Herní novinky ze světa palmů - 28. 05. 10 - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Herní novinky ze světa palmů - 28. 05. 10

Autor: Musketeer - 28.05.2010, 2604 čtenářů


Hry a volný čas Dnešek bude patřit hrám pro webOS. Milovníkům logických puzzlů v úvodu nabídneme Sudoku Master Free. To vystřídá zajímavá postřehová hra OrbLand Labyrinth. Do třetice to bude opět logické puzzle v podobě Mahjong Solitaire Lite. A ve finále si dáme karetní solitér Endless TriPeaks.

Sudoku Master Free

Hra, která by určitě neměla chybět na žádném palmu, je i staré dobré sudoku. Jedna z jeho variací, na kterou se dnes podíváme, pro to má ty nejlepší předpoklady. Předně ovládání i uživatelské rozhraní jsou natolik jednoduché, jak jen mohou být. Hra si automaticky ukládá rozehraný stav, podporuje vepisování nanečisto a jsou tu samozřejmě také stopky počítající uplynulý čas. Aplikace využívá možností senzoru polohy přístroje, takže lze hrát i v horizontální orientaci displeje. K dispozici je pět grafických skinů (změna spočívající v zatřesení palmem je obzvláště vypečená), plně podporuje klávesnici a k prozkoušení má případný zájemce sedm dní plus dvacet puzzlů. V placené Pro verzi se můžeme těšit na nekonečný počet náhodných hádanek a ještě i nápovědu. Sudoku Master se spokojí již s webOS 1.0.0 a také jeho nároky na prostor neurazí: 11,5 MB.

Hodnocení:


OrbLand Labyrinth

Her inteligentně využívajících polohový senzor je již poměrně mnoho, jedna z nich je i OrbLand Labyrinth. Veškerá obsluha zde spočívá v naklánění palmu a hlídání toho, aby se nám kulička nedostala do některé z děr či neodrazila někam, kam nemá. Provést kuličku přes celou úroveň vyžaduje preciznost hodináře, takže v tramvaji, vlaku apod. ji určitě nehrát. Fyzika ve hře je realistická, animace hladké a kromě dema existuje i plná verze v ceně pouhých 1,99 USD. Za to vše dostaneme sto levelů, které tvůrci navíc přislíbili pravidelně rozšiřovat. Minimem pro běh je webOS 1.4.1 a 32 MB volného místa. Demo je drobnější – stačí mu cca 13 MB a přirozeně nestojí nic.

Hodnocení:


Mahjong Solitaire Lite

Mahjong Solitaire je ve své nejhlubší podstatě mixem mezi logickou hrou na tahy a puzzlem. Jde o to, že v každém z levelů musíme odklidit z herní desky všechny zde se nalézající kostky. Kostky se odstraňují vždy právě po dvojicích a musí platit, že jsou na nich stejné obrázky. Hra je náročná na sekvenci správného odstranění, jelikož každá z kostek se vyskytuje v celkem čtyřech kusech, takže stačí odstranit špatnou dvojici a hra se rázem dostane do slepé uličky. Také platí, že jde odstraňovat jen takové kostky, jež lze volně odsunout doleva nebo doprava a žádná další na nich shora neleží. Plná verze se od Lite liší opět v několika drobnostech. Předně je to cena 0,99 USD a dále obsahuje i větší kostky a více layoutů (přes dvacet). Poslední verze hry přidala vracení tahu, zoom a zamíchání kostek. Minimem pro běh je webOS 1.4.0 a 45 MB místa (44 MB pro demo).

Hodnocení:


Endless TriPeaks

Pojem „TriPeaks“ pochází z anglického „Three Peaks“ (tři kopce), což je opravdu tvar, který má hráč po rozdání karet před sebou. Jedná se o hru typu Black Hole, kdy se veškeré karty snažíme v rámci pravidel „odmazat“ na hromádku. Aby to šlo zde, musíme sem vždy umístit kartu, která je právě o jednu hodnotu nižší nebo vyšší, nežli karta, na kterou ji umisťujeme (je jedno, jaká je barva). Verze pro webOS nabízí za 0,99 USD hned několik layoutů (Classic, Mirror, Reverse, Circle a Square). Endless TriPeaks plně podporují pokročilý bodovací systém, takže je správně hodnoceno absolutně vše – čas, bonusy, nejdelší vítězná série atd. Pohyb karet je animován a rozhodně potěšilo i vracení tahu a automatické ukládání hry. Tentokrát je minimem ke spuštění webOS 1.3.1 a 57 MB prázdného místa.

Hodnocení:
 
   Související odkazy
· Více o tématu Hry a volný čas
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Hry a volný čas:
Barevné pohlazení pro vaše displeje (1)


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Hry a volný čas

"Herní novinky ze světa palmů - 28. 05. 10" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412