RepliGo manuál (1. část) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 RepliGo manuál (1. část)

Autor: nexus6 - 18.01.2006, 5481 čtenářů


Software RepliGo je jednou z nejužitečnějších aplikací pro práci s dokumety vůbec. Nenabízí sice jejich editaci ani vlastní tvorbu, ale jakožto pouhý prohlížeč se může pochlubit specifickými výhodami, které jeho uplatnění podstatně rozšiřují. V konečném důsledku může být pro značnou část uživatelů RepliGo lepším řešením než DocumentsToGo.


(O RepliGo jsme již také přinesli článek Jak dostat pohodlně, jednoduše a s českými znaky dokument do palmu?).


DocumentsToGo jsou totiž určené pro práci s klasickými formáty dokumentů, ať už textovými nebo s tabulkami a jejich síla spočívá především ve schopnosti otevírat a editovat MS-Office dokumenty přímo bez jejich předchozí konverze na stolním počítači. Ve své nejnovější verzi dovolí i prohlížení obrázků a práci s prezentacemi v PowerPointu a otevírání populárního formátu Adobe Acrobat PDF. Avšak pro toho, kdo své dokumenty na cestách nepotřebuje měnit a ani předchozí konverze na stolním PC není problémem, může RepliGo shledat daleko lepší volbou! Toto řešení se ve své desktopové části chová jako virtuální tiskárna, přičemž výstupním tiskovým materiálem není papír, ale displej PDA. Výhoda je nasnadě - vytisknout lze prakticky cokoliv, takže se není nutno omezovat pouze na textové dokumenty a tabulky. Takto "vytisknout" můžete opravdu cokoli, ať už to jsou obrázky, soubory PDF, ale třeba i výkresy v AutoCADu a podobně. Možnosti jsou téměř neomezené. Záměrem tohoto manuálu je seznámit začínající uživatele se všemi zajímavými funkcemi, které RepliGo nabízí....


Úvod

RepliGo představuje průlom v technologii konverzí dokumentů a mobilitě. Během několika sekund může být jakýkoli dokument z vašeho PC přenesen do handheldu při naprostém zachování jeho původního vzhledu. To platí pro dokumenty Microsoft Office, Adobe PDF soubory, webové stránky a stovky dalších formátů. Pokud máte dokument v PDA, může být okamžitě jednoduše prohlížen, tisknut a sdílen s ostatními uživateli pomocí dodávaného RepliGo Vieweru.
RepliGo nabízí dvě metody konverze dokumentů.

1. RepliGo Menu a panel nástrojů: Tyto vám umožňují používat RepliGo menu a panel nástrojů přímo v aplikacích Microsoft Office. Snadno přístupná tlačítka umožní rychlý převod Office dokumentů. Panel nástrojů je rovněž přidán do Microsoft Internet Exploreru (5.5 a vyšší). Při použití tohoto tlačítka můžete následně využívat všech výhod HTML dokumentů ve vašem PDA jako odkazy a záložky.

2. RepliGo tiskárna: Použijte příkaz Soubor -> Tisk v kterékoli aplikaci na PC pro "vytištění" dokumentu, tedy jeho konverzi pro prohlížení na PDA. Tato operace je detailněji popsána v další části manuálu.

Po konverzi dokumentu na vašem PC může tento být synchronizován do vašeho handheldu a prohlížen v něm pomocí aplikace RepliGo Viewer.


Co je nového ve verzi 2.0?

Vyhledávání textu: Vyhledávejte slova nebo slovní spojení kdekoli v prohlíženém dokumentu.
Záložky: Přidávejte si vlastní záložky do dokumentů a převádějte existující z PDF souborů, Wordu, Excelu a PowerPointu.
Komentáře: Vkládejte textové poznámky pro aktuální stránku dokumetu.
Nástroj pro zvolení textu: Táhněte stylus po displeji pro označení textu a jeho zkopírování do schránky pro pozdější vložení do jiné aplikace.
Zvýrazňovač: Vyberte si jednu z 8 barev a použijte stylus ke zvýraznění části textu.
Kategorie: Vytvářejte neomezené množství kategorií pro snadné třídění dokumentů.
24bitové obrázky: Prohlížejte obrázky v daleko lepší kvalitě a čistotě obrazu.
Aktivní Hypertextové odkazy: Klikněte na odkaz v dokumentu pro okamžitý přechod na danou adresu s použitím internetového prohlížeče ve vašem zařízení.
Vylepšená integrace do Internet Exploreru: Prohlížejte si a ovládejte možnosti nastavení konverze před jejím provedením.
Synchronizace přímo na paměťovou kartu: Uložte dokument na paměťovou kartu během konverze.
Vylepšené uživatelské prostředí: Zjistěte původní formát dokumentu pomocí speciální ikony v novém pohledu shaded list.
Vylepšená práce s paměťovou kartou: Přesouvejte soubory na a z paměťové karty a otevírejte je z ní rychleji.
Přejmenovávání souborů: Změnte jméno souboru přímo ve Vieweru.
Více nastavení: Zvolte otevření posledního dokumetnu pří spuštění aplikace, nebo zobrazení úvodní obrazovky, nebo prohledávání adresářů.


Začínáme

Následující kroky vám mohou pomoci používat RepliGo ihned s existujícími soubory Microsoft Office ve vašem počítači.
1. Připojte svůj handheld k počítači.
2. Stáhněte si na svůj počítač instalační soubor RepliGo.
3. Spusťte instalaci programu a následujte instrukce na obrazovce.
4. Pro použití s dokumenty Microsoft Office otevřete původní dokument na vašem počítači a pokud budete dotázáni, souhlaste s povolením makra od Cerience Corporation.
5. Použijte RepliGo menu nebo panel nástrojů pro převod dokumentu do RepliGo formátu pro prohlížení na handheldu.
6. Proveďte HotSync.
7. Spusťte aplikaci RepliGo Viewer na vašem handheldu.
8. V seznamu si vyberte dokument, který chcete prohlížet.


Systémové požadavky

Požadavky na PC:
166MHz procesor nebo rychlejší
Microsoft Windows 98 SE, Windows Millenium Edition, Windows 2000 Professional nebo Windows XP
32MB operační paměti (64MB pro Windows 2000 a novější)
15MB volného místa na pevném disku
Palm Desktop 4.0, 4.01 nebo vyšší

Požadavky na Palm OS zařízení:
Zařízení s Palm OS 5.0 nebo vyšší
700KB volného místa v paměti zařízení

Požadavky pro konverzi Office dokumetů s použitím integrace RepliGo do MS Office:
Microsoft Office 97 service release 2, Microsoft Office 2000 nebo Microsoft Office XP

Požadavky pro konverzi internetových stránek s použitím integrace do Internet Exploreru:
Microsoft Internet Explorer 5.5 a vyšší

Součásti RepliGo:
RepliGo desktop
RepliGo Viewer pro Windows
RepliGo Viewer pro Palm OS
RepliGo Microsoft Office integrace
RepliGo Microsoft Internet Explorer integrace
RepliGo Printer
ReadMe soubor


Instalace

Následujte kroky uvedené níže pro úspěšné nainstalování RepliGo na váš počítač a handheld.
Poznámka: Pro nainstalování RepliGo musíte být přihlášen k administrátorskému účtu na vašem počítači.

Krok 1. Opusťte všechny ostatní aplikace
Krok 2. Dvojklikem spusťte samorozbalovací instalační soubor RepliGo na vašem počítači. Ten se nachází v adresáři, který jste zvolili při stahování.
Krok 3. Vyberte typ instalace (viz obrázek 1). Pokud upgradujete z předchozí verze RepliGo, klikněte sem. Pro více informací o registraci klikněte sem.


Obrázek 1: Volba módu instalace RepliGo


Krok 4. Následujte instrukce na obrazovce
Krok 5. V dialogu Install Options vyberte součásti, které chcete nainstalovat (viz obrázek 2). Podívejte se na poznámku pod obrázkem pro více informací.


Obrázek 2: Možnosti instalace RepliGo


Poznámka: Pokud plánujete převádět dokumenty Microsoft Office, jako soubory Word, Excel nebo PowerPoint pro prohlížení na vašem handheldu, ponechte žaškrtnutý checkbox u Microsoft Office Integration. Tato volba nainstaluje RepliGo menu a přidá panel nástrojů RepliGo do každé z těchto aplikací. Tyto pak automatizují proces konverze. Pokud není checkbox u této volby zaškrtnutý nebo pokud nemáte Microsoft Office 97 service release 2 nebo novější, tato část se nenainstaluje. Stále pak ale můžete převádět dokumenty pomocí příkazu Soubor -> Tisk a vybráním RepliGo ze seznamu vašich tiskáren.
Pokud hodláte převádět internetové stránky z Microsoft Internet Exploreru pro pozdější prohlížení na handheldu, ponechte zaškrtnutý checkbox u Microsoft Internet Explorer Integration. Tato volba přidá panel nástrojů do aplikace Internet Explorer, který pak automatizuje proces převodu stránek pro prohlížení na handheldu. Tato aplikace nevytváří připojení vašeho handheldu k Internetu.
Krok 5. Dále pokračujte v následování instrukcí na obrazovce. RepliGo Viewer bude automaticky nainstalován do vašeho handheldu během doby instalace nebo při nejbližším dalším provedení HotSync operace.
Krok 6. Zvolte možnost otevření ReadMe souboru nebo aplikace RepliGo Desktop pro zjištění informací o produktu, technických záležitostech, podpory a odkazů (viz obrázek 3).


Obrázek 2: Instalace byla úspěšně dokončena


Krok 7. Potvrďte dialog Instalace byla úspěšně dokončena na vašem počítači i handheldu. Na počitači zvolte Start -> Programy (nebo Všechny Programy pod Windows XP) -> RepliGo Desktop. Toto spustí aplikaci RepliGo Desktop.
V handheldu klepněte na ikonu RepliGo. Tím se spustí aplikace RepliGo Viewer.


Registrace

Registrace RepliGo je jednoduchý proces. Musíte zaregistrovat produkt v jeho desktopové části. Pokud vyprší 14denní zkušební lhůta, je vyžadována registrace programu, aby bylo možné pokračovat v jeho využívaní. Pro zaregistrovnání postupujte podle následujících instrukcí. Klikněte sem pro informace o upgradu.

1. Získejte Registrační kód koupí programu RepliGo. Když je transakce dokončena, obdržíte e-mail obsahující Registrační kód. Klikněte sem pro koupi RepliGo.
2. Spusťte RepliGo Desktop kliknutím na Start -> Programy (nebo Všechny Programy pod Windows XP) -> RepliGo Desktop.

3. Klikněte na tlačítko [Settings].
4. Vepiště svůj Registrační kód do políčka Enter registration code (viz obrázek 4). Pokud byl kód vložen správně, objeví se zelená značka. Klikněte na [OK]. Klikněte na [OK] v dialogu o potvrzení a znovu [OK] v okně Settings.


Obrázek 4: Registrace RepliGo


Poznámka: RepliGo můžete také zaregistrovat kliknutím na odkaz About RepliGo v desktopové aplikaci nebo zahájením konverze dokumetu. V obou případech se objeví dialogové okno, jako je na obrázku výše.


Upgrade na verzi 2.0 z předchozí verze RepliGo

Pro upgrade z předchozí verze RepliGo:
1) Stáhněte si nejnovější verzi RepliGo
2) Spusťte instalační program
3) Vložte upgrade registration code, pokud budete dotázáni.
3) Použijte váš Registrační kód, který jste obdrželi s předchozí verzí programu. Tím potvrdíte, že jste registrovaným uživatelem (viz obrázek 5). Vložte nový registrační kód do určeného políčka. To je vyžadováno pouze tehdy, pokud jste odinstalovali RepliGo nebo pokud je jeho aktuální verze ve zkušebním módu.


Obrázek 5: Požadavek vložení starého registračního kóduRepliGo Desktop

Po dokončení instalace RepliGo se automaticky, pokud byla tato možnost zaškrtnuta, spustí RepliGo desktop. Může jej také spustit kliknutím na Start -> Programy (nebo Všechny Programy pod Windows XP) -> RepliGo Desktop. Rovněž můžete najít odpovídající ikonu na ploše, pokud jste tuto možnost zaškrtli během instalace. RepliGo Desktop (obrázek 6) slouží jako rychlý rozcestník k důležitým informacím a jejich zdrojům na technické podpoře.
Poznámka: RepliGo Desktop vyžaduje pro své fungování Macromedia Flash player plugin ve verzi 6 nebo vyšší.


Obrázek 6: Okno RepliGo Desktop

Pokračování článku:
RepliGo manuál (2. část)
RepliGo manuál (3. část)
RepliGo manuál (4. část)
 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora nexus6


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.75
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"RepliGo manuál (1. část)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412