Slavná Wikipedia na palmu - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Slavná Wikipedia na palmu

Autor: Badel - 16.03.2006, 1673 čtenářů


Software Úžasná mnohojazyčná otevřená internetová encyklopedia, která v anglické mutaci obsahuje již více 1 000 000 výrazů a která je navíc zcela zdarma, dorazila i na palmy.

Quickipedia for Palm OS v.1.01 je aplikace od skvělého softwarového Palm OS producenta - společnosti Stand Alone software, Inc. Jedná se vlastně o kapesního klienta pro Palm OS zařízení umožňujícího přístup ke slavné on-line encyklopedii Wikipedia. Z pricipu této nekomerční služby vyplývá, že k nekonečné studnici vědomostí můžete zcela svobodně přistupovat z jakéhokoliv Palm OS webového prohlížeče (např. Blazer). Praktická využitelnost takovéhoto způsobu vyhledávání informací na Wikipedii je však prakticky nulová kvůli nevhodnému formátování stránek. Aplikace Quickipedia tento problém elegantně řeší tím, že nabízí speciálně uzpůsobený prohlížeč, který umí uživatelské dotazy vyhledávat přímo na Wikipedii a v přehledné formě včetně aktivních linků je zobrazit na displeji Palm OS. Dohledání nabídky možných hesel včetně natažení podrobností ke konkrétnímu linku je při GPRS spojení poměrně svižné. Celé prostředí je uzpůsobeno pro efektivní vyhledávání včetně historie dříve hledaných slov. Software neoplývá žádnými komplikovanými funkcemi ani mimořádným grafickým zpracováním, ale to vše je v tomto případě spíše přínosem. Quickipedia se především snaží dostát svému jménu: rychlý přístup k Wikipedii a nutno uznat, že se jí to daří. Aplikace stojí 14,95$, což je vzhledem k její užitečnosti velmi rozumná cena (za tento poplatek získáváte de facto doživotní mobilní přístup nejrozsáhlejší encyklopedii na světě). Jediné, co zamrzí, je omezení aplikace jen na anglickou mutaci. Česká sice neobsahuje tolik hesel, ale jejich množství se stále utěšeně rozrůstá a našince by jistě lákala ještě mnohem více.Český projekt Wikipedia najdete na odkazu cs.wikipedia.org a sami se můžete přesvědčit, že zde najdete informace ze všech oblastí lidského poznání. V sekci "Operační systémy" nechybí ani heslo Palm OS a nás těší, že zde vedle domovských stránek společnosti Palm Inc. najdete i link na portál PalmHelp.cz.
Za české koruny můžete aplikaci objednávat zde (uveďte název požadovaného titulu). 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Badel


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.6
Účastníků: 5

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Slavná Wikipedia na palmu" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412