Sdílíme Internet přes Bluetooth ve Windows XP (1. část) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Sdílíme Internet přes Bluetooth ve Windows XP (1. část)

Autor: nox - 05.12.2005, 37330 čtenářů


Speciality Kdokoliv, kdo alespoň jednou vyzkoušel výhody Internetu na palmu, jistě ví, že se jedná o velmi příjemnou záležitost. Bohužel ne každý má na svém mobilním telefonu datový paušál a tak by jej časté připojování mohlo přijít velmi draho. Naštěstí zde existuje možnost, jak sdílet internetové připojení z vašeho stolního PC na palmu.

Vše co k tomu potřebujete je počítač s Windows XP připojený k Internetu s nainstalovaným USB Bluetooth modulem. Narozdíl od jiných návodů není vyžadován další placený software jako např. MochaPPP. Upozorňuji, že přesné názvy některých položek se mohou měnit dle vámi používaného software (zejména ovladače Bluetooth modulu a druhu lokalizace palmu). Nejprve je třeba palm s počítačem spárovat. Návod, jak to provést, naleznete v předchozím článku Synchronizujeme palm přes Bluetooth. Před aplikací dnešního návodu doporučuji nastavit podle výše zmíněného článku i synchronizaci přes Bluetooth. Zabijete tím dvě mouchy jednou ranou.

Dále je nutno nastavit počítač. Z nabídky Start si otevřete Ovládací panely a v nich spusťte Síťová připojení. Zde vyhledejte to připojení, kterým se připojujete na Internet. Bude se pravděpodobně jednat síťovou kartu s názvem Připojení k místní síti. Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte Vlastnosti. Zde si pak nejprve na kartě Obecné nechte zobrazit Vlastnosti položky Protokol sítě Internet (TCP/IP). Zapište si obsah kolonky s nápisem Adresa IP; bude později potřeba. Poté přejděte na kartu Upřesnit, kde u položky Sdílení připojení k Internetu zaškrtněte volbu Umožnit ostatním uživatelům v síti využívat připojení k Internetu tohoto počítače. V položce Připojení k domácí síti vyberte Bluetooth Network či podobný název. Dále z Ovládacích panelů spusťte program Bluetooth Configuration nebo podobného jména. Projděte všechny jeho volby až naleznete položku Network Access. Zde vyberte a aktivujte možnost Allow other devices to access the Internet/LAN via this computer (umožnit ostatním zařízením přístup na Internet/LAN přes tento počítač) nebo podobnou. Tím jste "pustili" připojení k Internetu do USB Bluetooth modulu.

Nyní nastavíme příjemce tohoto připojení k Internetu, tj. váš Bluetooth modul. V Síťových připojeních nalezněte ikonu s nápisem Bluetooth Network nebo podobným (bude se v něm vyskytovat slovo Bluetooth). Klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte Vlastnosti. Vyberte položku Protokol sítě Internet (TCP/IP) a stiskněte tlačítko [Vlastnosti]. Zde zvolte možnost Použít následující adresu IP. Do kolonky Adresa IP zadejte číslo 192.168.0.1 za předpokladu, že není stejné jako to, které jste si měli zapsat v předchozí části návodu. V takovém případě změňte poslední číslici na např. 5 (tedy 192.168.0.5). Maska podsítě bude 255.255.255.0. Dále vyberte Použít následující adresy serverů DNS a do prvního políčka zadejte číslo, které jste si měli zapsat v první části návodu nastavení počítače. Potvrďte tlačítkem [Ok] a přejděte na kartu Upřesnit. Zde u položky Brána firewall systému Windows stiskněte tlačítko [Nastavení]. Dále jděte na kartu Upřesnit, vyberte a odškrtněte položku Bluetooth Network. Nyní stiskněte tlačítko [Nastavení] (položka Bluetooth Network musí být stále aktivní, tj. podsvícena). Zde zaškrtněte všechny volby na kartách Služby i ICMP. Tím umožníte USB Bluetooth modulu přijímat připojení k Internetu.

A přejdeme k nastavování palmu. Spusťte program Nastavení a vyberte kategorii Komunikace a v ní podkategorii Připojení. Zde stiskněte tlačítko [Nové]. Toto okno vyplňte podle obrázku. V položce zařízení musí být název vašeho počítače (podrobnosti viz spárování). Potvrďte tlačítkem [OK] a přejděte do podkategorie Síť, kterou opět vyplňte podle obrázku. V kolonce Připojení musí být to, které jste před chvílí vytvořili. Poté stiskněte tlačítko [Více] a následující okno vyplňte opět dle obrázku. Položka DNS musí být stejná s DNS na počítači u ikony Bluetooth network (= číslo, které jste si měli na začátku návodu zapsat). Nyní stiskněte tlačítko [Script] a následující okno vyplňte takto: Odeslat: CLIENT; Odeslat: CLIENT; Čekat na: CLINETSERVER; Konec. Vše potvrďte dvojím stisknutím tlačítka [OK].Sdílení připojení k Internetu je nyní nastaveno. Pro jeho vyzkoušení stiskněte v kategorii Komunikace a v podkategorii Síť tlačítko [Připojit], čímž palm připojíte k Internetu přes Bluetooth a váš počítač. Obě zařízení si možná vyžádají zadání PINu (zkuste poklepat na ikonu Bluetooth v oznamovací oblasti vpravo dole na vašem počítači), takže zadejte do obou libovolná, ale stejná čísla. Připojení nyní vyzkoušíte nejlépe spuštěním webového prohlížeče Web Pro / Blazer a zadáním některé známé www adresy.

Po úspěšném vyzkoušení připojení doporučuji opětovně zapnout ve Windows XP Firewall kvůli zvýšení bezpečnosti. Tedy pokud vám ovšem bude sdílení Internetu fungovat i poté.


Pokračování článku:
Sdílíme Internet přes Bluetooth ve Windows XP (2. část)
 
   Související odkazy
· Více o tématu Speciality
· Další články od autora nox


Nejčtenější článek na téma Speciality:
Sdílíme Internet přes Bluetooth ve Windows XP (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.35
Účastníků: 17

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Speciality

"Sdílíme Internet přes Bluetooth ve Windows XP (1. část)" | Přihlásit/Registrovat | 7 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Sdílíme Internet přes Bluetooth ve Windows XP (Hodnocení: 1)
Od: jplisek - 08.12.2005
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.sweb.cz/palmovnik
Celý jsem to nastavil podle návodu, ale při spuštšní WebPro se objeví hláška: DNS lookup timed out. Please check coverage and try again. (Comm. 8). Nevíte, co s tím?
Díky za radu
Re: Sdílíme Internet přes Bluetooth ve Windows XP (Hodnocení: 1)
Od: milanroubal - 28.12.2005
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
me toto zacalo delat po update widcomm driveru z 3.0.1 na 4.0.1 a nepodarilo se mi to bohuzel vyresit
Re: Sdílíme Internet přes Bluetooth ve Windows XP (Hodnocení: 1)
Od: Permon - 29.05.2006
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
Mam stejny problem:-(
Re: Sdílíme Internet přes Bluetooth ve Windows XP (Hodnocení: 1)
Od: maf (email je skrytý) - 03.03.2007
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
i já
Re: Sdílíme Internet přes Bluetooth ve Windows XP (Hodnocení: 1)
Od: maf (email je skrytý) - 04.03.2007
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
tak je to asi tím scriptem :) bez něj to funguje, hurá

Re: Sdílíme Internet přes Bluetooth ve Windows XP (1. část) (Hodnocení: 1)
Od: Knihomol94 (email je skrytý) - 15.08.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
No, s obrazky by to bylo jednodussi ;-) Jo a co delat, pokud si PC automaticky cte Ip a DNS z DHCP?

Re: Sdílíme Internet přes Bluetooth ve Windows XP (1. část) (Hodnocení: 1)
Od: Rivals (email je skrytý) - 05.11.2009
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
cuzz mě se nezobrazí obrázky

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412