Herní novinky ze světa palmů - 11. 06. 10 - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Herní novinky ze světa palmů - 11. 06. 10

Autor: Musketeer - 11.06.2010, 2688 čtenářů


Hry a volný čas Dnešek bude patřit hrám pro webOS. Na úvod se předvede závodní hra Driver unikátních parametrů i fyziky. Tu vzápětí vystřídá logický rychlík Bubble Bash. Příznivce "slovních" her jistě potěší Super Hangman Pro; variace na domácího Oběšence. A i na závěr logika - tentokrát s povedenými Smiles.

Driver

Příběh hry Driver je na poměry daného žánru nečekaně originální a komplexní. Ocitáme se v roli Tannera, policisty vydávajícího se za jezdce na útěku, který má za úkol odkrýt čachry mezinárodního gangu. Vyšetřování nás zavede od Miami, přes Los Angeles a San Francisco, až do New Yorku. Tvůrci se holedbají, že před sebou máme jednu z nejlepších 3D závodních her na palmech, což není nijak přehnané tvrzení. Dechberoucí jízda nás provede celkem čtyřiceti misemi ve čtyřech městech, je tu navíc i pár dalších módů jako Training, Free Play apod. Nečekaně povedená je i fyzika, takže si užijeme všemožných kaskadérských kousků, smyků a honiček. Samozřejmostí je reálný model poškození a zřejmě to nejreálnější závodní prostředí, jaké kdy kdo na webOS vytvořil (semafory, chodci, policie, další auta, ...). Mimořádně nás potěšil i soundtrack čítající tři radiové stanice v duchu sedmdesátých let.

Hodnocení:


Bubble Bash

Další z novinek není puzzle, jak by si snad někdo mohl myslet, ale logický rychlík. V každé z úrovní zde jde o odstranění všech bublin nahoře, nicméně ty prasknou pouze tehdy, pokud je zasáhne jiná stejnobarevná (musí také platit, že bubliny ve skupince jsou nejméně tři). Hra zvládá i odrážení bublin od stěn (přirozeně zde platí známá poučka o dopadových + odrazových úhlech) a má funkční fyziku. Tím pádem za situace, kdy trefíme bubliny jisté barvy tak šikovně, že tímto zásahem přerušíme jedinou spojnici mezi touto skupinkou a tou, co je drží, spadnou všechny, ať si mají barvu, jakou chtějí a nám je trochu ušetřena práce. Hra obsahuje stovku levelů s celkem sedmnácti typy bublin (i speciálních). Bubble Bash má líbivou barevnou grafiku a běží na čemkoliv nad webOS 1.3.5. Cena dělá 4,99 USD a nároky na místo jsou 62 MB.

Hodnocení:


Super Hangman Pro

Hra Super Hangman Pro obsahující 16 800 slov prověří naše znalosti, jakými bychom měli být vybaveni již od školních lavic. Princip je jednoduchý - musíme si správně tipnout písmenko z chybějící fráze. Jestliže se to povede, písmenko se doplní, nám přibudou body a hádáme znovu tak dlouho, dokud neuhodneme vše. Avšak jestliže písmenko netrefíme, dojde k postavení kousku šibenice. Přirozeně, když je šibenice hotová dříve, nežli my uhádneme frázi, skončíme velmi špatně. Hra není omezena jen na režim pro jediného hráče, na své si přijdou i dva skuteční protivníci. Kromě běžného režimu si lze střihnout i časovku. Obsažená slova jsou rozdělena do devíti základních kategorií. Hra pochopitelně předpokládá alespoň základní znalost angličtiny. Super Hangman Pro potřebuje k běhu webOS 1.1.0, 23 MB místa a 1,99 USD z naší peněženky.

Hodnocení:


Smiles

Hra Smiles v základu sice staví na starých dobrých Bejeweled, avšak přidává k tomuto omšelému námětu i něco málo navíc, takže jistou pozornost si přeci jen zaslouží. Smiles disponuje příjemným (a kapku přeleštěným) dotekovým ovládáním, zakomponováním dvojího herního mechanismu (Smiles Drop a Smiles Zen), jsou tu i četná komba a speciální prvky. Kupříkladu lze rozbíjet led tak, že otočíme herní desku! K tomu všemu je tu řada různých podrežimů (celkem čtrnáct – Avalanche, Drop+, ...), statistik, na 150 achievmentů, témat vzhledu a rozhodně neškodí ani pohodový soundtrack. Pokud bychom si měli vybrat mezi Smiles a Bejeweled 2, dáme sice stále přednost tomu druhému, nicméně velkým příznivcům žánru rozhodně i tato hra nabízí několik nových zajímavých drobností a postřehů. Minimem je tentokrát webOS 1.4.0, dále 4,99 USD a cca 40 MB místa na flashce.

Hodnocení:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Hry a volný čas
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Hry a volný čas:
Barevné pohlazení pro vaše displeje (1)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.33
Účastníků: 3

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hry a volný čas

"Herní novinky ze světa palmů - 11. 06. 10" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412