Novinky ze světa palmů (91) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Novinky ze světa palmů (91)

Autor: Musketeer - 26.05.2010, 2573 čtenářů


Informace a oznámení Ve světě kapesních počítačů se stále něco děje a platforma webOS nezůstává stranou. Máme pro vás přehled těch nejzajímavějších novinek...

HP: žádné webOS netbooky, Slate se ovšem dočkáme v říjnu

Monty Wong, viceprezident divize Personal computing systems, prozradil zpravodajskému serveru Digitimes, že toho času nemá společnost HP v plánu uvést na trh webOS notebook či netbook. Na druhou stranu potvrdil, že se dočkáme tabletu HP Slate a to již v říjnu tohoto roku – to je informace, která je v ostrém kontrastu vůči původním fámám o jeho zrušení.


Palm bude rozdávat Touchstone všem Hot Apps uživatelům a nejen vývojářům

Společnost Palm se prostřednictvím svého oficiálního blogu nechala slyšet, že má v plánu odměňovat příslušenstvím Touchstone nejen vývojáře publikující svoje aplikace skrze Hot Apps, ale také běžné uživatele, kteří tyto aplikace používají. Aby uživatel získal vůbec šanci na to, získat jednu z deseti nabíječek, musí Palmu pomoci s rozšířením tweetu „I'm tweeting about Palm's cool Hot Apps (http//tinyurl.com/2amjk70) for a chance to win one of 10 Touchstones #fastmovers“. Pokud to stihne před koncem května, automaticky se účastní soutěže.


Palm zaměstnancům: vše bude stejné jako před spojením s HP

O převzetí Palmu společností HP jsme sice psali již několikrát, k tomuto tématu se ale určitě budeme vracet ještě mnohokrát. Zajímavé informace se objevily v jistém interním dokumentu určeném zaměstnancům Palmu. Společnost HP v něm osvětlila některé otázky, které by v souvislosti se spojením obou subjektů mohly potenciálně trápit dosavadní zaměstnance Palmu. Zasvěcení komentátoři obsah dokumentu shrnují do ujištění, že „vše zůstává při starém“. Žádná revoluce se tak prozatím nekoná v personální politice ani ve snaze o udržení aktuálních vztahů s operátory atp.


Firma Palm není první společností, která si myslela, že strašidelně působící žena zvýší prodeje

Určitě si ještě pamatujete na pilotní reklamu Palmu propagující novou generaci produktů na platformě webOS. Mnozí tehdy tak úplně nechápali, co tím vlastně bylo myšleno. Jistému pozornému návštěvníkovi diskusních fór na webu PreCentral se ale zřejmě podařilo vypátrat, kde se Palm inspiroval. Jde o video z roku 1995, kdy Sega uváděla herní konzoli Sega Saturn a její příchod na trh přirozeně doprovodila i patřičnou reklamní kampaní (srovnejte prvních cca 30 sekund u obou videospotů).


preDevCamp v Baltimore začne 5. června

Ačkoliv se vývojářská akce preDevCamp našich čtenářů přímo netýká (museli byste se zrovna pohybovat v okolí Baltimoru či Washington DC), pro platformu webOS jako takovou se jedná o bezesporu důležitou událost. Tento rok se návštěvníci mohou těšit mj. na prezentaci vyzrálejších SDK i PDK. Případným zájemcům je doporučeno se před akcí zaregistrovat.Co nového v App Catalogu?

Tento týden nás mezi novými aplikacemi zaujal freewarový WeatherIcon, který v liště zobrazuje ikonu symbolizující aktuální počasí + teplotu. Rozhodně praktickým doplňkem do sbírky bude i titul IConvert za 0,99 USD, jenž svému majiteli umožní provádět různé měnové konverze. Třetím kouskem, který by byla škoda "prošvihnout", je utilitka TXT Group, jež svede velmi jednoduše rozdělit naše kontakty do skupin a potom jim kolektivně odesílat SMSky.

Zdroj: PreCentral + Palm


 
   Související odkazy
· Více o tématu Informace a oznámení
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
Vyhlášení vítěze bezdrátové klávesnice


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.5
Účastníků: 4

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Informace a oznámení

"Novinky ze světa palmů (91)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412