Freeware, který zaujal (117) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (117)

Autor: pavelbures - 13.05.2010, 1734 čtenářů


Software

Také v dnešní části seriálu o tom nejzajímavějším z freewarové sekce si představíme čtyři užitečné programy nejen pro Palm OS, ale zejména pro nový webOS. Řeč bude mj. o programu zobrazujícím předpověď počasí, dále se podíváme na nákupní manažer a aplikaci pro pohodlné sdílení multimediálních souborů.

aniWeather 1.0.5
Už i pro smartphony s operačním systémem webOS se začínají objevovat kvalitní aplikace zobrazující předpověď počasí. Ukázkovým programem je i freewarový aniWeather, který je založen na populárním bWeather. V nejnovější verzi se automaticky mění pozadí v závislosti na denní době, nechybí ani možnost přepínání mezi 24hodinovým a 12hodinovým režimem. aniWeather patří spíše k náročnějším aplikacím, vyžaduje 9 MB paměti.Hodnocení:

           

           

                

                

            

          

            

       

Shopping Manager Beta 2.1.2
Pokud patříte mezi ty uživatele, kteří čas od času při nákupu něco zapomenou, asi jste již uvažovali o pořízení programu, který by pomohl s vytvořením seznamu. Doporučit lze freewarový Shopping Manager, který vychází z populárního HandyShopperu a pyšní se jednoduchým ovládáním. Stačí jednou tapnout na položku a tím dát programu najevo, co chceme koupit.

Druhým tapnutím označíme ty položky, které jsme již do nákupního vozíku či košíku vložili. Nákupní seznam lze filtrovat podle druhu jednotlivých položek, nechybí export dat ve formátu CSV, odeslání seznamu na libovolnou e-mailovou adresu či mobilní telefonní číslo. Nesmíme zapomenout ani na možnost úprav uživatelského rozhraní, lze měnit velikost písma, barvy jednotlivých prvků atp.Hodnocení:

              

           

          

              

           

            

Multi Message Lite 1.0.4
Jak již lze vyčíst z názvu aplikace, jedná se o program umožňující vytvářet skupiny kontaktů, kterým lze jednoduše odeslat textovou zprávu stejného znění. Pokud např. komunikujeme s podřízenými výhradně formou SMS, stačí vytvořit skupinu „Zaměstnanci“, přiřadit jí všechna čísla a je to. Do textovek lze také vložit až dvacet předefinovaných frází, podporována je také schránka, takže je možno určitý řetězec zkopírovat z jiného programu. Autorem programu je J@ckpot Ideas, velikost aplikace činí 3,4 MB.Hodnocení:

           

             

            

             

     

ZumoDrive 0.5.5
Freewarová aplikace ZumoDrive umožní všem majitelům smartphonů s webOS přistupovat k multimediálním souborům, které máme uložené ve stolním počítači. Program totiž vytvoří nový virtuální disk, kam můžeme uploadovat ty soubory, které chceme mít dostupné. V základu najdeme 2 GB volného místa, další prostor je již za poplatek. Aplikaci ZumoDrive spustíme na počítačích s operačním systémem Microsoft Windows či na Macintoshi, z mobilních zařízeních jsou podporovány Apple iPhone, webOS a přístroje s Google Androidem.Hodnocení:

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.25
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (117)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412