Novinky ze světa palmů (88) - www.PalmHelp.cz

Článek do news mohou přidat registrovaní uživatelé PalmHelp. Zajímavé články odměníme.

 Novinky ze světa palmů (88)

Autor: Musketeer - 05.05.2010, 1927 čtenářů


Informace a oznámení Ve světě kapesních počítačů se stále něco děje a platforma webOS nezůstává stranou. Máme pro vás přehled těch nejzajímavějších novinek...

Jak si vede webOS v porovnání s jinými mobilními OS?

Firma AdMob specializující se na mobilní reklamu je tu se svým březnovým reportem, z něhož vyplývá řada zajímavých skutečností týkajících se rozdělení trhu mobilních operačních systémů. Předně je zřejmý raketový vzestup Android OS a za druhé také to, že si webOS drží svoje pozice – tj. podíl kolem 3 %. Přesně došlo k navýšení z 2,4 % na 2,5 % (tedy meziměsíčně o 4,3 %). Trh v USA se mimochodem prakticky neliší od toho světového. Uznáváme, že 0,1% nárůst je relativně málo, ovšem na druhou stranu i ten nejmenší nárůst je pořád lepší než stagnace nebo úbytek.


HP se zmínilo o webOS tablet PC

Během jistého konferenčního hovoru, v jehož průběhu byl probírán nákup Palmu firmou HP, se nechal jeden ze zaměstnanců HP slyšet, že Palm přináší pro budoucnost svoje know-how a HP finance a možnost zasáhnout trh na celém světě webOS zařízeními více typů – jako třeba tablet PC běžícím na webOS. Samozřejmě v této souvislosti nebylo zmíněno nic konkrétního, je to zatím jen ve stádiu nepotvrzených spekulací.


HP myslí ve velkém

Nedávná akvizice Palmu je zcela v souladu s aktuální filozofií HP: „Máme tu svět, v němž takřka vše potřebuje připojení na Internet“. Tato ne úplně objevná teze by nám mohla naznačovat, kam vlastně HP míří – k webOS nasazenému na více mobilních zařízeních a nejen nich. Je samozřejmé, že společnost HP by webOS a s ním i celý Palm vůbec nekupovala, pokud by s ním neměla nějaké zajímavé plány. Vizí hodnou takového giganta, jakým HP bezesporu je, by mohlo být právě nasazení webOS do mnoha zcela rozdílných zařízení, díky čemuž by konečně bylo možné uskutečnit sen mnohých - propojení většiny zařízení a Internetu.


Jak si vede GPS po upgradu na verzi 1.4.1.1 u Verizon Pre/Pixi Plus?

Jedním z důvodů, proč majitelé Palm Pre (Plus) a Pixi (Plus) tak netrpělivě vyhlíželi nový upgrade OS, byl ten, že se těšili na vyřešení problémů s GPSkou. Bohužel, první testy naznačují, že konkrétně zde je vše při starém. Problémy s GPS lze sice těžko přesně specifikovat, nicméně to nijak nesnižuje jejich otravnost. Jde o to, že člověk často neví, jestli GPS funguje, nebo ne, či snad má výpadek nějaká služba. Zkrátka, uživatel potřebuje více informací, nežli aktuálně dostává. Prozatím vše řeší jen webOS komunita a to na úrovni rad ve fórech.


Nová verze webOS bude koncem května/začátkem června

Společnost Palm oznámila svým vývojářům, že se chystá další update pro webOS. Důvod, proč to oznamuje primárně developerům, je samozřejmě jasný – jsou to totiž výhradně oni, kdo musí zajistit, aby jejich aplikace korektně fungovaly pod novou verzí. Developeři se z právě řečeného důvodu (otestování svých produktů) RC verze dočkají již na začátku května. Pro běžné uživatele to pro změnu znamená, že se dočkají na přelomu května a června.


Co nového v App Catalogu?

Tento týden se určitě musíme zmínit o sharewarové aplikaci Data Wallet, která nám za 1,99 USD umožňuje uschovat a zabezpečit data. Titul My Medical za 1,99 USD by pro změnu mohl potěšit ty z nás, kteří si o sobě rádi vedou všechny důležité zdravotní informace na jednom místě. Mimořádně atraktivní volbou se zdá být i Time Lapse Maker, který v předem nastavených intervalech pořizuje snímky a z těch poté vytvoří video, to vše opět za 1,99 USD.

Zdroj: PreCentral


 
   Související odkazy
· Více o tématu Informace a oznámení
· Další články od autora Musketeer


Nejčtenější článek na téma Informace a oznámení:
Vyhlášení vítěze bezdrátové klávesnice


   Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.25
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


   Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Informace a oznámení

"Novinky ze světa palmů (88)" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Reklama / Ceník
Vstup pro inzerenty
 


Doporučte nás | Webmaster | Hledání | Statistiky | Syndikační kanály | Právní ujednání | Ochrana osobních údajůPalmHelp (www.PalmHelp.cz), informace nejen ze světa webOS a Palm OS, asistenční služby uživatelům produktů Palm. ISSN 1801-9412