Freeware, který zaujal (116) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Freeware, který zaujal (116)

Autor: pavelbures - 06.05.2010, 1945 čtenářů


Software

Také v dnešní části seriálu o tom nejzajímavějším z freewarové sekce si představíme čtyři užitečné programy nejen pro Palm OS, ale zejména pro nový webOS. Řeč bude mj. o plánovači sportovních zápasů, podíváme se také na správce příjmů a výdajů a v neposlední řadě bude řeč o snímači čárových kódů.

Sports Calendar 1.1.5
Milovníci zejména zahraničních sportovních utkání by nyní měli zbystřit, protože freewarový program Sports Calendar je přesně pro ně. Aplikace nám totiž sdělí, kdy se hrají jednotlivé zápasy NHL, NBA, BGA, kdy a kde se jede další závod rychlých vozů F1, či na které týmy se můžeme těšit v dalším zápase německé Bundesligy.

Sports Calendar rovněž dokáže vybranou událost přidat do kalendáře, takže si můžeme být jisti, že již nezmeškáme žádné zajímavé utkání. Oproti placené verzi Sports Calendaru má ta šířená zdarma jedno omezení – do kalendáře je třeba vložit každý zápas zvlášť, nikoliv všechny najednou. Autorem programu, který v paměti zabere takřka 5 MB, je Unnamed Applications, Inc.Hodnocení:

           

         

           

         

          

            

QR deCODEr 0.2.3
Snad každý, kdo během posledních měsíců navštívil některý ze světových portálů pro stahování softwaru, narazil na na první pohled neobvyklé „čárové“ kódy. Ty slouží k jednoduchém a současně rychlému stažení vybrané aplikace, může v nich však být ukryta textová zpráva, odkaz na webovou stránku, či jiná informace.

Freewarový program QR deCODEr, jehož autorem je Jürgen Treml, odešle v paměti uložený či vyfotografovaný kód na server provozovatele, kde dojde k jeho „překladu“ do srozumitelné podoby a výsledek je následně odeslán zpět do mobilního zařízení. Velikost aplikace činí 3,66 MB, na webových stránkách autora najdeme také několik dalších zajímavých programů pro smartphony s webOS.Hodnocení:

           

          

 

               

                

         

ClearCheckbook Money Management 1.2.5
Už i pro webOS existuje kvalitní správce příjmů a výdajů. Je jím freewarový ClearCheckbook, který dokáže nejen zobrazit celkový zůstatek (což je základní funkce), ale podporuje rovněž kategorie, dokáže vytvářet přehledné grafy, statistiky, jednotlivým událostem můžeme také přiřadit upozornění a mnoho dalšího. Kladem aplikace je, že program lze synchronizovat s webovou službou, takže k informacím máme přístup z libovolného PC připojeného k Internetu. ClearCheckbook existuje také ve verzi pro Google Android, verze pro Apple iPhone je zatím ve fázi vývoje.Hodnocení:

         

         

            

           

          

          

            

Remboursor 0.92
Nejen manželé či studenti, kteří sdílí společný byt a určité výdaje, už uvažovali o tom, jak náklady mezi předem známý počet jedinců rozdělit. Znalcům francouzského jazyka můžeme doporučit freewarovou aplikaci Remboursor, která je schopna vytvořit jednoduchý přehled společných výdajů se zvýrazněním částky, kterou každý zaplatí. Autorem programu je Arno Legriel, Remboursor v paměti našeho kapesního počítače či smartphonu zabere jen 15 kB.Hodnocení:

 
   Související odkazy
· Více o tématu Software
· Další články od autora pavelbures


Nejčtenější článek na téma Software:
Video pro Palm, zázrak jménem SmartMovie


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.25
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Software

"Freeware, který zaujal (116)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412