Anotherball - závislým snadno a rychle - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Anotherball - závislým snadno a rychle

Autor: František Buráň - 02.12.2005, 1628 čtenářů


Hry a volný čas Vytvořit další klon hry, která již v minulosti slavila úspěchy v mnoha různých provedeních, může být poněkud riskantní. Občas se ale podaří, že novinka předčí svůj původní vzor. To je i případ hry AnotherballKlasické arkanoidy, jak se tomuto typu her říká, zaujímají v mých PDA odjakživa své stálé místo. Nyní se na světlo se svou novou verzí opět prodírá jeden z mých nejoblíbenějších ­ Anotherball od společnosti Paragon. Nová verze 3.0 nejenže vylepšuje grafiku a stereofonní zvukové efekty, ale také přidává 10 zcela nových úrovní.
Grafická stránka hry je přes svoji zdánlivou jednoduchost na vysoké úrovni. Zasažené cihly se rozpadají za doprovodu nejrůznějších efektů. Například různě hoří, trhají se, nebo se mění v duhových odstínech. Orientace na obrazovce je velice snadná díky barevnému odlišení, takže např. není problém určit, co bude po zásahu do té které cihly následovat. Do některých bloků je potřeba se trefit několikrát za sebou, jiné explodují po prvním zásahu a další jsou nezničitelné. Občas se také stane, že vypadne nějaký bonus. Ten vám může pomoci, ale také ublížit. Jako překvapení můžete nalézt automatický postup do další úrovně, další míčky, rychlejší hru, střílecí zařízení, prohra úrovně, získání míčku a další.


Zvuková kulisa hry je na vynikající úrovni, výjimkou nejsou speciality jako tříštění skla, plajíc oheň a jiné efekty. Osobně mi vyhovuje, že zvuk "nevyřvává" při každé příležitosti jako u mnoha jiných her a je slyšet jen tam, kde má.
Hru můžete ovládat klasicky stylusem nebo pomocí hardwarových kláves. Osobně mi více vyhovuje ovládání stylusem kvůli přirozenosti pohybu a rychlejším reakcím. Anotherball je ta pravá hra jak na dlouhé zimní večery, tak i třeba ke krátkým cestám v MHD.


+ hratelnost a velice snadná možnost stát se na Anotherball závislým :o)
+ jednoduchá a přitom kvalitní grafika a realistický zvuk

- v některých diskuzích zmiňované problémy s ovládáním pomocí hardwarových kláves na některých přístrojích (mně běželo vše vpořádku ­ TT3, Treo 650)
Plná verze hry stojí včetně DPH 389,- Kč a zakoupit si ji přímo u nás můžete v našem PalmHelp eShopu. Zkušební demoverzi si zdarma můžete stáhnout zde. POZOR! Jen do konce roku je tato hra zlevněna o 55,- Kč!

 
   Související odkazy
· Více o tématu Hry a volný čas
· Další články od autora František Buráň


Nejčtenější článek na téma Hry a volný čas:
Barevné pohlazení pro vaše displeje (1)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 5

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hry a volný čas

"Anotherball - závislým snadno a rychle" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412