toto je menší verze okna zobrazení. Klikněte na jakékoliv políčko v Mini View pro jeho editaci.
Táhlo mini zobrazení (Mini View Handle). Posuňte táhlo pro změnu velikosti Mini View. Přetáhněte jej na spodek obrazovky pro skrytí Mini View.
Tlačítko [New].Klikněte pro vytvoření nové karty kontaktu.
Tlačítko [Clear].Klikněte pro vymazání textu ve vyhledávacím rámečku.Vložte charakter pro backspace v oblasti Graffiti pro smazání celého vyhledávacího rámečku.
Vyhledávací rámeček (Search Box).Vykonává základní, filtrované či full-textové vyhledávání karty kontaktů. Přečtěte si sekci 5.4, Užívání vyhledávacího rámečku (Using the Search Box)
Výběr filtru (Filter Selector).Vyberte Go To pro základní vyhledávání. Vyberte název položky (field name) pro filtrované vyhledávání. Vyberte Text pro full-textové vyhledávání.
Seznam karet kontaktů (Name Card List).Klikněte na položku pro zobrazení celého jména karty ve View.
Záložky A-Z (A-Z Tabs).Klikáním na záložky se můžete přepínat mezi různými abecedními sekcemi seznamu karet kontaktů.A-Z záložka aktuální abecední sekce se zobrazí tučně.
Tabulka: Komponenty okna Seznam (List Window Components).2.3. Zobrazení (The View)

Okno View se užívá pro zobrazování či editaci plných detailů karty jmen (obrázek níže).Následující tabulka vysvětluje každou z komponent View:

KomponentaUžitíKomentář
Lišta v záhlaví (Title Bar).Klikněte na View pro vstup do výběrového menu.
Size Button.Klikněte pro přizpůsobení velikosti textu.
Recent Names.Klikněte pro zobrazení roletového seznamu nedávno zobrazených karet jmen. Vyberte položku ze seznamu pro zobrazení ve View.
Private Status.Ikonka zamčeného visacího zámku značí, že karta jména je soukromá. Ikonka odemčeného visacího zámku značí, že karta jména není soukromá. Klikněte na ikonku pro změnu statusu soukromí. Přečtěte Sekci 6, Používání bezpečnostních funkcí (Using Security Features).
Add Associated Item.Klikněte na toto tlačítko pro spojení karty jména s položkou udržovanou jinou aplikací. Roletové menu ukáže dostupné aplikace. Vestavěný Datebook a To-Do List se v roletovém menu objeví vždy, pro možnost spojení karet jmen se schůzkami a úkoly. Další aplikace mohou přidávat položky do vyskakujícího seznamu.Přečtěte Sekci 4.1, Připojování karty kontaktů ke schůzkám (Linking a Name Card to an Appointment) a Sekci 4.2, Připojování karty kontaktů k To-Do položkám (Linking a Name Card to a To-Do Item).
Links Button.Kliknutím na toto tlačítko vyskočí menu linků pro zápis. Toto menu vám umožní vytvořit nové "linky" a také zobrazit všechny položky spojené se záznamem.
Record Category.Ukáže kategorii, ve které je vyplněna karta kontaktu. Klikněte a vyberte různé kategorie pro přeřazení karty.Přečtěte Sekci 5.5, Používání kategorií karet kontaktů (Using Name Card Categories).
Record Name.Toto je jméno kontaktu. Pokud není uvedeno křestní jméno ani příjmení, zobrazí se jméno společnosti.
Phone Numbers.Klikněte na telefonní číslo pro jeho editaci na obrazovce editování položky ve Phones & E-Mail Addresses. Klikněte na ikonku telefonu pro vytočení čísla, pokud váš Palm OS handheld podporuje telefonní vytáčení.Přečtěte sekci 3.3.4, Telefonní čísla & e-mailové adresy (Phones & E-Mail Addresses).
E-mail Address.Klikněte na e-mailovou adresu pro její editaci na obrazovce editování položky Phones & E-Mail Addresses.
Add Button.Klikněte pro zobrazení vyskakovacího seznamu položek, které mohou být přidány k záznamu.
Backspace Button.Klikněte pro odstranění posledního znaku vloženého do vyhledávacího okénka.Vložte znak pro backspace v oblasti Graffiti pro smazání celého obsahu vyhledávacího rámečku.
Search Box.Vložte prvních pár písmen jména pro přepnutí na jinou kartu kontaktu.Přečtěte Sekci 5.4.1, Základní vyhledávání (Doing a Basic Search).
Address.Toto je adresa přičleněná ke kontaktu. První adresa je vložena do standardního pole. Do přídavných polí může být vloženo neomezené množství adres.
Company.Toto je společnost nebo organizace, přičleněná ke kontaktu.

Tabulka: Zobrazení komponentů okna (View Window Components).


Pokračování článku:
Super Names manuál (4. část)
Super Names manuál (5. část)
Super Names manuál (6. část)
Super Names manuál (7. část)
Super Names manuál (8. část)
Super Names manuál (9. část)
Super Names manuál (10. část)
Super Names manuál (11. část)
Super Names manuál (12. část)
Předchozí části článku:
Super Names manuál (2. část)
Super Names manuál (1. část)
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Badel


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.75
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Super Names manuál (3. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412