Vzdálená správa počítače z PalmOS - 1. část - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Vzdálená správa počítače z PalmOS - 1. část

Autor: Morbid - 11.02.2005, 7271 čtenářů


Software Pokud čekáte návod na spuštění aplikací na svém PC z palma a veselou práci, budete asi zklamáni; práce bude těžká. Správce sítě vás pravděpodobně z Internetu přímo do sítě nepustí a spojení pomocí VPN (PPTP), pokud vím, není pomocí GPRS možné, přičemž i rychlost není to pravé.Jako správce sítě používám svého palma pro rychlé řešení problémů vzniklých přímo na serverech našich zákazníků a to většinou na serverech s OS Linux. Samozřejmě i servery s OS fy Microsoft (pokud tedy zrovna neumřely) lze ovládat z vašeho palma. Předpokládám, že máte plně funkční připojení na Internet přes váš mobilní telefon. U všech zde popisovaných programů mám odzkoušeno, že se automaticky provede připojení, pokud je potřeba.

Vzdálená plocha Windows
Takže k tomu, co asi každého zajímá nejvíce, a to připojení na plochu MS Windows... Nastavením windows a firewallu do Internetu se zabývat nebudu, to je starost vašeho správce sítě. Pro připojení k ploše windows slouží protokol RDP. Pro PalmOS existuje program Mobile TS od firmy DDH Software, kde je možno si stáhnout demoverzi. Bohužel tento program není zadarmo, i když by si to vzhledem k vlastnostem zasloužil. Tento program nicméně skutečně umožňuje připojení k Windows a vzdálené ovládání počítače.

Teď k podrobnému popisu programu...
Instalace se provádí nestandardně z EXE souboru a pokud nemáte nainstalován Palm Desktop, tak se ukončí s chybou (tudíž jsem byl pod Linuxem namydlenej...). Pod Win (kde jsem potom odinstaloval Palm Desktop i Mobile TS) jsem zkopíroval PRC soubor a nainstaloval standardním způsobem. Nechápu, kde to viděli (pracuji s Linuxem :-). Po spuštění se objeví přehledná a jednoduchá úvodní obrazovka.Nejdříve je dobré se mrknout na "Global Options...".Virtual Desktop Size můžu nastavit maximálně na 640x480, pokud nastavím vyšší rozlišení skončím na nedostatek paměti, i když jsem uvolnil v palmu 5,5MB.Volba "Use Fullscreen" má snad smysl jen u zařízení, kde lze skrýt Virtual Graffiti. Zajímavá může být i volba Popup Keyboard Mode, kde si můžeme zvolit, zda se klávesnice skryje po zadání znaku, nebo kombinace (na Ctrl-Alt-Del by už taky mohli udělat jedno tlačítko), nebo zůstane aktivní.
Dáme "OK" a jdeme se připojit. Pokud klikneme na "Connect", objeví se jednoduchý dialog na vytvoření nového spojení.Server lze samozřejmě zadat jak IP adresou tak URL. Po připojení už uvidíme přihlašovací dialog systému.
Teď pár (znamená dvě) rad k používání. Klik levého tlačítka myši je jasný, ťukneme kam potřebujeme. Klik pravého tlačítka, ťukneme a držíme 3 - 5 sec. (podle návodu ;-), až se objeví malé červené kolečko (roztomilé je to). Kdo nevyzkoušel neuvěří.

A nyní obšírněji co mi vadí. Pokud selže připojení na Internet, což se mi se Siemens ME45 a na Oskaru stává, musíte ukončit aplikaci a v nastavení se připojit. Pak už zase vše funguje normálně. Pro klávesnici mi jaksi chybí pochopení. Při kliknutí na písmeno se neprosvítí ani nepípne a při rychlosti odezvy GPRS víte kulový. Skutečně je dobrá jen na to Ctr-Alt-Del a pak schovat. Ovšem při psaní pomocí graffiti jsem se pěkně procvičil v přesnosti. Také mě překvapilo paměťožroutství při vyšším rozlišení, což je asi dáno technologií, přece jen je to od Microsoftu, bohužel se mi hlášení o nedostatku paměti někdy objeví i při základním rozlišení. Také se mi občas stane, že po zavření session dojde k odpojení Internetu. Vzhledem k dále popsanému programu pssh (viz druhá část článku) mě velmi zklamala klávesnice, která by si opravdu zasloužila lepší zpracování.

Pokračování článku: Vzdálená správa počítače z PalmOS - 2. část 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora Morbid


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.62
Účastníků: 8

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Vzdálená správa počítače z PalmOS - 1. část" | Přihlásit/Registrovat | 1 komentář | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: Vzdálená správa počítače z PalmOS - 1. část (Hodnocení: 1)
Od: empee4 (email je skrytý) - 27.08.2006
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
funguje tato vec aj cez bluetooth?ak nie, kde by som nieco take zohnal?

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412