Palm uvádí nový model T|X! - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Palm uvádí nový model T|X!

Autor: Badel - 13.10.2005, 2754 čtenářů


Hardware a příslušenství Černý elegán - nástupce "té pětky" - je od dnešního dne dostupný koupěchtivým uživatelům a to i v Česku a na Slovensku. Více se dozvíte v oficiální tiskové zprávě společnosti Palm...

Palm představuje nový, cenově dostupný handheld Palm T|X s podporou Wi-Fi

Velký podsvícený displej, podpora Wi-Fi, Bluetooth a skvělý dohled nad veškerými dokumenty ­ to vše za 8 700,- Kč bez DPHSUNNYVALE, Calif., 12. října 2005 ­ Společnost Palm, Inc. (Nasdaq: PALM) dnes představila handheld Palm(R) T|X určený generaci profesionálů na cestách, kteří jako přístup k potřebným informacím volí cenově dostupnou technologii Wi-Fi.

Zabudované bezdrátové technologie Wi-Fi a Bluetooth(R) a velký barevný dispej s rozlišením 320 x 480 jsou veškeré vlastnosti potřebné k efektivnímu přístupu na Internet a k pohodlnému řízení informací během cestování v případě, že při sobě uživatelé nemají desktop. Všechny tyto vlastnosti nabízí handheld T|X od společnosti Palm za příjemnou cenu 8 700,- Kč bez DPH.


Od roku 20061 bude více než 100 milionů lidí po celém světě - od profesionálů přes studenty až po uživatele domácích sítí - využívat technologii Wi-Fi. K tomuto počtu dospěla společnost Palm na základě průzkumu potenciálních zájemců o handheld Palm T|X.

Uživatelé handheldu Palm T|X mohou kontrolovat e-mail, prohlížet web2 a stahovat multimediální obsah a dokumenty odkudkoliv, kde je přístup k Wi-Fi ­ od pracovních kanceláří, univerzitních sítí, parků, hotelů, letišť, muzeí, sportovních stadionů, kaváren ­ a dokonce i z pohovky vašeho obývacího pokoje.

"Handheld Palm T|X je skvěle vypadající profesionální produkt poskytující funkce, jaké vyžadují jeho uživatelé - rychlost, integrované bezdrátové připojení, velký barevný displej a paměť 128MB3 za velmi kompetitivní cenu," řekl Ken Wirt, celosvětový marketingový viceprezident společnosti Palm, Inc. "Handheld Palm T|X je uživateli očekávané bezdrátové zařízení. V tuto chvíli nenaleznete na trhu s kapesními počítači produkt se stejnými vlastnostmi a za podobnou cenu."


Integrace Wi-Fi

Handheld Palm T|X navazuje na skvělé produkty společnosti Palm, které se vyznačují snadnou ovladatelností a dalšími prvky, které ocení především uživatelé Wi-Fi:
Funkce určené k prohlížení dostupných sítí.
Zdokonalený způsob připojování k dostupným sítím.
Pouhé tři kroky ke zřízení nového přístupu k síti.


Uživatelé zůstávají připojeni v práci, doma a na cestách.

Díky všestrannosti dvou zabudovaných bezdrátových technologíí ­ Wi-Fi a Bluetooth - mají uživatelé handheldu Palm T|X možnost užívat si výhod přijímání informací z jakéhokoliv zdroje a to i v případě, že zrovna odpočívají v kavárně se službami Wi-Fi, či používají svůj bluetoothový mobilní telefon k připojení na Internet4. Nové mobilní aplikace přizpůsobené pro Wi-Fi, jako je jako například Avvenu, poskytují uživatelům handheldu Palm T|X ještě větší všestrannost.

Bluetooth navíc podporuje bezdrátové připojení k dalším kompatibilním zařízením vybaveným touto technologií, jako jsou desktopy pro bezdrátovou synchronizaci, Bluetooth telefony nabízející kontrolu e-mailu či hledání na webu4 nebo Bluetooth GPS systém pro navigaci.


Použití kancelářských dokumentů na cestách

S DataViz(R) DocumentsToGo(R) mohou uživatelé handheldu Palm T|X prohlížet, upravovat a vytvářet dokumenty ve Wordu a Excelu, či prohlížet a opravovat soubory v PowerPointu5 a nacvičovat prezentace či kontrolovat tabulky před obchodními schůzkami. Stálá paměť 128MB (100MB dostupných uživateli) chrání dokumenty a informace dokonce i v případě, že se zařízení vybije.

Handheld Palm T|X poskytuje mobilním profesionálům veškeré výhody spojené s využitím e-mailu během cestování. S přístupem k Wi-Fi či technologií Bluetooth mají uživatelé možnost:
Prohlížet pracovní i osobní6 e-mail.
Stahovat, číst a upravovat wordovské a excelovské soubory během cest.
Posílat fotografie bez nutnosti kabelů.
Synchronizovat e-mail v handheldu s e-mailem v desktopu.
Synchronizovat kontakty, kalendář, úkoly a poznámky.
Využívat Microsoft Exchange ActiveSync(R) s použitím softwaru VersaMail(R) k synchronizaci e-mailu a kalendáře.7


Hudba, video a fotografie

Displej s rozlišením 320 x 480 nabízí ohromující barevné zobrazení dokumentů, webových stránek a médií, jako jsou fotografie a video. Uživatelé mají možnost zhlédnout filmy v režimu landscape a poté jednoduše přejít režim na portrait a prohlížet dokumenty či tabulky ve Wordu.

Procesor s frekvencí 312MHz zajišťuje uživatelům handheldu Palm T|X možnost poslouchat hudební skladby, prohlížet fotografie a zhlédnout videoklipy během cestování8. Handheld využívá Pocket Tunes pro přehrávání hudebních souborů9 či Podcasts. Uživatelé mohou vytvářet a upravovat playlisty, listovat mezi skladbami, či ovládat alba, umělce i žánry.

Díky Navigation Companion má uživatel možnost využít svůj handheld Palm T|X s kompletním navigačním řešením se začleněným systémem GPS a zabudovaným reproduktorem.

Rozšiřující slot pro karty MultiMediaCard, SD a SDIO dává uživatelům možnost použít karty z digitálních fotoaparátů i v handheldu a následně prohlížet fotografie na velkém barevném displeji. Uživatelé mohou měnit prolínání fotografií a prohlížet je jako slideshow. Kompatibilita handheldu Palm T|X s SD kartou větší než 2 GB zajistí uživatelům přenášet oblíbená domácí videa a zábavu na dlouhé výlety.10


Cena a dostupnost

Maloobchodní cena handheldu Palm T|X je v České republice určena na 8 700,- Kč bez DPH. Od dnešního dne je dostupný prostřednictvím Palm online obchodu (již dnes jej můžete objednávat zde v PalmShopu -pozn. redakce), v Palm prodejnách a ve vybraných maloobchodech a prodejců po celém světě.


O společnosti Palm, Inc.

Palm, Inc., jednička na trhu mobilních komunikačních řešení usiluje o přenesení výhod stolních počítačů do kapesních zařízení, aby tak uživatelé měli kdykoliv přístup ke svým důležitým datům a funkcím. Výrobky společnosti pro běžné koncové zákazníky, mobilní profesionály a společnosti zahrnují kapesní počítače Palm(R), smartphony Palm TreoTM, mobilní manažery Palm LifeDriveTM, software, služby a doplňky.

Produkty Palm se prodávají prostřednictvím Internetu, v obchodní síti a u mobilních operátorů po celém světě. Mohou být zakoupeny také v Palm obchodech a Palm online obchodě (http://www.palm.com/store nebo u nás na adrese shop.palmhelp.cz -pozn. redakce).Více informací o společnosti Palm, Inc. naleznete na www.palm.com.


# # #1 Použito: A Brief History of WiFi, Economist, 10. června 2004

2 Pro přístup na Internet a k e-mailu je třeba aktivovaný účet u některého poskytovate Internetu. Tyto služby mohou vyžadovat samostatný nákup a mohou představovat další poplatky. E-mailový účet není zahrnut.

3 Přibližně 100MB dostupných pro uživatele.

4 Pracuje pouze s bezdrátovým pokrytím a vyžaduje kompatibilní GSM mobilní telefon se zabudovanou bezdrátovou technologií Bluetooth, datovou službu od pokytovatele mobilních služeb a ISP, prodáváno samostatně.

5 PowerPoint ve formátu pro Macintosh je pouze k prohlížení.

6 Může být vyžadována VPN.

7 Vyžaduje Exchange Server 2003 a přístup poskytnutý IT administrátorem.

8 Rozšiřující karta potřebná pro většinu MP3 a videí, je prodejná samostatně.

9 Pro Macintosh je třeba rozšiřující karta, která je prodejná samostatně. Může vyžadovat stažení dat prostřednictvím internetu.

10 SD karta prodejná samostatně.

 
   Související odkazy
· Více o tématu Hardware a příslušenství
· Další články od autora Badel


Nejčtenější článek na téma Hardware a příslušenství:
Megarecenze Palm Treo 750v (1. část)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.4
Účastníků: 5

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hardware a příslušenstvíInformace a oznámení

"Palm uvádí nový model T|X!" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412