Novinky ze světa palmů (92) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Novinky ze světa palmů (92)

Autor: Musketeer - 02.06.2010, 2345 čtenářů


Informace a oznámení Ve světě kapesních počítačů se stále něco děje a platforma webOS nezůstává stranou. Máme pro vás přehled těch nejzajímavějších novinek...

Co potřebuje webOS, aby mohl na tablet?

V souvislosti s nedávnými fámami ohledně údajně chystaného webOS tabletu se v hlavách mnoha příznivců Palmu jistě objevila otázka „A co vlastně potřebuje webOS pro nasazení do tabletů?“. Aby by bylo možné webOS považovat za tablet-ready, určitě by to chtělo ještě něco nových vlastností. Rozhodně by se např. hodila nějaká pěkná virtuální klávesnička. Je tu také otázka, co s otáčením, citlivou ploškou vespod atd. Na druhou stranu, webOS aplikace psané takřka výhradně v HTML, CSS a Javasciptu se budou portovat jedna radost.


Google Buzz konečně oficiálně i na webOS

Služba Google Buzz je mezi námi již pěkných pár týdnů, ovšem až teprve teď jsme se její podpory dočkali i na webOS zařízeních. Potvrdil to Google prostřednictvím svého Mobile Blogu. Pro rychlý přechod na Google Buzz stačí v prohlížeči na palmu zadat adresu "buzz.google.com", což nás obratem přenese do HTML verze. Mezi HTML a plnou verzí lze mimochodem přepínat za pomoci tlačítka dole.


Akcionáři Palmu budou hlasovat o převzetí HP 25. června

Převzetí firmy velikosti Palmu není ze strany společnosti HP přirozeně otázka jen jednoho telefonátu CEO, ale vyžaduje od právníků obou společností četné formality, potvrzení, podané žádosti a podepsané dokumenty. A jelikož je Palm akciová společnost, dostanou navíc všichni její majoritní akcionáři i možnost vyjádřit se k plánovanému převzetí Palmu společností HP přesně 25. června v 9:00 pacifického času. Celkem pochopitelně CEO Palmu radí jednoznačné „ano“.


Nová streamovací služba pro Palm Pre

Šťastlivci s webOS palmy v kapse, kteří žijí v Anglii a považují se za fanoušky britské televize, mají opravdu důvod k radosti. Nová služba TVCatchup totiž hledá beta-testery právě z řad uživatelů webOS. Tato live streamovací služba bude zřejmě velmi podobná té, jaká je již nabízena pro Apple iPhony, takže připomínáme, že v jejím rámci může předplatitel sledovat celkem patnáct kanálů. Testování jako takové má trvat jen 5 - 10 minut, nicméně testeři se mohou dívat, jak dlouho budou chtít. Bohužel, vše je navázáno na bydliště právě v Anglii...


Palm chystá na 9. červen developerskou akci WWDC

Zástupci Palmu vystavili na svůj oficiální Developer Center web informaci, že se chystá další vývojářská akce. Tentokrát půjde o San Francisco a akci „San Francisco PDK Party“, jež proběhne ve středu 9. června. Na místě bude teplé jídlo (i studené drinky) na účet Palmu. Přínosem akce by měla být zejména možnost vzájemných konzultací a výměny zkušeností mezi jednotlivými vývojáři. Mluvit se samozřejmě bude převážně o webOS PDK. Zájemci z případných tuzemských webOS vývojářů si klidně mohou zamluvit místo přes mail rsvp@palm.com.


Co nového v App Catalogu?

A ve finále jako obvykle pár tipů na zajímavé aplikace. Začít rozhodně musíme u World Cup 2010 South Africa, programu za 0,99 USD, jenž nám zajistí aktuální informace ze světového fotbalového mistrovství. Zajímavě působí určitě i ActiveCard v ceně 5,99 USD, který obsahuje celkem tři plochy s řadou praktických widgetů (poznámky, kalendář, četné hodiny, RSS čtečka, ...). Za zařazení do sbírky jistě stojí i freewarový 50 Tips For Success in Business, v němž se pro změnu dozvíme, jaké společné vlastnosti mají nejlepší obchodníci světa.


Zdroj: PreCentral + Palm

 
   Související odkazy
· Více o tématu Informace a oznámení
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
Vyhlášení vítěze bezdrátové klávesnice


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.6
Účastníků: 5

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Informace a oznámení

"Novinky ze světa palmů (92)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412