Novinky ze světa palmů (93) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Novinky ze světa palmů (93)

Autor: Musketeer - 09.06.2010, 2001 čtenářů


Informace a oznámení Ve světě kapesních počítačů se stále něco děje a platforma webOS nezůstává stranou. Máme pro vás přehled těch nejzajímavějších novinek...

Bude HP i nadále podporovat Palm ve vývoji smartphonů?

Vše začalo na konferenci v Bank of America Merrill Lynch Technology, kde se šéf HP Mark Hurd nechal slyšet, že HP nebude do Palmu investovat miliardy dolarů jen proto, aby se dostala na trh smartphonů, to že prý nedává žádný smysl. Vzápětí byla spuštěna záplava poplašných zpráv napříč Internetem prorokujících brzký konec Palm komunikátorů. Reakce HP na sebe nenechala dlouho čekat: „Když se podíváme na cílový trh, vidíme mnoho zařízení s vlastní konektivitou včetně tabletů, tiskáren a přirozeně i smartphonů. Věříme, že právě webOS se v budoucnu může stát páteří, která bude spojovat mnohé z malých zařízení HP, takže očekáváme, že tento systém bude úspěšný i ve svém původním působišti, tj. na trhu smartphonů. Při tomto procesu samozřejmě budeme usilovat i o posílení našich finančních příjmů, větší škálování a globální růst právě na poli smartphonů.“


Palm stále patří k nejčastěji vraceným smartphonům

Magazín Changewave právě dokončil průzkum provedený mezi 1 009 lidmi, kteří si za posledních 6 měsíců zakoupili nějaký ten smartphone. Cílem průzkumu bylo zjistit mimo jiné i to, jak jsou dotyční spokojení s koupí. Bohužel se palmům v této statistice příliš nedařilo, jelikož dopadl nejhůře – celých 36 % jeho nových majitelů uvažuje o tom, že jej vymění. Pokud jde o spokojenost uživatelů s webOS, pak se palmy umístily s 57 % uprostřed žebříčku za Android OS i Apple.


Palm o rok později, co se povedlo, co ne a co nás čeká?

Tento týden je tomu právě rok, co se na pultech obchodů objevil první Palm Pre. Pokud jde o vyložené zápory, pak uživatelé zmiňují neuspokojivou konstrukční kvalitu, pomalejší procesor, nevalný marketing, zpočátku nevyladěný webOS a v neposlední řadě pomalý rozjezd App Catalogu. V čem naopak webOS trumfoval? Ve svém výborném developerském vybavení včetně SDK i PDK a podpoře vývojářů (i těch z homebrew sféry). Ocenit musíme i příchod Pixi a příslušenství Touchstone. Toho času je samozřejmě nejpalčivější otázkou další budoucnost společnosti – kam bude vlastně Palm nasměrován po svém převzetí Hewlett-Packardem.


Google Mobile přidává aplikace pouze pro iPhone a Android

Pokud jde o vyhledávání, Google vedle klasických desktopů nepodceňuje ani mobilní platformy. Jejich uživatelům jsou nově dostupné i odkazy na mobilní aplikace, takže pokud budeme ze svého iPhonu hledat třeba „Download Shazam“, dostaneme nyní od Googlu odkaz přímo na stažení aplikace. Bohužel se to ale zatím týká pouze Apple a Android OS, webOS je toho času naprosto ignorován.


Knižní e-shop Borders eBooks míří na webOS

Společnost Borders eBooks pracuje na multiplatformním obchodu nabízejícím elektronické knihy pro všechny zásadní platformy. Již existujícím Barnes & Noble a Amazon.com tak přibude další vítaná konkurence. Dle e-mailu šířeného přímo autory bude i pro majitele webOS zařízení k dispozici volně šiřitelná čtečka. Nabídka začne na více než jednom milionu titulů a postupně se bude rozšiřovat. A aby nebylo dobrým zprávám konec, vypadá to, že e-shop bude DRM-free.


Co nového v App Catalogu?

Aplikace Tumtum za 1,99 USD nám poslouží jako klient ke službě Tumblr, takže se budeme moci podívat na svůj dashboard, re-blognout něco, uploadnout obrázek či audio atd. DigiPay PayPal Account Manager nám za 4,99 USD umožní pro změnu mobilně pracovat s naším PayPal účtem. Všem důkladným chuckologům pak rozhodně doporučujeme neprošvihnout ani freewarový titul Chuck, ve kterém se dozví vše a ještě více o tomto superčlověku.
 
   Související odkazy
· Více o tématu Informace a oznámení
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
Vyhlášení vítěze bezdrátové klávesnice


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Informace a oznámení

"Novinky ze světa palmů (93)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412